• Temaatiline õpperiietus. Teema tunni kokkuvõte: "Riided" vanemas rühmas. Vestlus maalil "Kust särk pärineb"

    23.10.2019

    Didaktilised mängud eelkooliealistele teemal: “Riided, kingad, peakatted”.


    Autor: Knis Anna Nikolaevna, vanemkoolitaja.
    Töökoht: MBDOU " Lasteaed Nr 3 "Naerata", Kalach - on - Don.
    Töö kirjeldus: Juhin teie tähelepanu koolieelikutele mõeldud didaktilistele mängudele teemal: "Riided, kingad, mütsid". See materjal aitab haridustöötajatel, lastel ja nende vanematel mängulisel viisil kinnistada laste teadmisi riiete, jalatsite ja mütside kohta.

    Didaktiline mäng: Loto "Riided".


    Eesmärk: Laste teadmiste kinnistamine riiete mitmekesisuse kohta, võime eristada ja leida õigeid riideid.
    Didaktiline materjal: Mänguväljak (4 tükki), jagatud 6 ruutu, kus on kujutatud erinevaid riideid, mis vastavad väikestel kaartidel olevatele piltidele (24 tükki).






    Mängu edenemine: Mäng lastele alates 3. eluaastast. Mängu saab mängida 3-5 inimest. Mängijatele antakse mängukaardid. Saatejuht tõmbab spetsiaalsest läbipaistmatust kotist välja väikese kaardi, mängija või saatejuht nimetab kaardil näidatud riideid. Kes leidis vastava pildi oma põllult, võtab selle endale. See jätkub seni, kuni üks osalejatest katab piltidega kogu mänguvälja.
    Didaktiline mäng: Lotto “Kingad ja mütsid”.


    Eesmärk: Laste teadmiste kinnistamine jalatsite ja mütside mitmekesisuse kohta, oskus eristada ja leida õigeid kingi ja mütse.
    Didaktiline materjal: Mänguväljak (4 tk.), Jagatud 6 ruutu, kus on kujutatud mitmesuguseid kingi ja mütse, mis vastab väikestele kaartidele (24 tk).






    Mängu edenemine: Mäng lastele alates 3. eluaastast. Mängu saab mängida 3-5 inimest. Mängijatele antakse mängukaardid. Saatejuht tõmbab spetsiaalsest läbipaistmatust kotist välja väikese kaardi, mängija või saatejuht nimetab kaardil näidatud peakatted või kingad. Kes leidis vastava pildi oma põllult, võtab selle endale. See jätkub seni, kuni üks osalejatest katab piltidega kogu mänguvälja.
    Didaktiline mäng "Riietage Tanya ja Vanya hooajaks".
    eesmärk: Laste ideede kujundamine riiete, mütside ja kingade kohta, nende seos aastaaja ja ilmaga.
    Didaktiline materjal: Riiete, kingade ja mütside kujutisega kaardid 30 tükki ja neli mänguvälja, millel on Vanya, Tanya ja aastaaeg.






