• Keskmise rühma sõlmede lühikokkuvõte tervikpildi kujundamisest maailmast "lemmikloomad". OV Dybina tunnid välismaailmaga tutvumiseks lasteaia keskmises rühmas. Tunni kokkuvõte Visuaalne võimlemine koos Sleepwalkeriga

    27.10.2019

    Elena Gadaborsheva

    GCD kokkuvõte moodustamiseks terviklik pilt maailm edasi"AT klaasimaailm» kell keskmine rühm .

    Koolitaja Gadaborsheva E.S.

    Haridusala: kognitiivne areng.

    eesmärk: aitab tuvastada omadusi klaas(läbipaistev, vastupidav, värviline, sile)

    Programmi ülesanded: -kuju omaduste mõiste klaas;

    Arenda uudishimu;

    Kasvatada austust asjade vastu.

    Hariduse integreerimine piirkondades: sotsiaalne ja kommunikatiivne areng, kõne areng, kunstiline ja esteetiline areng.

    Eeltööd: läbipaistvate ja värviliste esemete vaatamine klaas.

    Sõnavara töö: klaas, värviline klaas, läbipaistev, veekindel, habras.

    Materjalid ja seadmed: väike klaasist esemed(parfüümipudelid, värvilised klaaskuulid, pulgad hääle kontrollimiseks klaas, klaasist keeduklaas.

    Laste tegevuste tüübid: kõne, kognitiivsed uuringud, kommunikatiivsed.

    GCD liikumine.

    1. Organisatsiooniline hetk.

    Õpetaja teeb lastele plaani mõistatus:

    Akendel lihtne

    Ja pudelid on värvilised.

    Ei jookse, ei vala,

    Ja kui lööte, siis see puruneb. (klaas)

    2. Põhiosa.

    Õpetaja paneb väikese välja klaas ja palub need nimetada. Lapsed helistavad ja õpetaja võtab kokku: need esemed on valmistatud klaasehk siis nemad klaas.

    B. - millised esemed on värvilised ja läbipaistvad klaas, mida sa tead? (pudelid, nõud, aknad)

    B. Asetage värvilised pallid läbipaistvasse klaasi, näidates seda klaas on läbipaistvuse omadus.

    V. - vaata enda ümber ja pane nimi klaasist esemed(pirn, nõud, aken)

    Laste läbivaatus klaasist esemeid puudutades.

    Milles klaasist esemeid puudutades? (sile, külm)

    Füüsiline minut. Jällegi on meil kehalise kasvatuse minut,

    Kummardus, tule, tule!

    Sirgendatud, venitatud,

    Ja nüüd kummardusid nad tagasi.

    Me sirutame oma käed, õlad,

    Et meil oleks lihtsam istuda.

    Ka pea on väsinud.

    Nii et aitame teda!

    Vasak ja parem, üks ja kaks.

    Mõtle, mõtle, pea.

    Kuigi tasu on lühike

    Puhkasime veidi

    Haridustöötaja veekindluse demonstreerimine klaas: valab klaasi vett ja lapsed veenduvad selles klaas ei lase seda läbisee tähendab, et see on veekindel.

    B. - nimetage laevad klaas millesse saab vedelikke valada (pudelid, vaasid, tassid jne)

    Õpetaja lugu, et klaas võib olla erineva paksusega; esemed paksust klaas(aken, vitriin) vähem habras kui õhukesed esemed klaas(vaasid, prillid, aga mis tahes klaas võivad praguneda löögist, rõhust, kukkumisest seetõttu objektidele, mis asuvad klaas peate hoolikalt ja hoolikalt ravima.

    B. kutsub lapsi üles kergelt tabama klaas esemeid, et kuulata, kuidas see kõlab klaas... Lapsed väljendavad oma arvamus: läbipaistev klaashelin.

    B. - mõistatused:

    Klaasist maja aknal,

    Selge veega.

    Liiva ja kivikesega põhjas

    Ja kuldkalaga.

    Siin klaasist pliiats

    Ta on meie abistaja hädas.

    Määrab ilma arstideta

    Kes on haige ja kes terve.

    Heli, läbipaistev,

    Ma ei karda vett

    Ja löö, ma kukun kokku.

    3. Viimane osa.

    V. - nii palju me täna teada saime klaas... Mis teile tunnis kõige rohkem meeldis? Millised omadused teevad klaas?



    Seotud väljaanded:

    Tervikliku maailmapildi kujunemine. Teema: "Lemmikloomad". 2 noorem rühm... Eesmärgid: koduloomade alaste teadmiste üldistamine ja süstematiseerimine;

    Kokkuvõte otsestest haridustegevustest tervikpildi kujundamiseks maailmast aastal ettevalmistav rühm “Kas aias, v.

    GCD kokkuvõte tervikliku maailmapildi kujunemisest keskmises rühmas "Sügis on meie juurde jõudnud" Kokkuvõte keskmises rühmas tervikliku maailmapildi kujunemise õppetunnist "Sügis on meieni jõudnud. Eesmärk: laste teadmiste kujundamine sügisest. Eesmärgid:.

