• Dny v týdnové konsolidaci ve starší skupině. Abstraktní třídy Téma Výzkum koncept dnů v týdnu měsíce jejich počtu a druhů. "Kdy se to stane?"

    01.03.2021

    Abstrakt přímo vzdělávací aktivity na tvorbě základních matematických nápadů ve seniorské skupině

    Téma: Ne. "Dny v týdnu"

    Softwarové úkoly:

    Vytvořit myšlenky dětí o dnech v týdnu;

    Konsolidovat myšlenky o trojúhelníků a čtyřúhelníků, jejich vlastnosti;

    Zlepšit dovednosti sekvenčního účtu do 10 s pomocí různých analyzátorů;

    Rozvíjet logické myšlení, paměť, pozornost;

    Železniční zájem o matematické třídy.

    1. Organizující čas.

    Účel: přilákat pozornost dětí.

    Úkol: vytvořit pozitivní přístup k nadcházející činnosti, způsobit kognitivní zájem.

    Melodie "Magic" je slyšet a pod jeho údržbou postupně na interaktivní desce se objeví animovaný obraz nezletilého, který se dívá po dobu 30 sekund. Zúčastněné děti jsou vhodné pro obrazovku. Pokud ne všichni děti upozorňují na obrazovku a přiblížil se k němu, učitel říká: "Kluci, a kdo je našimi hosty? Podívejte se na obrazovku. Pojďme se blíže a zjistit, co chce Dunno? " Tutor s dětmi hodí obrazovku. Dunno vlnil ruku, úsměvu a ptá se: "Ach, kde jsem to dostal?" Dětská odpověď. Dunno: "Znáte kluky, nemáme ve slunném městě žádnou mateřskou školu, mohli byste mi říct, co děláte ve školce?" Pedagoga: "No, kluci, řekni mi trochu znalosti o našem životě ve školce?" Dětská odpověď.

    1. Příprava na vývoj softwaru prostřednictvím aktualizace referenčních znalostí.

    Cíl: Akciitalizovat podpůrné znalosti dětí v oblasti množství a účtu.

    Úkoly: Zajistěte dovednosti sekvenčního účtu do 10, konsolidovat schopnost navázat korespondenci mezi počtem objektů a provedených akcí, rozvíjet slušící vnímání, pozornost.

    Pedagoga: "Kluci, co s vámi děláme nejvíce v mateřské škole?" Dětská odpověď. Pedagoga: "To je pravda, hrajeme hodně. Chcete učit melanchku, jak hrát "zábavné trojúhelníky"? Pamatujte si pravidla této hry s vámi. Musíte skočit na dvě nohy tolikrát, kolikrát, jak jsou na kartě zobrazeny trojúhelníky (4,6,10). " Hra se provádí s malými podskupinami dětí. Pedagoga: "Dobře udělal kluci, a chcete hrát" počet a slane "? Podívej, mám krabici s žaludy, navrhuji dostat žaludy, počítat je, a pak facka ve svých rukou tolikrát jako žaludy v krabici (3,5,8). " Pro hru se nazývá 2-3 děti. Kontrola správnosti provádění pravidel hry se provádí přepočítáním žaludů ze všech dětí a porovnání dodržování množství bavlny množství žaludů.

    1. Seznámení s novým materiálem.

    Cíl: Představit děti se jmény dnů v týdnu.

    Úkoly: Rozvíjet myšlení, paměť, pozornost, naučit se důsledně zavolat dny v týdnu, tvoří představy o pracovníků a víkendech, konsolidovat názory částí dne.

    Dunno: "Jaké jsou vaše zajímavé hry, řekni mi, co ještě děláte ve školce?" Děti jsou vhodné pro obrazovku.

    Na interaktivní tabuli se objeví snímek s obrazem dne (ráno, den, večer a noc). Pedagoga: "Kluci, na obrazovce vidíte různé obrázky, najít obrázek na snímku s obrázkem" ráno ". Jak jste zjistili, že je to "ráno" na obrázku? Co děláš ráno? A nyní vyberte obrázek s obrázkem dne. Co vám pomohlo určit, co je "den"? Určete prosím, který obrázek je "večer". Co vám pomohlo zjistit, jaký večer? Co děláš po večerech? A poslední obrázek na obrazovce, který jsme to nezavolali ..? Vpravo, noc. Řekni mi, jak jsi hádal, že to byla přesně noc, ne den? " Dále, učitel navrhuje určit části dne: ráno, den, večer, noc v Slovo - den. Pedagogovatel: "Dospělí často nahradí slovo" den "slovy - celý den. Sedm takových dnů tvoří týden. A každý den má své jméno. Chcete vědět, co se nazývají? A vy, Dunno, chceš vědět, jaké dny v týdnu jsou volány? Pojďme do stolu, na kterém je loutkový dům. V tomto loutkového domu žije neobvyklé panenky. Každá panenka má svůj název - den v týdnu. " Učitel bere otočná panenky z krabice - dům panenky. Učitel vysvětluje "Tato panenka s modrou čepicí je pondělí. Označuje první den v týdnu. Druhá panenka s růžovým hovorem se nazývá úterý. Odkazuje na druhý den v týdnu. Třetí panenka s fialovým víčkem se nazývá středa. Označuje třetí den v týdnu. Chcete se setkat se čtvrtou panenkou? Podívej na ni. Jakou barvu má čepici? Vpravo, červená. Seznámit se, tato panenka je jméno ve čtvrtek. Pátá panenka s hnědou čepicí je pátek, odkazuje na pátý den v týdnu. Ale tato panenka se žlutou čepici je sobota, označuje šestý den v týdnu. V loutkovém domě je další rezident. Podívej na ni. Jakou barvu má čepici? To je pravda, oranžová. Jmenuje se neděle. Řekni mi, prosím, jaký den v týdnu to naznačuje? " Pokud je to děti obtížné odpovědět na tuto otázku, pak to navrhuji obyčejným účtem k závěru, že neděle je sedmým dnem v týdnu. Dále děti spolu s pedagogem opakují posloupnost týdne v týdnu od pondělí do neděle. Pedagog: "Kluci, podívej, teď jsem poslední dvě panenky se žlutými a oranžovými čepicemi, které jsou sobota a neděle nazývány trochu daleko od zbytku pěti panenek. Co si myslíte, proč to dělám? (Podpora dětských odpovědí). Ve skutečnosti jsem umístil tyto dvě panenky stranou, protože označují víkendy. Týden se skládá z pracovníků a víkendů. V jednom týdnu (podívejte se na panenky) Existuje pět pracovních dnů, jsou umístěny na začátku čísla: jsou v těchto dnech? Pamatujme si? A víkendy jsou jejich dvě. Zavolejme je. Co děláš o víkendech? A o víkendech? Chlapi, vidíte, že během týdne, za sedm dní můžete provést spoustu dobrých skutků a relaxovat. Znám jednu zajímavou hru, která se nazývá "Jaký den v týdnu jsem byl ztracen?" Chcete se mnou hrát? Pro tuto hru budeme potřebovat kouzelné shirmware, které zavřu panenky. Když se Scenochka otevře, určit, co se změnilo, jaký den v týdnu je ztracen? " Pedagogová zavírá panenky Shirma na stole, odstraňuje jeden z nich, otevírá obrazovku a požádá děti, aby zjistili, jaký den chybí týden. Pokud je to děti obtížné stanovit jméno dne v týdnu, pak navrhuji určit to tím, že voláte jména každého z panenek, které jsou umístěny na ztracené. Pedagoga: "Dívali jsme se s vámi dobře, zavedli Sladen s životem ve školce. Chcete trochu uvolnit? Pojďme hrát hru "Dny v týdnu." Denní dny v týdnu "se koná.

