• Keskmise rühma fampi klassi kokkuvõte. teema: “suur, väike. Väike prints, keskrühma integreeritud tunni kokkuvõte Sõrmevõimlemine "Lill"

    27.10.2019

    Õppetunni kokkuvõte sensoorne areng lasteaiarühmas Teema: "Suur - väike".

    Eesmärk: juhtida laste tähelepanu esemete erinevusele suuruses, kujundada arusaam sõnadest - suured ja väikesed.

    Ülesanded:
    1. Hariv: õpetage esile tõstma, valima ja nimetama suuruse ja värvi järgi, julgustage lapsi kordama sõnu, näitama suuri ja väikeseid esemeid;
    kindlustada teadmisi värvide kohta (); aidake lastel nimetada vee omadusi (soe, külm); eseme omadused (kohev, sile, pehme)

    2. Arendamine: arendage mälu, tähelepanu, mõtlemist, kõnet. Aktiveerige keele sõnavara (saba, pea, käpad, kõrvad, punane, sinine); arendada peenmotoorikat.

    3. Hariv: kasvatada lastes rõõmsat meeleolu; reageerimisvõime tunne, soov aidata; äratada huvi ja soovi õppida.

    .
    Varustus: laud, 2 mänguasja - koerad, erineva suurusega; 2 maja, 2 vibu, 2 palli, 2 taldrikut, 2 "luud" - suuruselt vastavad koertele; vesi (soe ja külm), seebimullid.

    Tunni käik:

    1. Sissejuhatav osa.
    - Poisid, kes see valjult haukub? Auh auh. Jah, nii on, suur koer haugub, ta jooksis meile külla.
    - Ja kes haugub nii vaikselt? Auh auh. Jah, ka see on koer, aga väike.
    - Nad jooksid meie juurde. Näita mulle suurt koera. Näita mulle väikest koera. (Laste näitus).

    Laseme koeri paitada.
    2. Põhiosa.
    Ja koerad tulid meie poole palvega. Neil pole kusagil elada. Paneme need majadesse.

    Poisid, vaadake, siin on maju. Mis maja see on? (suur). Ja see üks? (väike).
    - Mis see koer on? (suur). Millises majas ta elab? Näita. (suures plaanis).
    - Ja mis see koer on? (väike). Millises majas ta elab? Näita. (väiksena).

    Poisid, vaadake, koerad on õnnelikud.
    - Anname koertele vibud. Siin on meil vibud suured ja väikesed. Mis vibu see on? Ja see üks? (laste vastused).
    - Millisele koerale me suure kummarduse anname? (suur).
    - Ja mis väikese vibu me koerale anname? (väike); (lapsed saavad näidata).
    - Vaadake, millistest nutikatest koertest oleme saanud.
    - Suured ja väikesed koerad mängisid pallidega ja kaotasid need ning ma leidsin nad, siin nad on.
    (suurte ja väikeste pallide näitamine).
    - Need on suured ja väikesed pallid. Näita mulle suurt palli. Näita mulle väikest palli.
    - Millisele koerale me suure palli anname? (lapsed osutavad suurele koerale).
    - Mis väikese palli me tagasi anname? (osuta väiksele).
    - Kuni koerad mängivad ja me mängime teiega.
    Kehaline kasvatus.

    Hamster, hamster, hamster!

    Triibuline tünn. (vööl olevad käed kõverduvad paremale, vasakule)

    Homka tõuseb vara (jõudis üles)

    Pese ta põsed. Hõõru kaela. (jäljendage pesemist)

    Hamster pühib onni (simuleerib liikumist)

    Ja läheb välja laadima.

    Üks kaks kolm neli viis

    Homka tahab saada tugevaks. (käed küünarnukist kõverdatud, suruge õlgadele)

    "Me lööme jalga"

    Me lööme jalgadele templi

    Ülemine, ülemine, ülemine. (astu kohale)

    Plaksutame käsi

    Plaksutada, plaksutada, plaksutada. (käsi plaksutab)

    Me avame oma käed

    Ja jookseme ringi. (käed külgedele, ringikujuliselt, paigas.)