    GCD kokkuvõte tervikliku maailmapildi kujunemisest ja keskmise rühma "Kusagil maailmas" laste füüsilisest arengust GCD kokkuvõte tervikliku maailmapildi kujunemisest ja füüsiline areng keskmise rühma lapsed. "Kuskil siin maailmas. "Nädala teema:.

    GCD kokkuvõte maailmast tervikpildi kujundamise kohta "Kosmos" Eesmärgid: 1. Laiendada ja rikastada laste teadmisi kosmosest ja astronaudi ametist.

    GCD kokkuvõte ettevalmistava rühma tervikliku maailmapildi kujundamiseks "Puude visiidil" Eesmärk: Laste teadmiste kinnistamine erinevate puuliikide kohta, suhete kohta keskkonnaga (muld, vesi, päike, nende tähendus aastal.

    Hariduspiirkondade integreerimine... Kognitiivne areng, sotsiaalne - kommunikatiivne, kõne, kunstiline - esteetiline, füüsiline areng.

    Eesmärgid... Kujundage laste idee ruumist. Tutvustage Valentina Tereškovat esimesele naisele kosmoses. Tugevdada võimet eristada elusolendeid esemetest, arendada loogilist mõtlemist. Harjutus geomeetriliste kujundite (ring, ruut, kolmnurk, ristkülik, ovaal) eristamiseks ja nimetamiseks, oskus valida soovitud suurusega kujundeid ülekatte abil. Arendada visuaalset taju. Soodustage soovi saada tugevaks ja julgeks. Äratage V. Tereškova imetlust, uhkustunnet meie riigi üle.

    Materjalid ja seadmed. Öise taeva kujutis, tähega müts, Lunatici mänguasi, 4 piltidega kaarti, V. Tereškova portree, maalitud täppidega lehed raketi ühendamiseks igale lapsele, raketi näidis, sinise, musta värvi markerid, suur ring kollane värv kontuuriga kujundite kohtadega, papist välja lõigatud erineva suurusega geomeetrilised kujundid, kujundite levitamiseks liim, pintsel, õliriie, lastele mõeldud maiustused.

    Tunni käik.

    Õpetaja loeb J. Paramonova luuletuse:

    Kui öösel ei norska

    Ja vaata taevasse

    Siis näete

    Imelise ilu tähed.

    Tähtkuju maailm on täis värve

    Tema kohta on palju muinasjutte.

    Koolitaja... Vaadake tüübid öötaevasse. Mis on taevas nähtav?

    Lapsed. Paljud tähed.

    Koolitaja. Tähed tunduvad väga väikesed, kuna nad on Maast kaugel. Mis sa arvad, miks tähti päeval näha pole?

    Laste eeldused.

    Koolitaja... Päeval pole tähti näha, kuna päike paistab palju eredamalt. Meie Päike on ka täht. Tähtede kõrval on ka planeete. Need tiirlevad tähtede ümber. Kujutame ette, et Anya on täht. Ja me kõik ühendame käed ja pöörame nagu planeet tähe ümber.

    Tüdrukule pannakse pähe tärniga müts. Lapsed ühendavad käed ja kõnnivad tüdruku ümber ringis.

    Koolitaja... Ruumi, milles asuvad tähed ja planeedid, nimetatakse kosmoseks.

    Muusika kõlab. Rühma ilmub ebatavaline külaline.

    Unekõndija. Tere kutid! Olen Sleepwalker.

    Lapsed. Tere, hull!

    Unekõndija... Ma lendasin teie juurde planeedilt Kuu ja tahan tõesti teie planeedist teada saada.

    Koolitaja... Lapsed, rääkige Lunaticule, kuidas meie planeeti nimetatakse.

    Lapsed. Meie planeet on Maa.

    Koolitaja. On üks planeet - aed

    Selles külmas ruumis

    Ainult siin teevad metsad lärmi

    Klammerduvad lindud,

    Ainult tema ühel õitsengul

    Oruliiliad rohelises rohus

    Ja draakonid on just siin

    Nad vaatavad üllatunult jõge.

    Hoolitse oma planeedi eest

    Lõppude lõpuks pole muud sarnast. (Jah. Akim)

    Didaktiline mäng "Elamine - mitte elamine".

    Õpetaja kutsub lapsi kaaluma nelja pildiga kaarte ja välistama mittevajalikud. Mängu eesmärk: tugevdada võimet eristada elusolendeid elututest objektidest.

    Visuaalne võimlemine koos Sleepwalkeriga.

    Tõstame silmad üles

    Unistame tähe nägemisest.

    Laseme silmad alla

    Siis tõstame uuesti.

    Hull lendas paremale,

    Ja siis lahkus.

    Lunatic istus aknale maha (järgige Lunaticut pilguga kaugele ja lähedale)

    Lendasin peaaegu minema!

    Koolitaja... Poisid, meie planeet Maa on imeline, ilus. Kuid inimene on alati kosmosest huvitatud olnud, see on tohutu tähtede ja planeetidega ruum. Kas teate, kes oli esimene inimene, kes kosmosesse lendas?

    Lapsed. Juri Gagarin!