    V pondělí jsem byl koupen, (líbí jsem si koupání)

    A v úterý nakreslil. (zobrazení výkresu)

    Středa se po dlouhou dobu promyjí (umyjte)

    A ve čtvrtek hrál fotbal. (běží na místě)

    Pátek jsem skočil, běžel, (na místě skákání)

    Velmi dlouho tančil. (Zkroucené na místě)

    A v sobotu, neděle (bavlněné ruce)

    Po celý den jsem odpočíval. (Single squatting a usínání).

    Pokud si děti přejí, fizminutka se opakuje.

    1. Primární porozumění a konsolidace materiálu v praxi.

    Účel: Pomozte dětem v porozumění a upevnění softwarového materiálu v praxi.

    Úkoly: Upevněte jména týdne v týdnu, konsolidovat myšlenky o náměstí a trojúhelníku, aby se rozvíjely pozornost, paměť, myšlení, vzdělávat předpoklady, přispět k tvorbě předpokladů pro vzdělávací aktivity, konsolidovat prostorové reprezentace "předtím ", "po".

    Vzdělatel zve děti, aby překročili tabulky a věnovali pozornost distribučnímu materiálu. Pedagoga: "Kluci, před vámi jsou sada lepenkových panenek, jsou přesně stejné jako v loutkovém domě. Chci vás naučit a nevíte, jak hrát hru "rozložit dny v týdnu." Pravidla hry jsou: kdo stanoví posloupnost dnů v týdnu od panenek, vyhraje. Hlavní post je nejen rychlý, ale také správně. Pamatujte si, jaké barevné čepice s panenkami s názvy dnů v týdnu. " V procesu hry, učitel monitoruje správné uspořádání letadlových panenek každým dítětem, pokud existuje potřeba pomoci a podpory s otázkami vstupu. Vyzývá děti na žádost, aby drželi sama-analýzu provedených akcí: Chcete-li zhodnotit své aktivity, vysvětlit, proč tento úkol splnil. Na konci hry, učitel s dětmi shrnuje výsledky, vítěz je povzbuzován čipem. Pedagoga: "Kluci, prosím, prosím, jaký den v týdnu je před životním prostředím? Co po životním prostředí? Jaký den v týdnu před sobotou? Co jde po sobotu? Jméno prvního dne v týdnu? A poslední? Výborně! " V případě, že děti jsou obtížné ve správné odpovědi na tyto otázky, pak navrhuji společně připomenout sekvenční konfiguraci dnů v týdnu. Pedagoga: "Kluci, chceš hrát? Před každým z vás je na stole 2 zásobník. Řekni mi, prosím, jaké geometrické tvary leží v podnosech? Jsou identické? Co se od sebe liší? (Jeden čtverec se skládá z malých čtverců a druhý čtverec se skládá z trojúhelníků). Zveřejněte všechny trojúhelníky před nimi, kolik z nich? (Čtyři) ležel před sebou všechny čtverce, kolik z nich? (čtyři). A teď se snažte rozložit dům těchto geometrických tvarů. " Jednotlivé pracovní učitel s dětmi. Učitel přichází k každému dítěti a zeptá se: "Jaké geometrické údaje jste použili? Kolik domů jste rozložil? " Děti, které tento úkol dokončili rychleji než ostatní, pak to navrhuji, aby pomohli těm, kteří to považují za obtížné.

    1. Sčítání organizované činnosti.

    Účel: Podporovat zobecnění programového materiálu studovaného během okupace.

    Úkoly: Konsolidovat prezentaci dětí o částech dne, dny v týdnu, o geometrických číslech.