    Kuidas suur koer haugub ja väike?

    - Koertele meeldis see, kuidas sa mängisid. Istu maha. Poisid, meie koerad - suured ja väikesed - tahtsid süüa. Toidame neid.
    "Panen nüüd suured ja väikesed taldrikud. Mis plaat see on? (suur). Ja see? (väike).
    - Paneme mis koerale suure taldriku? Näita. (osutades suurele koerale).
    - Paneme mis koerale väikese taldriku? Näita. (osuta väiksele).
    - ravime neid luudega. (lapsed peaksid luud jagama kaheks hunnikuks - suured ja väikesed luud) Sööda koeri. Tulge nüüd, anname neile vett

    Suurele koerale külm vesi, väiksele soe vesi. (Külma ja sooja vee leidmiseks kasutage sõrme)

    Hästi tehtud.
    3. Viimane osa.
    Tunni kokkuvõte.
    - Nii et me toitsime suurt ja väikest koera. Nad elavad suures ja väikeses majas, mängivad suurte ja väikeste pallidega, söövad suurest ja väikesest taldrikust suurt ja väikest luu, kinkisid neile suuri ja väikeseid vibusid. Nad tõid sulle seebimulle. Las koerad jälgivad, kuidas me seebimulle püüame. Näita mulle suuri ja väikeseid mulli. Hästi tehtud!

  • Kokkuvõte õppetükist kõne arengust. Teema: Stepi mõistatused
  • Integreeritud GCD kokkuvõte haridusvaldkondades "Tunnetus", "Sotsialiseerumine" ettevalmistavas rühmas "Riik, kus me elame"
  • MKDOU "Kombineeritud tüüpi Zolotuhhinsky lasteaed, teine \u200b\u200bkategooria"

    Abstraktne avatud klass matemaatika

    teises noorem rühm teemal „Üks - palju. Suur väike"

    Koostanud õpetaja:

    Kondratova N.E.

    Eesmärgid: Kindlustamaks teadmisi geomeetriliste kujundite kohta, vastamaks küsimusele "kui palju?" "Sõnades üks, mitu, mitte üks.

    Jätkake eraldiseisvate objektide rühma moodustamise võime moodustamist ja ühe objekti valimist, et kinnitada "suur - väike"

    Eeltöö: Õpeta lapsi mänguasjadega ja igapäevaelus elementaarsete toimingute tegemisel tähelepanu pöörama esemete kujule.

    Ühe või mitme elemendi kaalumine.

    Kehaline kasvatus "Jänku hüppas, hüppas ja väsis .."

    Näpuvõimlemine "Jänku".

    Mäng "Leidke rühmast sama kuju objekt."

    Tarkvara sisu. Hariduslikud ülesanded

    Jätkake laste õpetamist õpetajaga dialoogi pidama: kuulake ja mõistke esitati küsimus ja sellele on selge vastata;

    Kindlustama ja üldistama laste teadmisi objektide arvust (üks, palju, ükski, suur - väike;

    Tugevdage põhivärvide eristamise ja nimetamise võimet: punane, sinine, kollane, roheline

    Arendusülesanded:

    Arendada kuulmis- ja visuaalset tähelepanu, kujutlusvõimet.

    Arenda kõnet, vaatlust, vaimset tegevust

    Laiendage ja elustage laste sõnavara.

    Arenda loogiline mõtlemine.

    Haridusülesanded:

    Soodustada soovi töötada;

    Soodustage lahkust ja kaastunnet.

    Varustus ja materjalid:

    Demonstratsioon: pehme mänguasi Jänku. Suured ja väikesed kuubikud. Suur ja väike karp

    Jaotusmaterjalid: suured ja väikesed kuubikud vastavalt laste arvule. Plaadid on suured ja väikesed, üks lapse kohta. Sinised, punased, kollased ja rohelised ringid kõigile suurtele ja väikestele lastele.