    Koolitaja. Ja esimene naine, kes kosmosesse lendas, oli Valentina Tereškova. (Portreesaade). See vapper naine veetis üksi, kaaslasteta, peaaegu kolm päeva kosmoses. Kosmosesse lendamiseks peab olema hea tervis, palju liikuma. Valentina Tereškova käis sportimas: hüppas langevarjuga. Temast sai meie riigi esimene kindrali naine ja ta sai kangelase tiitli. Poisid ja mida nad kosmosesse lendavad, saate teada, ühendades kõik oma lehtedel olevad punktid.

    Lapsed istuvad laudade taga ja teevad punkt-punkti haaval tööd.

    Koolitaja... Mida te kutid tegite?

    Lapsed... Rakett!

    Õpetaja näitab suurt raketi näidist, mis oleks pidanud olema saadud pärast kõigi lehtede punktide ühendamist, ja kiidab lapsi, kes töö kenasti valmis said. Selline rakett meeldiks Valentina Tereškovale!

    Füüsiline minut. Kiired raketid ootavad meid planeetidel ringi käimiseks.

    Mis iganes me tahame - me lendame sellega!

    Alguses käest kinni hoides käivad lapsed ringi. Siis nad kükitavad, hüppavad (raketistart) ja jooksevad üksteise järel.

    Koolitaja. Midagi, mis meie külaline oli kurb.

    Unekõndija... Minu planeeti tabas katastroof: Kuu tükid murdusid, kukkusid ja kõik läksid sassi.

    Koolitaja... Poisid, aitame oma külalist - päästke kuu.

    Lapsed valivad sobiva geomeetrilise kuju (ring, ruut, kolmnurk, ristkülik, ovaalne) ja kleepivad need Kuu pinnale (suur ring jooniste jaoks joonistatud kohtadega).

    Unekõndija.Aitäh, kutid! Selgus väga ilus kuu!

    Koolitaja. Kas teile meeldis meie õppetund? Kuidas saate aru, mis on ruum? Täpselt nii, selles ruumis asuvad tähed ja planeedid. Mis on meie planeedi nimi? (Maa). Palun öelge esimese kosmosesse lennanud naise ees- ja perekonnanimi. (Valentina Tereškova). Millega nad kosmosesse lendavad? (Nad lendavad raketiga kosmosesse).

    Unekõndija... Kallid poisid! See oli minuga koos sinuga väga huvitav. Kuid mul on aeg oma planeedile lennata. Mul on teile maiuspala.

    Uneskõndija jagab toitu ja jätab hüvasti.

    Lapsed... Hüvasti, Uneskõndija! Tule jälle meie juurde!


    Materjali õppetöö terviktekst maailmapildi kujunemisest keskmises rühmas "Tutvumine kosmosega. Esimene astronaudi naine" näeb allalaaditavat faili.
    Lehel on näidatud jupp.

    Eesmärk: Kindlustama ja süstematiseerima teadmisi seebi kohta (selle omadused ja omadused, kuidas seda kasutada, kuidas kaitsta).

    Ülesanded:

    Hariv:

    Jätkake tuvastamise ja lahendamise õpetamist probleemsed olukorrad, vastuolud.

    Tutvustada lastele seebi omadusi; näidata seebitingimuste mitmekesisust keskkonnas. Tutvustage seepi mõningaid omadusi. Anda aimu seebi rollist inimese elus

    Arendamine:

    Kujundava ja assotsiatiivse mõtlemise, tähelepanu, sidusa monoloogilise kõne arendamiseks. Arendage loovust, kujutlusvõimet mitmesugustes produktiivsetes tegevustes. Et moodustada võime seebiga maalida kangale, värvilisele paberile.

    Hariv:

    Et kasvatada austust veele. Otsingu- ja uurimistegevuse kaudu huvi oma avastuste vastu üles äratada. Ökoloogilise kultuuri edendamiseks.

    Eeltöö: Tehke katseid: millal saab seebivaht? Mis juhtub seebiveega pärast käsna sinna kastmist? Lisage puutuhk, valmistage sellest leeliseline vesi (riiete pesemiseks, käte pesemiseks). Rikastage sõnavara sõnadega, mis näitavad seebi omadusi ja omadusi. Mängi seebimullidega "tagurpidi". Lugege K. Tšukovski luuletust "Moidodyr". Õppige keele keerutajaid seebi kohta. Värvige seebiga.

    Materjal ja varustus: Eri värvi, lõhna ja olekuga seebidega postkast. Ümbrik kirjaga. Arvuti seebi, mullide, vahu joonistega. Kolm kraanikaussi vee jaoks, riidest salvrätikud (pühkige käed); käsnad; saviämber; kokteilikõrred. Naljaka ja kurva näo piktogrammid. Värviline papp; jäänused.

    Meetodid ja tehnikad: Kunstiliste sõnade kasutamine, selgus; üllatusmoment; mängud; probleemsed küsimused lastele; praktiline (kogemused); laste lood.

    Tunni käik:

    Rühma astuvad lapsed koos õpetajaga. Laual on kast - pakk.

    Koolitaja: “Poisid, te ei tea, kust see kummaline kast siit tuli. Vaata, ja siin on mingi salapärane ümbrik. Noh, avame selle. Õpetaja loeb kirja läbi. "

    Võtke mind, peske, supelge ja mis ma olen - arvake kiiresti ära. Ja tea: see oleks suur häda, kui mitte mina, vaid vesi.