    Pedagog: "Kluci, co jsi skvělý! Tak jsme představili, abychom věděli s naším zábavným životem ve školce. Pamatujme si, co jsme dnes dělali v lekci? Co jsi zvěděla? A jakou hru se vám nejvíce líbí, proč? " Na interaktivní desce se objeví animovaný malý obraz. Děti jsou vhodné pro obrazovku. Dunno: "Jak dobré a zajímavé žijete ve školce. Moji přátelé a já jsme se rozhodli otevřít mateřskou školu v slunném městě. To je pak uzdravující zábava! Můžete vy a vy a moji přátelé učit hrát nějakou hru? Zašlete nám prosím poštou. Mezitím na nová setkání! " Děti se rozloučí s Leknivkou. Pedagogovatel: "Kluci, učí přátele zamykání hrát hru" Porovnat položky "? Pojďme čerpat po třídách, jak si hrajeme tuto hru. "


    Madou "Mateřská škola kombinovaného pohledu" Rainbow "

    Hry a herní cvičení pro datování

    děti s dny v týdnu

    Činil: učitel

    Alexandrova L.A.

    Yuggorsk.

    Děti musí pochopit otázku: "Jaký den v týdnu?". Vysvětlete, že pondělí je první den v týdnu, úterý - druhý den v týdnu, středa - třetí den, střední týden, čtvrtek je čtvrtek čtvrtý den, pátek - pátý den, sobota - šestý den, Neděle je sedmá. Celkový týden sedm dní. Když dítě hlídá řád dní, požádejte ho, aby zavolal dny v týdnu v opačném pořadí - od neděle do pondělí. Slova včera, dnes zítra vysvětlit pomocí názvů týdne. Například: "Dnes pondělí a jaký den byl včera?" - "Neděle". - "Pamatujme si znovu, jaký den". - pondělí. - "Jaký den bude zítra?" - "úterý". Zeptejte se dítěte, co udělal dnes, včera, co bude dělat zítra. Například: "Zítra půjdu na návštěvu" atd. "

    1. "Živý týden."

    Čísla od 1 do 7 se smísí a složená na stole dolů. Přehrávání Vyberte libovolnou kartu, řádek v souladu s číslicemi. Zapnuly \u200b\u200bdny v týdnu. První dítě vlevo dělá krok vpřed a říká: "Já jsem pondělí. Jaký den další? " Atd.

    Děti, které se neúčastní hry, poskytují úkoly "dnů v týdnu":

    Zavolejte dny v týdnu, ve kterém pracují dospělí.

    Jméno všech víkendů.

    Hádej hádanku a tak dále.

    Hádanky:

    Brothers přesně sedm.

    Jsou vám dobře známy.

    Každý týden kolem

    Bratři se navzájem chodí.

    Říká se -

    Objeví se přední.

    (Dny v týdnu)

    Existuje sedm bratrů,

    Rovnost let

    Jména jsou jiná.

    (Dny v týdnu)


    Kompletní verze: Na stole v nepořádku jsou invertované číslice (dvě sady). Děti se pohybují na hudbu, ve signálu vezmou čísla z tabulky. Vzdělatel je zve k vybudování "od úterý do úterý." "Týdny" jsou postaveny v objednávce naproti druhému. Děti vlevo bez karet Zeptejte se na otázky:

    Středa zavolat své "sousedy".

    Pátek, jaký den v týdnu před vámi?

    Sobota, jaký den v týdnu po tobě?

    Pondělí, mezi jakými dny jste? Atd.

    Děti vrací karty na stolech a hra pokračuje.

    2 . "Zavolej dny v týdnu."

    Děti vstávají do kruhu. Vzdělávací pedagog hází míč dítětem, který volá každý den v týdnu. Například:

    -Han. Jméno příštího dne v týdnu. (Nebo zavolejte předchozí den v týdnu.)

    Dítě volá den v týdnu a hodí míč zpět do pedagogu. Učitel nazývá další den v týdnu atd.

    Můžete navrhnout zavolat všechny dny v týdnu v pořádku. Děti si navzájem hodí míč.

    Vzdělatel volá číslo do sedmi a hodí míč dítě, volá podle dnešního dne.

    Cvičení "opakující se dny"

    Cílem je konsolidovat myšlenky o současnosti, poslední, budoucnosti (koncept "včera", "dnes", "zítra").

    Materiál: Dům se třemi okny, vícebarevné proužky, výběr básní.

    Průběh hry: Učitel nabízí děti zvážit dům a říká, že je to "dům".

    Úkoly:

    Jaký je název dne, který již prošel? (Včera) se usadil v dolním okně. (Vložte modrý pás do spodních kapes)

    Jaký je název dne, kdy máme v tuto chvíli? (Dnes). Vzal střední okno (vložte modrý proužek)

    Jaký je název dne, který bude brzy přijde? (Zítra) se usadil v horním okně (vložte fialový pás).

    Učitel čte dětem báseň a vyzývá děti, aby "usadit báseň" do odpovídajícího okna.

    Dny v týdnu

    Práce s hodinami "Dny v týdnu":

    Cílem je dát představu, že 7 dní tvoří týden, opravit jména a posloupnost týdne v týdnu.

    Materiál: Sledujte "Dny v týdnu" s čísly 1-7.

    Průběh hry: Učitel ukazuje děti kruh, který zobrazuje dny v týdnu. Říká se, že tento kruh se nazývá "týden", jen sedm dní později, každý den má své jméno. Každý den v týdnu různých barev (barva duhy), když název dne posune šipku a přitáhne pozornost dětí na obrázek:

    Pondělí - První den začíná týden.

    Úterý - druhý den.

    Středa - tento den v týdnu v polovině týdne, uprostřed.

    Čtvrtek je čtvrtý den.

    Pátek - pátý den.

    Sobota - práce skončila, na tento den máma a táta odpočívají odpočinek, nechodte do práce.

    Neděle je poslední den v týdnu, sedmý.

    Pak učitel nabízí děti zavolat dny v týdnu v pořádku, přeskupení šipky. Děti volají postavu a odpovídající den v týdnu.

    Úkoly:

    1. Učitel žádá děti, aby zavolaly dny v týdnu v jiném pořadí.

    (Jaký je název prvního dne v týdnu? Jaký je název pátého dne?, Atd.

    Jaké dny máma a táta nechodí do práce a vy v mateřské škole?)