    Toimumiskoht: rühm (vaibal ja laudadel)

    Tunni käik

    1. Sissejuhatus harivasse mängu

    Muinasjutukangelase Jänku - Stepaška tutvustused.

    Poisid, täna tuleb meie juurde külaline, ma küsin teilt mõistatuse ja te arvate, kes ta on?

    Elab naaritsas - närib porgandit

    Rebase ja hundi juurest - ta jookseb osavalt (kes see on)

    laste vastused (jänku)

    Täpselt nii, see on jänku, tema nimi on Stepashka.

    2. Põhiosa.

    1. Mäng - ülesanne "Pange kuubikud kastidesse" (vaibale)

    Koolitaja:

    Poisid, meie Stepashka on kurb.

    Stepashka miks sa nii kurb oled?

    Poisid, tema sõnul on tal kaks kasti kuubikuid laiali. Tõepoolest, vaata, mitu kuubikut meie vaibal on. Vaatame neid:

    Timur, millised on kõige suuremad kuubikud (suuremad ja väiksemad). Mis värvi on kuubikud?

    Laste nimevärvid (sinine, kollane, punane, roheline)

    Jänku palub korraldada kuubikud karpidesse: suured kuubikud suures kastis ja väikesed kuubikud väikeses kastis. Aitame Jänkut. Võtke üks kuup. Vaadake oma kuubikuid. Näita suurt kuubi (show). Näita väikest (näita).

    Õpetaja laual on näidekuubikud: suured ja väikesed. Esimesena paneb kastid välja õpetaja, kes saadab toimingutele kõne.

    Vaata, mis kast see on? (suur).

    Ja mis see kast on? (väike).

    Poisid, ma panen suure kuubiku suurde kasti ja väikese väikese kasti (lapsed täidavad ülesandeid pärast õpetaja selgitust, ükshaaval tulevad nad üles ja panevad kuubikud karpidesse.)

    Niisiis aitasime Jänkut: panime suured kuubikud suurde kasti ja väikesed väiksesse kasti. Jänku on õnnelik, naeratab ta.

    Kehaline kasvatus"Jänku hüppas, hüppas ja väsis ..."

    2. Mänguülesanne "üks ja mitu", suur - väike "(laudade juures)

    Plaadid on lauale pandud. Igal lapsel on oma tühi väike taldrik valge ja suur jaotusmaterjalidega taldrik (sinine, punane, kollane, roheline, suur ja väike).

    Koolitaja: lapsed, teie laual on valged taldrikud. Mis kuju nad on (ümmargused), mis suurusega? (väike). Ja teie ees on plaadid koos kujunditega, millise suurusega plaadid (suured), millised kujundid on plaatides? (ringid) Mis on ringide kuju? (suured ja väikesed) mis värvi need on? (roheline, kollane, punane, kollane). Mitu ringi on taldrikul? (palju), kuid väikesel taldrikul (pole ühtegi).

    Nüüd võtate ühe väikese punase kruusi ja asetate selle oma väikesele taldrikule. Mitu ringi teil plaadil oli (ükshaaval) ja kui palju on suurele taldrikule jäänud? (palju). Nüüd tehke nii, et plaadil oleks palju punaseid ringe ja suurel plaadil mitte ühtegi. Lapsed täidavad ülesande.

    Mitu ringi on suurel taldrikul? (mitte keegi)

    Ja väikesel taldrikul (palju). Poisid, vaadake, mitu ringi on Jänkul taldrikus? (mitte keegi). Tule, panete kumbki oma taldrikule ühe suure kruusi kollane värv.

    Angelina, mitu ringi paned (ühe).

    Olya, kui palju sa oled? (üks).

    Üks, üks, üks, - vaata, mitu ringi on Jänes sinult kogunud (palju).

    Neid ei olnud üks, aga nüüd on neid palju. Esitame selle taldriku Jänkule.

    "Aitäh, lapsed!" "Ütleb Stepashka teile.

    Siin on stipendiaatid, keda oleme aidanud Jänku jaoks suuri ja väikeseid kuubikuid koguda ning ringid välja panna (üks, palju, mitte üks! Tubli!