    Mängu edenemine: Paigaldage riiete, kingade ja mütside kaardid vastavalt aastaajale ja soole (tüdrukule Tanya mänguväljast paremale ja poisile Vanya vasakule).
    Didaktiline mäng "Arva ära riided, kingad või mütsid"
    Eesmärk: Rõivaste, peakate või kingade kirjeldamise ja kirjelduse järgi äratundmise arendamine.
    Didaktiline materjal: Riided, kingad ja mütsid kujutavad kaardid.
    Mängu edenemine: Õpetaja jagab lastele riiete, kingade ja mütside piltidega kaarte. Lapsed ei näita oma kaarte kellelegi. Õpetaja kutsub ühe lapse üles kirjeldama tema pildil näidatut või tegema mõistatuse. Teised lapsed peavad ära arvama, mis pildil on.
    Näiteks: see on peakate, mida tüdrukud suvel kannavad. See on valmistatud õlgedest. (Õlgkübar).
    Need on kingad, mida poisid ja tüdrukud kannavad kevadel või langevad pärast vihma. See on pikk ja kummist. (Kummikud).
    Didaktiline mäng "Pildi kogumine"
    eesmärk: Areng loogiline mõtlemine, väljavaade, kognitiivne huvi ja kõnetegevus.
    Didaktiline materjal: Mitmeks osaks lõigatud riiete, kingade ja mütside kujutisega kaardid.
    Mängu edenemine: Mäng lastele alates 3. eluaastast. Lastele antakse mängukaardid, mis on lõigatud 2, 3, 4 osaks (vastavalt lapse vanusele ja võimetele). Pärast pildi kogumist räägib laps, mida ta kogus.
    Näiteks: Kleit roheline värv Kas riided.
    Saapad kollane värv, kumm on kingad.
    Hall kõrvaklapimüts on peakate.
    Didaktiline mäng "Viies ekstra"
    Eesmärk: Oskuste arendamine riiete, jalatsite ja mütside klassifitseerimiseks põhiomaduste järgi.
    Didaktiline materjal: Kaardid, mis kujutavad 5 tüüpi rõivaid, kingi ja mütse, neist 4 kuuluvad ühte temaatilisse rühma ja viies teise rühma.
    Mängu edenemine: Lastele antakse ülesanne: „Mõelge piltidele, nimetage, mis neil on kujutatud, ja määrake, milline pilt on üleliigne. Nimetage ülejäänud pildid ühe sõnaga. " Iga osaleja välistab lisapildi kordamööda. Kui ta teeb vea või ei täida ülesannet, pakutakse tema võimalust järgmisele mängijale. Iga õigesti täidetud ülesande kohta annavad nad märgi. Võitja on see, kellel on kõige rohkem žetoone.
    Näiteks: kaardil on kujutatud sandaalid, vihmakeep, tossud, kiltkivid ja saapad. Täiendav vihmakeep, sest see on riided ja ülejäänud on kingad.


    Eesmärk:kindlustada laste teadmisi riiete ja jalatsite kohta.

    Programmi ülesanded:

    1. Laiendage laste ideid rõivaesemete ja kingade nimede kohta.

    2. Õpi võrdlema, rühmitama, klassifitseerima.

    3. Hooajaliste kontseptsioonide konsolideerimiseks: talvel, kevadel, suvel, sügisel riided; meeste, naiste, laste rõivad ja jalatsid.

    4. Harjutus suhteliste omadussõnade moodustamisel koos nimisõnadega soos, arvus ja käändes.

    5. Arendage sidusat kõnet, visuaalset taju, tähelepanu, mõtlemist, peenmotoorika käed.

    6. Harida austust rõivaste ja kingade juurde.

    Eeltöö:

    1. Rõivaid ja kingi kujutavate illustratsioonide uurimine.

    2. Teema mõistatuste äraarvamine ja arvamine.

    Varustus:

    1. Objektipildid, mis kujutavad rõivaid ja kingi.

    2. mitmevärviline guašš, vatitikud, salvrätikud.

    3. Rõivaste ja kingade kontuurjoonised, lõigatud pildid.

    Tunni käik.

    Vestlus teemal: "Meie riided":

    Mida näete molbertil? (kleit, seelik, jakk, püksid, kasukas).

    Kuidas saab seda ühe sõnaga nimetada? Just, riided.

    Mida näete teisel molbertil? (saapad, kingad, sussid, sandaalid).

    Kuidas saab seda ühe sõnaga nimetada? Just, kingad.

    Kuidas nimetatakse riideid, mida mehed, naised, lapsed kannavad? Täpselt nii, mees, naine, lapsed.

    Mis aastaaeg on? (talv) Milliseid riideid siis sel aastaajal vaja on? (talv)

    Ja suvel, kevadel, sügisel? (suvi, kevad, sügis).

    Lapsed, millest riided on tehtud? (villast, puuvillast jne)

    Kus riideid tehakse? (rõivaste tehases).

    Nüüd mängime mängu "Kõige tähelepanelikum müüja".

    Poisid, ma olen ostja, nimetage, mida ma tahan osta. Ja sina kui head müüjad peaksid meeles pidama kõiki minu oste, st kordama ja panema pilte, mis sa nimetasid.

    Mängu algus:

    Sussid, kingad, tossud.

    Saapad, saapad, kingad.