    2. Učitel nazývá den v týdnu. A dítě by mělo zavolat den, který byl první (včera) a pak (zítra) - tedy tyto dočasné pojmy budou stále opraveny - včera, dnes, zítra.

    "Vícebarevný týden"

    Materiál: vícebarevné kruhy, čísla od 1 do 7.

    Herní provoz: učitel na demonstrační kruh označuje barvu a volá den v týdnu, děti ukazují odpovídající číslo.

    Volba. Učitel ukazuje čísla od 1 do 7 v pořádku, děti ukazují odpovídající barvu na jejich kruhy a volají den v týdnu.

    Hra "živý týden"

    Cílem je opravit jména a posloupnost dnů v týdnu, jejich barevná korelace.

    Materiál: Obrázky Dwarfy v oděvu různých barev.

    Průběh hry: učitel říká dětem, že Gnomes přišli k návštěvě. Jejich jméno je jako dny v týdnu. Představuje obrázek s prvním gnome: "Já jsem pondělí. Kdo je na řadě?" Děti se nazývají, učitel vystavuje další GNOME: "Já jsem úterý. Kdo je na řadě?" atd. V tomto případě učitel upozorňuje děti do barvy gnomů.

    Úkoly:

    1. Učitel žádá děti, aby vložily gnomy v pořádku a zavolali jejich jména.

    2. Učitel žádá děti, aby pojmenovaly jména gnomů:

    Jaký je název gnomic, který je mezi úterý a čtvrtek, pátek a neděle, po čtvrtek, před pondělí atd.

    "Týden, mrtvice"

    Materiál: Obrázky 1-7.

    Hry: Na stole v nepořádku je obrácené karty s čísly. Děti na signálu si přejdou karty ze stolu. Hledáte své partnery, to znamená, že jsou postaveny v pořádku v pořádku a zavolat svůj den v týdnu (první - pondělí, druhý - úterý ....).

    Úkoly:

    1. Učitel žádá, aby se dostal ven, což znamená pondělí; ... Středa, atd.

    2. Učitel požádá, aby se dostal ze dne v týdnu, který stojí po pondělí, před sobotu, mezi úterý a čtvrtek atd.

    3. Učitel požádá, aby získal dny v týdnu, které stojí po čtvrtek (děti s čísly pět, šest, sedm); Před médiem (děti s čísly, dvě) a volejte své dny v týdnu.

    Hra s míčem "úlovek, hodit, zavolat dny v týdnu"

    Účel - opravit jména a posloupnost týdne v týdnu

    Materiál: míč.

    Hry: Děti tvoří kruh. Učitel vstane uprostřed kruhu. Hodí míč někomu z dětí a říká: "Jaký den v týdnu dnes?" Dítě, které chytilo míč odpovědi: "úterý". Učitel pak hází míč na jiné dítě a ptá se na otázku jako: "Jaký den v týdnu byl včera?"

    Možnosti:

    Jméno dne v týdnu po čtvrtek. Jméno dne v týdnu mezi čtvrtek a pátek atd.

    Pokud je někdo těžké rychle dát odpověď, pak učitel nabízí dětem, aby mu pomohli.

    Herní úkol "Lokinovina týden"

    Účel - opravit jména a posloupnost týdne v týdnu

    Materiál: panenka nebo obrázek "Dunno".

    Průběh hry: Učitel říká dětem, které Dunno přišlo navštívit.

    Nápověda Melanchka zavolat dny v týdnu. Dunno se takhle nazval: "Neděle je den zábavy ... pak životní prostředí - ale je to nesmyslné. To je vše!" Volal Dunno dny v týdnu?

    Děti opravují chyby spojení.

    Dny v týdnu

    Když se setkáte s dětmi s dny v týdnu, je důležité vysvětlit, že každý den v týdnu

    má své jméno. Aby děti lépe pamatovaly jméno dnů v týdnu, jsme je označili s kruhy různých barev. Dohledu mluví několik

    týdnů, označující kruhy každý den. Bylo nutné říct dětem

    skutečnost, že v názvu dnů v týdnu odhaduje, který den v týdnu na účtu:

    pondělí - první den po skončení týdne, úterý - druhý den,

    středa - polovina týdne, čtvrtek je čtvrtý den, pátek - pátý.

    Po rozhovoru byl nabídnut hru konsolidovat jména dnů v týdnu a jejich sekvence (vizuální model týdne týdne byl použit).

    Děti by měly pochopit otázku "Jaký den v týdnu?".

    Vysvětlit, že pondělí je první den v týdnu,

    Úterý - druhý den v týdnu,

    středa - třetí den, uprostřed týdne,

    Čtvrtek je čtvrtý den,

    pátek - pátý den,

    sobota - šestý den,

    neděle - Sedmý.

    Celkový týden sedm dní.

    Když dítě čeká na řád dní, zeptejte se ho

    pojmenujte dny v týdnu v opačném pořadí - od neděle do pondělí.

    Slova včera, dnes zítra vysvětlit pomocí názvů týdne.

    Například: "Dnes pondělí a jaký den byl včera?" - "Neděle".

    - "Pamatujme si znovu, jaký den". - pondělí. -

    "Jaký den bude zítra?" -"Úterý". Zeptejte se dítěte

    to, co udělal dnes, včera, co bude dělat zítra.

    Například: "Zítra půjdu na návštěvu" atd. " Vysvětlete slova brzy, pozdě:

    "V létě, slunce přichází brzy a jde pozdě."

    Slova vždy a nikdy nevysvětlete příklady:

    "Letní listy na stromech jsou vždy zelené"

    "Vždycky mě čistím zuby před spaním," kráva nikdy nejí maso ",

    "Psi nikdy létají." (Položit otázku: "Proč?")

    Vysvětlete dítě na dlouhou dobu a rychle.

    Například:

    "Sestavte dům z kostek dlouhou dobu, a je možné jej rychle zničit."

    Přijít s příklady se všemi těmito slovy.