    Ja nüüd teeme sõrmevõimlemist, mida nimetatakse "jänkuks":.

    “Üks, kaks, kolm, neli, viis, jänkud läksid välja jalutama

    Mida peaksime tegema, kuidas peaksime olema,

    Sa pead jäneseid püüdma.

    Üks, kaks, kolm, neli, viis, mängime uuesti.

    Nüüd mängime mängu “Leidke rühmast sama kuju objekt”.

    Lapsed, jänkule Stepashkale meeldis meie tund väga, kuid tal on aeg metsa tagasi tulla, jätame jänkuga hüvasti.

    Ülesanded:

    1. Õpi määrama objektide suhet koguse järgi: üks, mitu.

    2. Kujutise kujundamine kahe objekti suurusest: suur, väike.

    3. Andke aimu ajutistest suhetest: kõigepealt - siis.

    Demomaterjal: 3 orava mänguasja; ekraan; mängukaru; käbid - suured ja väikesed; korv.

    Jaotusmaterjal: muhke.

    Tunni käik

    Õpetaja ja lapsed seisavad poolringis.

    Koolitaja... Kui õnnelikud olete täna. Sina hea tuju? Ja seda seetõttu, et tulite lasteaeda ja kohtusite siin oma sõprade ja lemmikmänguasjadega. (Loeb lastele liigutustega loendamisluuletust.)

    Siin on palju tüüpe

    Nad kõik käivad lasteaias. Lapsed käivad kohapeal.

    Siin nad istuvad lõunat sööma

    Ja söö palju kotlette Näitab, kuidas süüa lusikaga.

    Ja siis nad lähevad magama. Nad panevad käed põse alla ja sulgevad silmad.

    Alustame otsast peale.

    Õpetaja koos lastega kordab seda luuletust uuesti, keskendudes sõnale "palju".

    Vaadake, kui palju meid on. Seetõttu on meil lõbus ja huvi lasteaed... (Kuulab.) Lapsed, keegi nutab. Vaatame, kes see on.

    Lapsed leiavad orava, kes "nutab".

    - Mida sa orav nutad?

    Orav. Kuidas ma ei saa nutta, sest olen üksi. Sa tunned ennast hästi - teid on palju.

    Koolitaja (pöördub laste poole). Poisid, kui palju me oleme? (Palju.) Jah, orav, lasteaias on palju lapsi.

    - Lapsed, mitu oravat? (Üks.) Tõepoolest, oravaid on ainult üks.

    Õpetaja tugevdab mõisteid "palju" ja "üks". Siis näitab ta ekraani tagant veel kahte oravat.

    Siin on sõbrannade oravad

    Nad sõitsid metsaservast üles.

    Orav lakkas nutmast

    Nüüd on neid palju.

    - Mitu oravat on? (Palju.)

    - Mitu oravat oli alguses?

    - Kui palju siis?

    Õpetaja kordab sõnu "kõigepealt", "siis" uuesti.

    - Esiteks paneme oravad riiulile. Siis istume toolidel.

    Lapsed panevad mänguasjad paika ja istuvad toolidele. Õpetaja toob sisse karu ja käbide mänguasja.

    Mishka tuli oravaid külastama,

    Kaisukaru leidis täna mõned käbid.

    Õpetaja näitab lastele kahte käbi (suurt ja väikest) ja asetab need näidislauale.

    Aga see Karu ei tea,

    Kus peitub suur muhk.

    - Näita Mishkale suurt ampsu.

    - Näita Karule väikest muhku.

    - Lapsed, Karu ütleb aitäh ja kutsub teid mängima käbidega, mille ta sellesse korvi tõi.

    - Mitu koonust on korvis? (Palju.)

    - Võtke üks käbi korraga.

    - Kui palju, Tanya (Kolja), teil on käbisid? (Üks.)

    Tund lõpeb ja lapsed mängivad Karuga.

    Ülesanded:

    1. Kinnitada idee kahe objekti suurusest: suur, väike.

    2. Jätkake järgmist:

    Objektide suhe koguse järgi: üks, palju;

    Kahe objektirühma võrdsus.