    Kallid, mu lapsed!

    Kirjutan teile kirja:

    Ma palun teil sagedamini pesta

    oma käed ja nägu.

    Peate ennast pesema

    Hommikul, õhtul ja pärastlõunal -

    Enne iga sööki

    Pärast und ja enne und!

    Hõõru käsna ja pesulapiga!

    Ole kannatlik - vahet pole!

    Ja tint ja moos

    Pese seep ja vesi maha

    Mu kallid lapsed!

    Väga, väga palun teilt:

    Peske sagedamini, peske sagedamini -

    Ma ei kannata räpast trikki.

    Ma ei suru määrdunud inimestega kätt

    Ma ei lähe neile külla!

    Pesen ennast väga tihti.

    Hüvasti!

    Moidodüür.

    Koolitaja: “Poisid! Kas soovite teada seebi saladustest? Siis läheme koos teiega uurimislaborisse. Kuid kõigepealt paneme tõeliste teadlaste-uurijatena selga spetsiaalsed rüüd.

    - Arisha, palun lülita meie arvuti sisse. - Poisid, mis ekraanil on? (Seep) - Kuidas arvasite, et see on seep?

    - Kes räägib seebi kohta rohkem? Milline see on? (Ristkülikukujuline, lilleline,

    kõva, tualett, lõhnav, libe jne)

    - Miks on seep lõhnav? (see sisaldab lillekolonni).

    (Lapsed määravad, kuidas pakist seep lõhnab).

    - Kuidas lõhnab teie tualettseep?

    - Mis seepi seal veel on? (Vedelik)

    - Mida nad teevad vedelseebiga? (pesta juukseid, keha, juuksurite kasutamine jne) -Millal muutub seep libedaks? (Märjana veega)

    Vaata, vaata: seep vajub jões ja küna sees! Miks on see alati ainult seal, kus on vett?

    Sattusime sinuga "Võrdluste maale".

    - Ütle mulle, kas seep on libe, kuidas see on? (nagu ahven kala, nagu jääpurik, nagu jää, nagu siid jne)

    - Kes loeb Mila kohta keele keerutajat?

    Mila seebitas Mishka seebiga, Mila viskas seebi maha. Mila pillas seebi maha. Karu ma seebiga ei pesnud.

    - Miks Mila Mishka lõpetas? - Miks seep kukkus? (Libe)

    Mida tähendavad sõnad „pesta, pesta, pesta“; "Ja igav, ja natuke nagu herilane," pestud ".

    - Mida tähendab fraas “kaela vahtimine” (norima, norima).

    - Kas nad ütlesid sulle seda? Milleks?

    - Mis sa arvad, kas on võimalik marju vahustada!

    - Kas pesite vaarikaid? (Pestud, kuid pesemata). Mis neist saab, kui marjad seebistada?

    - Kuidas suhtute G. Austeri nõuannetesse:

    Ärge kunagi peske käsi, kaela ega nägu. Käed, kael, kõrvad ja nägu määrduvad uuesti. See rumal tegevus ei vii midagi. Milleks siis raisata energiat, raisata aega?

    - Kas see on hea või halb nõuanne? -Miks kahjulik?

    - Kes kardab seepi? (Mikroobid, räpased, argpüksid).

    - "Mida te räpasele mehele annaksite?"

    Ja luuletaja Ya.Akim soovitas seda:

    Lõhnav, valge, seebiseep. Seep vaatab muigavat tüdrukut muigega. Kui räpane mees seepi mäletaks, peseks seep teda lõpuks,

    - Ja ma ütleksin seda:

    Libiseb ära nagu elamine, aga ma ei lase teda lahti. Vahud valge vahuga, Käed pole laisad pesemiseks.

    - Poisid, peske käed ja tõestage, et me pole räpased ega laisad!

    - Mida peame käsi pesema? (Vesi, seep). (Lapsed tulevad lauale koos vee ja seebiga kraanikaussiga).

    - Seebitame käsi hästi. Vaata, meil on kätel seebised "kindad".

    - Mis need on? (Valge must). -Millal nad mustad on? (Kui käed on määrdunud). -Millal nad on valged? (Kui käed on puhtad.) -Kui tihti peaksite käsi pesema? (Kui see määrdub, enne söömist.)

    - Kes teab, kuidas seepi hooldada? (Hoidke seebinõus ilma riiulita riiulil, magnetiga seinal).

    - Liigume järgmise tabeli juurde.

    FIZMINUTKA.

    - Kui viskate seepi vette, mis sellest saab? (See vajub, kohiseb, muutub loidaks.)

    - Kui käsn kastetakse seebiveega, mis juhtub? (Temalt tõusevad seebimullid.)

    - Miks? (Sellel on õhuga augud).

    - Millistest osakestest seep koosneb? (Tahkete ja õhuliste seebiosakestest.)

    - Arva ära mõistatus "Palju seepi - mis see on?" (Poeaknad; riiulid sisse

    kraanikauss, vannis seebinõud.)

    - Kas teate, mida inimesed enne pesid?

    Liigume oma labori järgmise laua juurde.