    Hra "živý týden"

    Sedm dětí na deskách bylo postaveno a přepočítáno v pořádku.

    První dítě na levé straně trvá krok vpřed a říká:

    "Já jsem pondělí. Jaký den další? "

    Druhé dítě vychází a říká: "Já jsem úterý. Jaký den další? "

    Celá skupina dává úkolem "dnů v týdnu", dělá hádanky.

    Mohou to být nejvíce

    různé: Například volání dne, který je mezi úterý a čtvrtek,

    pátek a neděle, po čtvrtek, před pondělí atd. Jméno

    víkendy týdne. Pojmenujte dny v týdnu, ve kterém lidé pracují.

    Komplikace hry může hrát modernizaci

    od každého dne v týdnu, například od úterý až

    Úterý.

    Hra "Merry Week"

    Děti tvoří kruh. Pedagog ve středu kruhu.

    Hazí míč někomu z dětí a žádá, aby zavolal dny v týdnu.

    Dítě musí zavolat dny v týdnu

    Každý den v týdnu. Při provádění úkolu nebo obtížnosti

    dítě prochází míčem dalšímu dítěti, které by mělo

    pokračujte v správné sekvenci.

    Hra "Týdenní stream!"

    Je způsobeno sedm dětí, každý z nich vydává kruh,

    který v barvě odpovídá určitému dni v týdnu.

    V týmu "Týdenní" Stream! ", Děti musí být rychle postaveny v pořádku,

    od pondělí.

    Hra "každý gnomic najít svůj dům"

    Sedm kruhů se rozvíjí. Děti v čepici týdne trpaslíci hledají

    každý dům.

    Roční období

    Pro asimilaci doby roku se používá model doby sezóny

    Ve století, s přijetím křesťanství ve starověkém RUS, přišel týden. Týden - sedmidenní časové období. V Rusku, týden volal Seventulus (sedm dní). Neděle dostala své jméno na počest vzkříšení Ježíše. Ačkoli ve všech slovanských jazycích, s výjimkou ruštiny, neděle se nazývá "týden", tj. Den, kdy nic "ne". Pondělí - Day Po týdnu (nic dělat), úterý - druhý den, polovina týdne, čtvrtek je čtvrtý, pátek - pátá, sobota - od židovského slova "Sabat" (Sabbath) - odpočinek, konec, konec záležitosti.

    Pro dítě je jasnější a zajímavější studovat jména týdne v týdnu, můžete dělat různé výhody doma.

    Kruh s šipkou. Řez z lepenkové kruh je rozdělen do 7 částí. Každé číslo dílu (nebo čerpání 1 - 7.5), jsme se přihlásit, můžete kreslit nějakou konkrétní věc, kterou obvykle děláte v tento den (pondělí - jdeme do obchodu - nakreslete obchod, v úterý - navštivte bazén, atd.) . Uprostřed kruhu, děláme rotující střelec, takže ji můžete přesunout ve dnech v týdnu.

    Vlak s okny. Každý vůz je očíslován, podepsán, namalovaný do jeho barvy. V oknách se lepí různá zvířata. Okenice v otevírání systému Windows - zavření. Jaký den v týdnu jsou ty žaluzie a otevřené.

    Plakát se suchým zipem a kapsami. Sedm (barvami duhy) multi-barevné kousky tkaniny nebo fleece navzájem sešívané, takže kapsy z hustého polyethylenu nebo suchého zipu. Každý den v kapsách nebo na suchý zip je připojen slunce nebo Tucca a v závislosti na dni - kartu s jedním bodem, dvěma, třemi atd.

    Květinový - sedm-hustota. Taková květina může být vyrobena z lepenky nebo fleece. Je žádoucí, aby okvětní lístky byly natočeny a připojeny zpět (na suchém zipu, tlačítkách, zipech, sponách, sponky atd.). Dítě musí každý den připojit okvětní lístek a příští týden, na rozdíl od "otevřeného" Zároveň vyslovují dny v týdnu a takové pojmy jako včera, dnes, zítra.

    Lestenka. Vystřihněte schodiště ze sedmi kroků od lepenky, číslo, které se přihlásíme. Každý den bude žebřík "lezení" jakýkoliv báječný hrdina nebo samotné dítě (vyřezávané z fotografie a lepené lepenky). Pokud je v tomto týdnu nějaká zajímavá akce, například nedělní cesta do cirkusu, pak v horním kroku můžete zařídit obrázek s klaunem nebo vyčnívajícím lvem.

    Odtrhněte kalendář. Připravte si balíček letáků různých barev a stejné velikosti, očíslované, znamení, zkorumpovat shora. Každý den bude dítě roztrhat list a složit ji do krabice. Když jsou skórovány 7 listů, vysvětlete, že je to týden. Takový odtrhávací kalendář může být vyroben z notebooku na pružinách.

    Existuje mnoho připravených na prodej. Můžete si je koupit pro své dítě a dělat na nich.

    Přední vizuální materiál

    S pomocí vyráběných dávek nejenže uvádíme jméno nadcházejícího dne, ale také bití a diskutovat o následujících bodech:

    • Spustit karty v pořadí, od pondělí do neděle, uvedené dny v týdnu.
    • Jaký den v týdnu máme červenou, modrou, žlutou?
    • Seznam dnů v týdnu v opačném pořadí v neděli do pondělí.
    • Jméno a zobrazovat pracovníky a víkendy.
    • Jméno a ukázat dny v týdnu, počínaje pondělí, od středy, od pátku, atd.
    • Jméno a ukázat 1., 4., atd. Den v týdnu od pondělí.
    • Jméno a ukázat, jaký den dnes, který byl včera (den před včera), bude zítra (den po zítřku).
    • Jaký den vpravo od modré karty? Hned od modré?
    • Je tento den volna? Je tento den po úterý?

    Rychle si pamatujte jména týdne týdne pomáhá fizminutka "dny v týdnu" .