    Demomaterjal: nukud - suured ja väikesed; pallid - suured ja väikesed; lennukipallid - 3 sinist, 3 punast; korv.

    Jaotusmaterjal: pallid; lennukipallid - 3 sinist, 3 punast.

    Tunni käik

    Lapsed istuvad laua ümber toolidel. Õpetaja toob rühma nukud ja esitleb neid.

    - See on nukk Lyubochka.

    Sinine seelik

    Lint palmikus.

    Just see on Lyubochka

    Kogu oma hiilguses.

    A. Barto

    - Ja see on Lida nukk.

    - See on Lida! See on Lida! -

    Vaata, see on Lida,

    Lihtsalt ilus tüdruk!

    A. Barto sõnul

    - Milline nukk on pikem? Milline neist on allpool?

    - Lyubochka ja Lida armastavad pallidega mängida.

    Õpetaja toob rühma 2 palli: suured ja väikesed.

    - Lyubochka armastab mängida suure palliga ja Lida armastab mängida väikest.

    - Leidke suur pall ja pange see Lyubochka juurde.

    - Leidke väike pall ja pange see Lida juurde.

    - Tüdrukud tõid sulle ka palle.

    Õpetaja kutsub lapsi tulema pallidega korvi juurde (vastavalt laste arvule).

    Pall lendab põlve alt

    Lendab üle õla.

    Mängi terve päeva vastu seina

    Tüdrukud, kellel on pall.

    V. Berestovi sõnul

    - Võtke üks pall korraga. Mitu palli te käes hoiate? (Üks.)

    - Pange pallid korvi. Mitu palli on korvis? (Palju.)

    Õpetaja tänab lapsi ja kutsub neid minema nende laudade juurde, millel on lennukipallid - 3 sinist ja 3 punast.

    - Lyubochkal on sinised pallid ja Lidal punased. Kas tüdrukutel on võrdsed pallid? Vaatame üle.

    Õpetaja näitab tahvlil olevate objektide võrdsust. Lapsed kasutavad pallide võrdsuse kindlustamiseks ülekatte tehnikat.

    - Mitu palli on Lyubochka ja Lida? (Samamoodi.)

    - Meie külalised Lyubochka ja Lida ütlevad teile: "Hüvasti!" Neil on aeg koju minna.

    Dedik Olesya
    Tunni "Suur ja väike" kokkuvõte

    Teema klassides« Suur, vähe»

    eesmärk:

    Tugevdada objekti nimetamise ja suuruste eristamise oskust - suur, veidi vähem, vähe.

    Arendage jätkuvalt võimalust objektide suuruse järgi võrdlemiseks rakendusmeetodi abil;

    Arenda kehaline aktiivsus, soovitame teil järgida lihtsaid juhiseid.

    AT: Tere kutid. Seisame ringis ja tervitame.

    Näen laias ringis

    Kõik mu sõbrad tõusid püsti.

    Koguneme ringi keskele

    Ja naaseme kõik kohale

    Ja naaseme kõik kohale

    JA alustame tundi.

    AT: Hästi tehtud, minge toolidele.

    Soovitan teil silmad sulgeda ja sõnad öelda. "Kus sa muinasjutt oled, vasta mulle, näita meile kutid"(Sel ajal, kui lapsed silmad sulgevad, asetavad muinasjutu mänguasjad-kangelased voodile "Kolm karu")

    AT: Millisest muinasjutust on need muinasjutu kangelased?

    D: Kolm karu.

    AT: Hästi tehtud, nad vastasid õigesti.

    Need on muinasjutu kangelased "Kolm karu".Näita kumb suur?

    D: Mihhailo Ivanovitš ja Nastasja Petrovna on väiksem.

    AT: Okei, näita mulle, kes kangelastest on vähe?

    D: Mishutka.

    AT: Hästi tehtud.