    FIZMINUTKA

    - Enne pesti ja pesti ennast leelisega. Puutuhk valati keeva veega ja aurutati ahjus. Pesime end ka saviga, mis puhastab käed ja keha mustusest suurepäraselt.

    - Proovime käsi saviga pesta.

    D / i: "Ma tahan - ma ei taha." (rõõmsameelse ja kurva näo piktogramm.)

    - Vaadake hoolikalt. Milline on esimese mehe meeleolu? Ta ütleb meile, et tahab käsi saviga pesta. Miks? (Kuna ta on kasulik, peseb ta puhtalt.) -Mis meeleolu on teisel mehel? Teate, ta ütles mulle, et talle ei meeldi saviga käsi pesta. Miks? (Kuna see on määrdunud, võtab selle loputamiseks palju vett.)

    - Poisid, vaadake, arvutiekraanile ilmus uus pilt. Mis see on? (Mullid) Mis need on? (Seebine.)

    (Lapsed tulevad kõrvallaua juurde ja kasutavad õlgedega seepi täis

    - Millised nad välja näevad? Mis juhtub, kui istute nende peal? Viska neid? Löö neid? Puhuda neile? Miks nad ütlevad: "Unenäod lõhkesid nagu seebimullid?" (Need on toruunistused.)

    - Meenutagem oma unistuste täitumisest ja täitumata jäämisest. -Mis koosneb seebimull? (Koorest ja õhust.)

    (Lapsed pöörduvad uuesti arvutiekraani poole. Seal on palju seebimulle - vaht).

    - Kuula: "Seep puhus mulli, vaht ronis üles ja see oli kadunud, see kõik kadus."

    Miks see kadus?

    Kus sa veel vahtu oled näinud? (Jõel, meres, kalda lähedal, lainetel, purgis, klaasis mahlas, piimas jne)

    D / i: "Mis ei saa juhtuda ilma milleta?" Puhas - ilma ... seebita. Seep - ilma ... rasvata. Vaht - ilma ... veemullideta - ilma ... käsnata. Naljad - ilma ... naeratuseta.

    - Kas teie arvates saab seepi ainult pesta ja pesta? -Mida nad veel teha saavad?

    (Joonista kangale, värvige värvilisele paberile, kangale.)

    (Võite anda lastele jäänuseid ja pakkuda joonistada seebimaagiat).

    Peegeldus:

    - Poisid, kui head stipendiaatid olete.

    - Tuletame meelde, mida uut sa seebi kohta õppisid? Mis teile kõige rohkem meelde jääb?

    Ja nüüd teen ettepaneku vaadata koomiksfilmi tüdrukust, kes ei meeldinud pesta.

    Multika "Hambaharja kuninganna külastamine" vaatamine

    Ülevaade pidevatest haridustegevustest hariduspiirkonna "Kognitiivne areng" (tervikliku maailmapildi kujundamine) rakendamiseks kompenseeriva orientatsiooni keskmises rühmas.

    Teema "Pere" "Ma armastan oma perekonda"
    Autor: Rogachkova Tatjana Nikolajevna, MBDOU "Kombineeritud tüüpi lasteaed nr 15" õpetaja, Tšeljabinski oblastis Snezhinski linn.
    Materjali kirjeldus: Pakun teile kokkuvõtet pidevatest haridustegevustest hariduspiirkonna "Kognitiivne areng" rakendamiseks teemal "Sõprus". See materjal sobib laste vanusekategooriale koolieelne vanus 4-5 aastat vana. Selle haridustegevuse käigus kinnistavad lapsed teadmisi peresidemete, suguluse kohta. Õppige üksteise vastu lahke olema.

    Eesmärk: laste teadmiste kinnistamine pere kohta.
    Ülesanded:
    1. Haridus:
    Laiendada laste ideid perekonna koosseisu, peresidemete kohta.
    2. Arendamine:
    Arendada laste mälu, loogilist mõtlemist ja loovat kujutlusvõimet.
    3. Haridus:
    Soodustage armastust ja austust oma pereliikmete vastu;
    Tutvustada üldtunnustatud käitumisnorme ja -reegleid.
    4. Kõne:
    Järjepidev kõne: jätkake dialoogilise kõne arendamist.
    Sõnastik: subjekt - vanaema, vanaisa, õde, vend, pereliige; kvaliteetne - naljakas, hooliv, hell, sünge; tegusõna - süüa tegema, riietuma, parandama, harima.
    Grammatika:õpetage lapsi jätkuvalt moodustama väiksema järelliitega nimisõnade uusi sõnu.
    Kõnekultuur: arendada sõnade hääldust vastavalt vene kirjakeele ortopeedia normidele.
    Meetodid ja tehnikad:
    Praktiline:üllatusmoment - perest rääkiva laulu kuulamine, füüsilise minuti “Kes elab meie korteris” läbiviimine, miimikaharjutuse “Meie teod” läbiviimine.
    Visuaalne: didaktiliste piltide uurimine "Perekond".
    Suuline:didaktiliste mängude läbiviimine "Nimetage hellitavalt", "Kes mida teeb?"
    Individuaalne töö: õppida õppinud normide ja reeglite alusel oma käitumist reguleerima, valikulistes olukordades tahtlikke pingutusi näitama.
    Materjalid:"Laste laul perest" helisalvestus (esitaja Larisa Grigorieva. Sõnad ja muusika Aleksander Ermolov), perepildid erinevad riigid maailm; didaktilised pildid "Perekond".