    Středa Nemáme slam

    Zavoláte dny v týdnu, dětské pláče ve vašich rukou (1 čas). Ale ve středu je nemožné tleskat ruce!

    Buď opatrný

    Voláte různá slova, včetně dnů v týdnu. Pokud kluk slyší jméno týdne v týdnu, musí slam ve svých rukou: liška, chléb, úterý, středa, kniha, neděle, šortky, kolo atd.

    Víkend - všední dny

    Pokud zavoláte všední den v týdnu, dítě předstírá, že něco dělá: hraní hraček, píše, kreslí. Pokud den volna - tleskají ve svých rukou nebo předstírá, pokud spíte, nebo něco jiného podle vlastního uvážení.

    Hodit míč

    Postavte se naopak, hodit navzájem míč a střídají volání dnů v týdnu. Dokončete hru může volat dny v týdnu v opačném pořadí.

    Matryoshki - dny v týdnu

    Ležel s dítětem 7 růstem a požádejte ho, aby zavolal každou síti určitého dne v týdnu. Všech sedm je týden.

    Hračky a dny v týdnu

    MUHA - Chilyukha.

    Jakmile došlo k vyčištění.

    Po celou dobu koupali mouchy.

    Koupala se v neděli

    Ve výborném jahodovém džemu.

    V pondělí - v třešňové veverce,

    V úterý - v rajčatové omáčce,

    Středa - v Lemon Jelly,

    Ve čtvrtek - v Kiere a pryskyřice.

    V pátek - v Prostokvash,

    ve složení a v Manně Kashe ...

    V sobotu, mizející inkoust,

    Řekl: - Už nejsem v moci!

    Uzhuzhusno, Uzhsyaly unavená,

    Ale zdá se, že čistší se nestal!
    (Jan Bzzhube)

    Sedm dní v týdnu

    Promiň, jen sedm dní v týdnu -

    Záležitosti v hromadné podle emeley:

    Pondělí do trouby

    Třepání cihel.

    Se nudí v úterý -

    Rozbije čenichu slona.

    Jazyková molotitida ve středu

    A hrboly zasáhne souseda.

    Po dešti ve čtvrtek

    Umožňuje ohňostrojem.

    Pátek - tvrdý den:

    Stín naznačuje tkané.

    A sobota není sobota:

    Má lov na mouchách.

    Ale sedmý den přijde -

    Warves klobouk se šatem ...

    Protože neděle -

    Jedná se o dovolenou a zábavu:

    A spěchej do pece,

    Jezte emely Kalachi!

    Obecně je těžké žít emela ...

    V týdnu bylo osm dní -

    Pak by se mu podařilo

    Dělat spoustu důležitých věcí!
    (A. Usachev)

    Zde je týden, v jejích sedm dní.

    Chci se s ní setkat.

    První den pro všechny týdny

    Pondělí bude voláno.

    Úterý je druhý den,

    Čelí životnímu prostředí.

    Minerální médium

    Třetí den byl vždy.

    A čtvrtek, čtvrtý den,

    Čepice je vyzvánění.

    Pátý - pátek - sestra,

    Velmi módní dívka.

    A v sobotu, den šestého

    Odpočívá vše Gorn.

    A poslední, neděle,

    Přiřazujeme zábavu zábavy.

    Bratři tyto přesně sedm.

    Jsou vám dobře známy.

    Každý týden kolem

    Bratři se navzájem chodí.

    Říká se -

    Objeví se přední.
    (Dny v týdnu)

    Dny lidí v týdnu

    V pondělí se kýcháš - dar pro týden.

    V pondělí budu vydávat peníze - všechny týdenní výdaje.

    Úterý a soboty jsou snadné.

    Na cestě, jízdy v úterý nebo v sobotu.

    Že Bůh nedává, ale neotevřen ve středu.

    Kdo v pátek začíná případ, že bude zmatený.

    V pondělí, středa a pátek nic nezačne.

    Od sobotních odvetných opatření vlevo - nedělní přežití.

    Středo ano pátek čtvrtek není nečerec.

    Abstrakt tříd na téma "Dny v týdnu" pro děti seniorské skupiny

    (Činil: VLASOVA O. M. M. Tutor Skupina obecné orientace v oboru 5 až 6 let)

    Fotbalová branka: Dát dětem představu, že 7 dní tvoří týden, každý den v týdnu má své jméno a posloupnost každých 7 dní je vždy stejná; Cvičení v pověsti, naučit se vytvořit odkazy mezi více zvuky a mnoha vnímanými objekty; Učit se učit popisovat vzor skládající se z geometrických tvarů.

    Demonstrační materiál: Obrázky ilustrující aktivity dětí v různých dnech během týdne, kladiva, shirmocka, sada párových karet. Na kartách 5 geometrických tvarů: kruh, oválný tvar, čtverec, obdélník a trojúhelník. Jeden z obrázků se nachází v centru, druhý - nahoře, třetí - dolů, čtvrtý - vlevo, pátý - vpravo. Pár tvoří karty se stejnou sadou postav. Je nutné mít 3 - 4 sady karet za předpokladu, že každý soubor je 8 párů.

    Leták: Zásobníky s malou hračkou (10 -11 hračky pro každé dítě, karty s 5 geometrickými tvary, párové karty, jeden pro dítě).