    (Panin laste ette kolm erineva suurusega mängutooli ja kolm erineva suurusega mänguvoodit, annan lastele ülesande)

    AT: Näita, millisel toolil istub Mihhailo Ivanovitš, karu Nastasja Petrovna.

    D: Mihhailo Ivanovitš pa suur väike.

    AT: Suurepärane, leia nüüd karudele peenrad.

    D: Mihhailo Ivanovitš pa suur, Natalya Petrovna on väiksem, poolt väike.

    AT: Hästi tehtud.

    Kehaline kasvatus "Kolm karu"

    Kolm karu kõndisid koju, isa oli täiesti suur,

    Ema on nendega - väiksem idu,

    Ja mu poeg on alles beebi.

    Väga ta oli väike, ta kõndis pallidega.

    AT: Puhka.

    D: Jah

    AT: Meie karud lähevad jalutuskäigult koju ja näevad põõsastel kasvavaid vaarikaid. Karud armastavad vaarikaid ja on otsustanud nendega pidutseda. Iga karu peab valima oma suuruse põõsa ja selleks, et mitte eksida, kinnitame karud põõsaste külge.

    Väärtuse õigeks võrdlemiseks rakenduste järgi tuleks objektid asetada kõrvuti nii, et nende allpool olevad otsad oleksid kõrvuti, samal joonel. On vaja ühendada mitte ainult esemete alumine, vaid ka ülemine serv. Rohkem seda asja, mille üks ots ulatub välja.

    AT: Sobitage iga karu vaarikapõõsaga nii, et vaarikapõõsa ja karu suurus oleksid ühesugused.

    AT: Hästi tehtud, kõigil see õnnestus ja nüüd mängime õhupallidega. Vaadake, kui palju on vaibal. Mis suurusega nad on?

    D: Suured ja väikesed.

    AT: Õige. Ärgame viskama ja püüdma suured pallid, ja siis väike.

    Peegeldus:

    AT: Mida oleme täna õppinud? Millise suurusega mööblitükke on vaja Suured karud, väike karu? Mida karudele meeldib süüa? Mida teile kõige rohkem teha meeldis ja miks?

    Seotud väljaanded:

    Lühikokkuvõte individuaaltunnist DPD-ga lapsele "Suur - väike" (teine \u200b\u200bjuunioride rühm) 3-4 aastat Teema: suur - väike Eesmärgid: Hariv - kinnistada ideid suuruse erinevuse kohta (suur - väike);

    Esimese juunioride grupi sensorite GCD kokkuvõte teemal: "Suur-väike" Programmi sisu Teema: "Suur - väike". Eesmärk:

    Ankeet abstraktsest FEMP-st teise varase vanuserühma "Suur - väike" kohta Avatud tunni kokkuvõte matemaatiliste algmõistete kujunemisest varases eas teises rühmas. Koolitaja: Larina.

    Kognitiivse arengu tunni kokkuvõte „Suur - väike. Üks, palju, mitte üks. Grupeerimine värvide järgi. Loetakse viieni " KOGNITIIVNE ARENDAMISE TUNNI KOOSTÖÖ Kokkuvõte kognitiivse arengu õppetunnist MKDOU №1 teises nooremas rühmas.

    Matemaatikatunni kokkuvõte esimeses juunioride rühmas „Üks, palju; suur väike" I juunioride matemaatika tunni kokkuvõte. Koostanud: O. A. Eretina Teema: „Üks, palju; suur, väike ”Eesmärk: - Jätka õppimist.

    Matemaatika tunni kokkuvõte teises juunioride rühmas „Suur, väike. Üks, palju " Matemaatika tunni kokkuvõte 2. juunioride rühmas „Suur, väike. Üks, palju ”Eesmärk: õpetada lapsi sama (värvi järgi,.

    Kokkuvõte saksa keele tunnist „Omadused ja omadused. Suured, väikesed sõnad " Eesmärgid: -kõnemustrite aktiveerimine: „Ist das Mieze? Ja, das ist Mieze. Nein, das ist Bello. Ich bin Mieze. Kas macht Mieze oli? Wie ist Mize? ”.

    Sarnased artiklid