    Tunni käik

    Õpetaja lülitab Larisa Grigorieva esituses vaikselt sisse laulu "Laste laul perekonnast" helisalvestuse. Juhib laste tähelepanu laulule, kutsub neid seda kuulama. Lapsed kuulavad, õpetaja kutsub lapsi toolidel ringi istuma.
    Koolitaja: Poisid ja tüdrukud, kas teile meeldis see laul?
    Laste vastused (jah, mulle meeldis).
    Koolitaja: ja mis ta on - kurb või naljakas?
    Laste vastused (ta on naljakas).
    Koolitaja: see on õige, see on naljakas laul. Kellest ta räägib?
    Laste vastused (ema, isa, vanaema ja vanaisa kohta).
    Koolitaja: õiged kutid. Kuidas helistada kõigile, kes olete loetletud, ühe sõnaga?
    Laste vastused (perekond).
    Koolitaja: täpselt! See on pere kohta, mida me nüüd seda laulu kuulasime. Ta on väga naljakas, sest see on nii imeline, kui inimesel on pere, kui lähedased inimesed on alati olemas. Vaadake perepilte.
    Õpetaja näitab pilte, mis kujutavad erinevaid perekondi, erinevaid maailma riike.
    Koolitaja: kutid, vaadake, milliseid õnnelikke peresid siin on kujutatud! Kuidas ma teadsin, et nad olid õnnelikud?
    Laste vastused (sest nad naeratavad).
    Koolitaja: jah õigus. Kui inimene on õnnelik, siis ta naeratab. Kui on pere - ema, isa, vend või õde, vanavanemad, siis on see tõeline õnn. Poisid, kas te armastate oma perekonda?
    Laste vastused (jah, me armastame).
    Koolitaja: see on väga hea! Ma ei kahtle, et ka teie pere armastab teid. Mängime teiega mängu nimega "Pange see hellitavalt nimeks". Ma näitan teile pilte ja te ütlete, kes see on ja kui südamlikult saate pereliikmetele helistada. Kas olete nõus?
    Laste vastused (jah, oleme nõus!).
    Mäng "Nimetage seda hellitavalt" peetakse koos didaktiliste piltide "Perekond" näitamisega.
    Tütar - tütar, tütar
    Poeg - poeg, poeg
    Issi issi issi
    Vanaisa - vanaisa, vanaisa
    Vanaema - vanaema, vanaema
    Õde - väike õde, väike õde
    Lapselaps - lapselaps
    Lapselaps - lapselaps
    Vend - vend

    Koolitaja: head kaaslased, poisid ja tüdrukud, keda kõiki hellitavalt nimetatakse. Kohe on ilmne, et armastad oma perekonda ja kodus suhtud lähedastesse hellitavalt. Ja nüüd teen ettepaneku arvestada ühe sõbraliku pere liikmed. See pere elab alati väga sõbralikult, nad aitavad üksteist ja nad on väga-väga suured. Kas soovite selle pere kohta teada saada?
    Laste vastused (jah, me tahame).
    Koolitaja: siis soovitan teil seista minu kõrval ja kuulata luuletust tähelepanelikult, vaadata minu liigutusi ja siis kõik koos minu järel korrata.

    Füüsilise minuti läbiviimine "Kes elab meie korteris?"

    Fizminutka
    Üks kaks kolm neli. (Plaksutage käsi.)
    Kes elab meie korteris? (Kõnnime paigas.)
    Üks kaks kolm neli viis. (Hüppab kohale.)
    Võin neid kõiki kokku lugeda: (Kõnnime kohapeal.)
    Isa, ema, vend, õde (plaksutame käsi).
    Murka kass, kaks kassipoega (kere kallutab paremale ja vasakule.)
    Minu kriket, kuldnokk ja mina - (pöörab torso vasakule ja paremale.)
    See on kogu mu pere. (Plaksutage käsi.)