    Stanovisko: 1. část

    Pedagoga: Děti máme dnešní zkušenosti v matematice. Bude to trvat den, večer, noc a řekneme, že je to matematická lekce, kterou jsme měli včerejší. Zítra máme hudební činnost. Přijde nový den a řekneme, že dnes máme hudební povolání. Tak jdi dny v průběhu dne. Chcete-li vědět, co a kdy dělat, řekni mi, co a když to bylo hotovo, lidé přišli se jménem dne. 7 dní (den) tvoří týden. Zkuste si pamatovat jména týdne dnů. Já je pojmenovat v pořádku: pondělí, úterý ... dnes je životní prostředí. Ve středu jsme vždy na matematice. Opakujte, jak máme lekci matematiky. Teď už jednou zavolám dny v týdnu; Pamatovat si je jednodušší, budeme si pamatovat báseň:

    V krocodýlové zoo
    Šel jsem navštívit každý den:
    V pondělí do Mishke,
    A v úterý k myši,
    Ve středu lva, ve čtvrtek do Bobru,
    V pátek do dvou klokanů,
    K buvoli chodil v sobotu,
    V neděli - do hrocha.
    A přišel k němu souseda -
    Neexistuje krokodýl.
    (Olesya emelyanova)

    Pedagoga: Misha volání, prosím, dny v týdnu. (Misha se opakuje dny v týdnu)

    Pedagoga: Jeden týden se bude konat další a znovu dny v týdnu půjdu v pořádku. Každé ráno budeme nyní určit, jaký den přijde týden. Zavolejme všechno o dnech v týdnu.

    Fizkultminthka se provádí:

    Jedna dva tři čtyři pět,

    Až pět si všichni myslí

    S výkonem Giri zvedne.

    Kolikrát jste zasáhli tamburínu,

    Tolik časy řemeslo. (Naklonění vpřed, ruce v "hradě", ostře dolů.)

    Kolik bodů bude v kruhu,

    Tolikrát zvedněte ruce. (Uvolněné zvedání a snížení rukou.)

    Dlouho tolikrát

    Kolik tváří nás. (Svahy do stran, ruce na pásu.)

    Kolik buněk až do linky

    Skákáte tolikrát. (Skákání na místě.)

    2 - AYA ČÁST (práce s letadly):

    Vzdělatel zve děti, aby vypočítali zvuky. Připomíná, že je to nezbytné, aniž by to bylo chybět jeden zvuk a ne běžící.

    Pedagoga: Poslouchejte pečlivě kolikrát hit kladivo. (Odstraňte 7 -9 zvuků, všechny výrobky 2 -3 takové úkoly).

    Dále učitel vysvětluje nový úkol.

    Pedagoga: Nyní zvažte zvuky se zavřenýma očima. Při počítání zvuků otevřete oči, tiše počítat stejné hračky a dát je do řádku. (Pedagogová ustoupí od 6 do 9 krát) Děti provádějí úkol.

    Pedagoga: Kolik hraček jste dal a proč?

    Reakce dětí.

    3. část:

    Herní cvičení: "Najít parní kartu." Přiřaďte vedení. On si vezme jednu z karet na stole u učitele a bez toho, aby to ukazoval, popisuje to ústně. Kdo má stejnou kartu, zvedne ruku. Vítězové považují děti, které si kartu uznali v ústředním popisu a tvořili pár. Každá karta je popsána jednou.

    Lekce předmětu: "Delát-týden"

    Mluví o dne: "Dělám týden sedm dní."

    Cíle: pomáhat dětem pamatovat jména týdne v týdnu; Diskutujte o otázkách souvisejících s aktivní rekreací, zajímavými věcmi, které lze udělat o víkendu.

    Zařízení a materiály: Panenka je propletená, etiologický slovník nebo počítač, který má přístup k internetu.

    Předběžná práce

    Příprava na zobecnění znalostí dětí na toto téma, v rozhovorech s nimi se zaměříme na pojmy "den volna", "týdenní den", "pracovní dny", jména dnů v týdnu. Bude to také organická část seznámení s kalendářem. Pokud je nástěnný kalendář vybaven mobilním rozcestníkem dat, jsou děti obvykle se zájmem a odpovědností se týkají pokynů na oslavu současného dne.

    Kreativní práce "Můj víkend". Zvláštní pozornost bude věnována diskusi s dětmi v dojmy přijatých na víkend. Vzdělávání dětí s různými typy tvořivosti, organizace her, podporující přirozené procesy vývoje vhodných schopností jedné z úkolů mají organizaci akumulace u dětí zkušeností a tvorbou touhy být produktivně a zajímavé chování volný čas.

    Nabízíme děti doma s rodiči nebo ve školce (v kreslení nebo ve volném čase), abychom kreslili obrázek na téma "Můj víkend". Na tom můžete zobrazit jeden nejjasnější dojem nebo vytvořit sérii obrázků. Děti snadno zvládnout komický žánr, který splňuje touhu mnoha kluků sbírat několik událostí v jednom kresbě.

    Nejdůležitější podmínkou práce, která by měla být pro dospělé právo, je pozemek obrazu určuje dítě.

    Část I. A jaký den dnes?

    Cíle: tvorba schopnosti identifikovat sémantický základ slov; Vývoj zpravodajských dovedností; Pomocí schopnosti přenášet koncepty a náladu s pantomimou.

    Otočí se k návštěvě dětí. Udělal přátele s Bukoy - hrdina knihy A. Usacheva. Půda se obává stejných otázek jako zvědavá cizinec z planety buk.

    Nehoda. Nazdar hoši! Dnes jsem znovu navštěvoval jeho přítel Ani a mluvil s naším novým známým z planety Buk. Buk ACE nám řekl, co byly volány dny v týdnu na planetě, vysvětlil, proč nosí taková jména. A tady jsme nemohli říct Ace Buk o jménech dnů v týdnu přijatém od nás.

    Učitel. Kluci, co můžeme pomoci ane a tolik?

    Vzdělávací úkol (Podle výsledků diskuse): Společně s integritou zjistěte, odkud byly názvy týdnů, které používáme.

    Co pro to potřebujeme? Naše schopnost poslouchat zvuk slov, přidělit jejich sémantický základ. Budeme také potřebovat slovníky, které mohou říci o smyslu slov, jejich původu.

    Učitel navrhuje tolik, aby o jejich rozhovoru s bukem.

    Čtení . A. Usachev "AC Buk nebo manuál pro malé děti a starší cizinci", kapitola "Den D":

    "- Co je dnes náš den? Zeptal se Anya.