    Koolitaja: kas mäng meeldis?
    Laste vastused (jah, mulle meeldis!).
    Koolitaja: see on suurepärane. Mulle meeldis ka väga teiega mängida! Istu oma kohtadele. Ja tahad ikkagi mängida?
    Koolitaja: teile meeldivad väga head poisid ja tüdrukud. Mida sulle veel teha meeldib?
    Laste vastused (joosta, hüpata, hullata).
    Koolitaja: vau, kui vahva! Mida meeldib teie pereliikmetele teha? See on minu jaoks väga huvitav. Las ma kutsun teid pereliikmeteks ja te ütlete mulle kordamööda, mida teie emadele või isadele, vanaemadele või vanaisadele, vendadele või õdedele meeldib teha. Või öelge mulle, mida teie pere kõige rohkem teeb.
    Õpetaja helistab emale, isale, vanaemale, vanaisale, vennale, õele ja keti lapsed ütlevad toimingu, mida pereliikmele meeldib teha või sageli teha (ema - riietub, loeb raamatuid, töötab, teeb süüa; isa - sõidab autoga, parandab kodumasinad jne.).
    Koolitaja: toredad poisid! Kui palju su lähedased teavad ja armastavad teha! Kas soovite õppida veel mõnda huvitavat mängu?
    Laste vastused (muidugi tahame!).
    Koolitaja: Noh, siis soojendame nüüd lihtsalt. Kas sa tead, kuidas kulmu kortsutada? Näidake, kuidas saate!
    Lapsed kortsutavad kulmu.
    Koolitaja: nüüd naeratame!
    Lapsed naeratavad.
    Koolitaja: suurepärane! Nüüd alustame mängu. Kuulake tähelepanelikult, ma räägin teile olukorrast perekonnas ja kui see on halb tegu, siis te kortsutate kulmu ja kui see tegu on väga hea ja see meeldib teie perele, siis te naeratate. Kas olete nõus?
    Laste vastused (jah, nõus).
    Mängitakse näoilmetega mängu.
    Sa murdsid karika;
    Sa aitasid oma emal vaakumist;
    Te pole mänguasju eemaldanud;
    Sa kallistasid oma vanaema;
    Aitasite vanaisal telerit parandada
    Võtsite oma väikevennalt mänguasja
    Andsid õele kommi.
    Koolitaja: hästi tehtud, poisid ja tüdrukud, teate - kus on hea tegu ja kus mitte! Loodan, et kodus teete ainult häid tegusid - aitate vanemaid, annate noorematele järele?
    Laste vastused (jah, me teeme ainult häid tegusid).
    Koolitaja: kui head lapsed meil oma rühmas on! Poisid, öelge mulle nüüd palun - mis on perekond?
    Laste vastused (need on ema ja isa, vanaema ja vanaisa, õde ja vend).
    Koolitaja: eks! Nüüd kutsun teid üles joonistama oma lähedastele mingit joonistust.
    Tasuta lapsed joonistavad.

    GCD. Maailmapildi terviklikkuse kujunemine keskmises rühmas "Dolphin" teemal: "Nõud"

    Esitati: esimese kategooria kasvataja Zamjatina Svetlana Aleksandrovna.

    Eesmärk: Laiendage laste ideid ümbritsevate objektide kohta.

    Haridusülesanded: Roogade, nende tüüpide ja eesmärkide kohta käivate ideede laiendamine.

    Arendusülesanded: Ühtse kõne, foneemilise taju, kõne kuulmise arendamine; visuaalne tähelepanu; loogiline mõtlemine; peen- ja üldmotoorika.

    Haridusülesanded: Koostööoskuste kujundamine, positiivne suhtumine tunnis osalemisse, lugupidav suhtumine roogade juurde. Hoolsuskoolitus, soov teos viia lõpuni.

    Varustus: köögi-, söögi- ja teeandmete pildid, esemepildid koos nõudepiltidega, lõigatud pildid, lauanõud.

    Sõnavara töö: suhkrukauss, kommikauss, portselan, köök, tee.

    Eeltöö: K. Tšukovski teose "Fedorino lein" lugemine, illustratsioonide, lauanõude uurimine, didaktiline mäng "Mis on mille jaoks? ", Lugude-kirjelduste koostamine lauanõudest, mõistatuste äraarvamine, õppuse" Ema abilised "sõnade õppimine.

    Tunni käik:

    Koolitaja: Tüübid tulid meie juurde. Ütleme neile ka tere.

    Suhtlemisharjutus "Tere!", Ringi seistes

    Tulin siia hommikul

    Tere, mu sõbrad,

    Tere päike ja maa

    See olen mina ... (lapsed kutsuvad end kordamööda nimepidi)

    Tere!

    Koolitaja: Kas teile meeldivad külastada?

    Lapsed: jah!

    Koolitaja: kelle juures olete käinud?

    Lapsed : vanaema, vanaisa. Sõbrad. Sugulaste juures jne.

    Koolitaja: Kas olete kunagi muinasjutukangelase juures käinud?

    Lapsed: ei.

    Koolitaja: Täna soovitan teil külastada muinasjutukangelast, kelle juurde me läheme, saate teada, kui arvate mu mõistatuse ära:

    Ma ei tee, ma ei riku nõusid,

    Ma teen, ma olen nõud ja armastus ja austus

    Lapsed: see on Fyodori vanaema!

    Koolitaja: eks. Läheme külla vanaemale Fedorale. Kuidas aga muinasjuttu saada?

    Lapsed: Ütleme võlukepikese abil võlusõnad.

    Koolitaja: Soovitan teil silmad sulgeda, ümber pöörata ja öelda võlusõnad: kritseldage, krapsake, buum!

    (õpetaja paneb salli ja põlle, võtab Fedora rolli)

    Fedor: Tere kallid külalised!

    Lapsed: Tere, Fjodori vanaema! Tulime teile külla.

    Fedor: Kui hea meel mul sind näha on! Ma tõesti armastan külalisi. Poisid, täna hommikul tõi postiljon Petškin mulle sõnumi, kus ta palub mul mõistatusi ära arvata. Kas sa aitad mind?

    Fedor: Minge toolidele ja kuulake tähelepanelikult.

    Mõistatuste tegemine.

    Lusikate hulgas olen ma kolonel. Ja minu nimi on ... (kulp)

    Supp, salat, kartulipuder, kotletid langevad alati sisse ... (taldrik)

    Ja asenda mu sõber tee ja hapupiimaga ... (tass)

    Pliidil - pealik on paks, pika ninaga ... (veekeetja)

    Minu taldrikul hõljub paat. Panin paadi plaadiga suhu ... (lusikas)

    Seal on maitsvat kuldkoorega toitu, kui te seda kasutate ... Eks praepann.

    Tarbega pildid kuvatakse tüübi määramise lõuendil.

    Fedor: Poisid, kuidas saate kõiki neid esemeid ühe sõnaga nimetada? (Nõud)

    Fedor: Ja milleks nõud on mõeldud? (Laste vastused)

    On lugu

    Fedora: Oli aeg, kui nõud jooksid minu eest ära, aga siis sain aru, et teda tuleb armastada ja tema eest hoolitseda. Kuidas peaksite temast hoolima? Poisid, ma tahan teile öelda, et nõud on sel eesmärgil erinevad. Roogasid, milles toitu valmistatakse, nimetatakse toiduksköök. Roogasid, millest nad söövad, nimetataksesöögituba ... Nõusid, millest teed juuakse, nimetataksetee.

    (Kuvatakse nõudekomplektidega pildid)

    Fedor: Nõud on valmistatud erinevatest materjalidest

    Tee ja lauanõud on valmistatud portselanist. Nad nimetavad seda portselaniks.

    Kööginõud on metallist. Kuidas saab seda nimetada? - metall.

    Seal on teistest materjalidest nõusid (soovitan lastel tulla lauale nõusid uurima ja katsuma):

    • See on saviplaat (pruun ja kare) - see on valmistatud savist;
    • Lusikas on valmistatud puidust - puust;
    • Klaasklaas (õhuke ja habras materjal) - klaas;
    • Kruus plastikust, purunematu - plastikust.

    - Oleme õppinud, millisest materjalist nõud on valmistatud. Ütleme uuesti: portselanist - portselanist jne.

    Fedor: Poisid, mida teate kööginõudest? Nimetage piltidel näidatud toidud, öelge meile, milleks see on mõeldud ja millist tüüpi see kuulub.

    Näiteks: kruus, see on valmistatud portselanist, mis tähendab, et see on portselan, nad joovad sellest teed, see on teetarbed.

    Fedora tänab lapsi ja pakub sõrmevõimlemist.

    "Ema abilised".

    Üks, kaks, kolm, neli (rütmiline löömine rusikatega).

    Pesime nõusid: (

    Teekann, tass, kulp, lusikas ja suur kulp. (

    Pesime nõusid, (üks peopesa libiseb üle teise).

    Me murdsime ainult karika, (painutage sõrmi, alustades pöidlast).

    Ka kulp läks laiali

    Veekeetja nina eksis.

    Me murdsime lusikat natuke,

    Nii aitasime ema. (rütmilinenukid).

    Fedor: Ja nüüd teen ettepaneku mängida. Kas sa nõustud?

    Pallimäng

    Pisendusliitega nimisõnade moodustamine: tass-tass, lusikas-lusikas jne.

    Poisid, kus nõusid hoitakse? (köögis). Ja sellistes erinevates roogades hoitakse erinevaid tooteid.

    Fedor : Poisid, kas mäletate, kuidas muinasjutus nõud minu eest põgenesid? Ja kui minu solvunud nõud ära jooksid, purunesid nad, purunesid tükkideks, korjasin kõik fragmendid kokku ja kas te aitate mul neid fragmente koguda? (Teen ettepaneku koguda lõigatud pilte).

    Mäng "Katkised nõud". (lapsed koguvad pilte ja nimetavad rühma, kuhu nende pilt kuulub)

    Tunni kokkuvõte

    - Pidage meeles, millised nõud on, kuidas neid kasutatakse?

    • Köögis on vaja nõusid, milles toitu valmistatakse - neid nimetatakse köögiriistadeks.
    • Nõud, mida kasutatakse õhtusöögi ajal lauas, on lauanõud.
    • Tee joomiseks mõeldud roogasid nimetatakse teeks.

    Emal on köögis palju nõusid:

    Siin on veekeetja, kulp, kohvikann ja roog,

    Potid on riiulitel kõrguse järgi,

    Seinte ääres ripuvad ämbrid ja mõlad.

    Õhtusöögikomplekt on õhtusöögiks valmis

    Ja teemaja on ilusti riiulis.

    Ja leivakastis on ilusa salvrätiku all leib

    Lõhnav ja maitsev õhtusöök valetab.

    Sool valatakse värvitud soolakokku,

    Pange või korralikult õlikarbi sisse,

    Kõik köögiviljad lõigatakse salati kaussi

    Ja tureen on juba laual.

    Nõudes hoitakse ja valmistatakse toitu,

    Perenaised kuivatavad ja pesevad nõusid.

    Ja nagu Fedora, ei põgene ta ka siis, kui ta on riiulis puhas.


    Sarnased artiklid