    "Dobře," řekl Buka.

    - Mám na mysli den v týdnu.

    - Jaký týden? - Nechápal jsem buk.

    - Chápete, týden je rozdělen na sedm dní: pondělí, úterý, středa, čtvrtek, pátek, sobota a neděle.

    "Špatný," řekl Buka. - To bude rozděleno do sedmi dnů. A týden není rozdělen!

    Anya se rozhodla argumentovat.

    - A vy jste v týdnu, tedy, v případě, také sedm dní? Zeptala se.

    "Ale co," řekl Buka. - Delta, Týdenní, moc, Chummer, (pátek, Bůh polévka, Outdier. "

    Navrhneme děti, aby odhadli, co jsou kluci vyrobeni každý den v týdnu. V případě potřeby bude hrot slouží kresbami.

    Zkontrolujte své odhady - dovolte mi poslouchat dny Dillí Ace Buk: "V dolaru Buki podnikání, v týdeníku nikdo neudělá věci, v Sud Buki sedí doma, v Chutteru - Čtěte, v JV Jashina - Spánek, V polévové polévce - vařit polévku a jít na návštěvu a v jednotkách jsou koberce a hosty v domě nepřipojeny a čisté.

    - A kdy chodí do práce? - Překvapený Anya.

    - v dolníku. Máme jen jeden den volna, - zívání, řekl Buka.

    - A máme pět dní do práce! - Anya si povzdechla závisti a myslel si, že by bylo hezké, kdyby táta a máma, jako buk, šli pracovat jeden den v týdnu.

    - Máte svátky? Zeptal se Anya. Ale v reakci, ona byla slyšena klidné hromadění.

    Tam je Anya a bez kalendáře odhadl, že pochází z pátku. "

    Otevřená hra "Delát-týden." Budeme se snažit pamatovat a ukázat s pomocí pantomime, co dělá buk každého dne. Pak nabízíme děti v otočení "otáčením" do buk a ukázat, co udělal k deltě. Zbytek dětí musí hádat, co tento buk udělal? Všechny děti mu pomohou - provádět podobné pohyby.

    Dalším úkolem v této hře je ukázat, že děti mohou dělat doma, protože starší pomáhají.

    Didaktická hra "Kdo to dělá" . Hráči získají karty s obrazy lidí, kteří se zabývají různými činnostmi. Otočte, zavolají příslušné akci a zbývající hráče mluvit, kteří obvykle provádí pojmenovaný efekt. Například: zpěvák, odstraňuje sněhu - školník, učí děti - učitele, učitele atd.

    Část II. Zeptejte se slova

    Fotbalová branka: Vytvoření schopnosti identifikovat sémantický základ slov, přidělit potřebné informace v textu.

    Zjistit, jak a proč dny v týdnu na planetě Buk jsme se naučili pracovat se smyslem slov.

    Učitel. Poslouchejme jméno dne v týdnu. Pomocí výkresů s obrazem buku v různých dnech týdne pro orientaci se budeme hádat.

    pondělí- První den v týdnu, začíná to. Dříve jsme promluvili - "vyznamenání týdně," protože - pondělí. Existuje další názor na původ tohoto slova. Neděle se dříve nazývá "týden" a slovo "pondělí" označeno "po týdnu."

    úterý- Druhý den v týdnu. Chcete-li zjistit, kde přišel název tohoto dne v týdnu, stačí vypočítat dny v pořádku.

    středa. Chcete-li pochopit, co toto slovo znamená v názvu dnů v týdnu, vyberím toto slovo: střední, střední (stejně jako vyslovit slovo "Mid"). Středa - polovina týdne.

    Čtvrtek. Znovu vybím podobná slova, se zaměřením na pořadové číslo dnešního dne v týdnu, bude pracovat na "čtvrtém dni".

    pátek. Hádáme se na vzorku - pátý den.

    Sobota. Slovo označující tento den v týdnu, mnoho národů zní jako a pochází ze slova "Shabra Bat" - "odpočinek", "mír".

    Neděle - Sedmý den v týdnu. Jméno má náboženský původ: den je nazýván tak na památku vzkříšení Krista.

    Výsledek. Společné úsilí o příběh o jménech týdne. Integrita díky dětem za pomoc a jde do ANA říct Ace Buke o tom, jak a proč se nazývají dny v týdnu.

    Následná práce

    Po projektu "náš kalendář" může začít projekt "Výborný týden". Na rozdíl od názvu týdne v týdnu je obrázek zveřejněn, fotografie nebo zaznamenané informace o nádherných událostech, ke kterým došlo v tento den s dětmi nebo v přírodě. Na konci pracovní týden je shrnut.

    Festival myšlenek "Můj víkend" a "Pomůžeme." S podporou pro jejich kresby, děti říkají o tom, jak strávili víkend. Integrita, pedagoga a děti vyměňují představy o tom, jak zajímavé a výhody pro sebe a ostatní tráví víkend.

    Podobné články
    • Jak obnovit ženskou energii

      Už víte, že v ženské ženě dominuje in energetika inna a kvality spojené s pobytem v "ženské pól". Ale je důležité pochopit, že pokud jste zvyklí, abyste žili jinak, pak se do tohoto ženského pólu přijme čas. Protože...

      naše planeta
    • Horoskop účesu pro únor březen

      Aby bylo snadnější používat kalendář měsíčního účesu, je nezbytné alespoň obecně, aby představovaly, jaké faktory ovlivňují zdraví a růst vlasů. Náš lunární kalendář účesů na únor 2020 je založen především na třech složkách: pozice ...

      Dějiny
    • Požehnání mladých rodičů v ortodoxní tradici

      Bez nadsázky, lze říci, že svatba je den, který bude pamatován na celý život. Proto je to tak důležité velmi zodpovědný, se vší duší léčí organizaci akce. Svatba však je nejen hosté, krásné ...

      Hi-tech.