    Kingad, kiltkivid, sandaalid.

    Tossud, saapad, saapad.

    Saapad, sussid, kingad.

    Lapsed, kuidas saate neid esemeid ühe sõnaga nimetada? Just, kingad.

    Näpuvõimlemine.

    Loeme esimest korda (käega plaksutatakse)

    Kui palju kingi meil on (lööb rusikatega lauale)

    Kingad, sussid, saapad (painutage 1 sõrme)

    Natasha ja Kõrvarõngad.

    Ja kingad ka

    Meie Valentine jaoks.

    Aga need saapad

    Beebi Galenka jaoks.

    Kingade kohta mõistatuste tegemine.

    Kõnnime alati koos

    Sarnased vendadega.

    Oleme õhtusöögil laua taga

    Ja öösel voodi all (sussid).

    Et lompidest läbi hüpates ei saaks jalad märjaks

    Peame jalga panema uued (saapad).

    Talvel venis

    Ja suvel kokku keeratud (sall)

    Töö jagamismaterjaliga "Lõika pilte".

    Poisid, olete oma laudadele pilte lõiganud. Proovime neid koguda. Laps kogub pildi ja nimetab selle osad. Näiteks: see on varrukas, see on krae jne. Õpetaja hoolitseb selle eest, et laps nimetaks riietuse osad ja kingad õigesti.

    Pallimäng "Milliseid riideid poes palju müüakse".

    Oma riided peate nimetama mitmuses. Näiteks: seelikud-seelikud, kampsunid, kasukad jne.

    Mäng "Oleme moedisainerid".

    Lapsed istuvad laua taha. Mõlemal on erinevat värvi guašš ja puuvillased tampoonid, joonised, mis kujutavad kontuurriideid. Kujutage ette, et olete moekunstnik, kes tuleb välja uued riided ja kingad. Peate piltidele värvima ja rääkima, kuidas tööd tehti. Püüa mitte ületada kontuure, kasutage hoolikalt värve, salvrätikuid. Pärast lõpetamist rääkige sellest, mida olete lõpetanud. Näiteks: minu kleidil on varrukad, need on rohelised. Samuti on mansetid, need on valged, krae, vöö, nööbid - need on ka kleidi osad.

    Õppetunni kokkuvõte: millest me täna rääkisime? Mis meeldis tunnis kõige rohkem?

    Uksele koputatakse. Muusika sisse astub lumememm. Ta õnnitleb lapsi talve esimesel päeval ja kohtleb neid.

    , Tunniväline töö

    (Tunni teema on kirjutatud tahvlile - "Riided. Selle tüübid ja eesmärk"). Pilt 1.

    Täna räägime tunnis rõivastest, nende tüüpidest ja eesmärkidest.

    See ei tunduks midagi keerulist. Aga kui see nii on, siis saame teada tunni lõpuks.

    Ja meie külalised Masha ja Misha aitavad meid.

    (Eksponeeritakse poisi ja tüdruku pappmudeleid). Joonis 2.

    Alustame kõige lihtsamast. Mis on riided?

    (Lapsed avaldavad oma arvamust)

    Riided on objektid, mis katavad inimese keha. Millistel alustel ja millistesse rühmadesse saab riideid jagada?

    (Saate näidata erinevate aastaaegade illustratsioone). Joonis 3.

    Aastaaegade kaupa: suvi, talv, sügis, kevad.

    Täpselt nii, riided võivad sõltuda aastaajad.

    Mitu aastaaega on aastas?

    Täiesti õigus. Ja riideid saab jagada kolme rühma: suvi, talv ja demihooaeg. Kes arvas ära, mida see tähendab demihooaeg riided? (sõnavara töö)

    Ilmselt kaheks hooajaks.

    Millised kaks aastaaega?

    Sügiseks ja kevadeks.

    Miks on need kaks aastaaega ühendatud?

    Nende aastaaegade ilm on sarnane.

    Nii saab riided aastaaegade kaupa jagada ...

    Talv, suvi ja demihooaeg.

    Mis on veel riiete eraldamise kriteeriumid?

    Värvi järgi.

    (Mäng "Moodusta kostüüm". Pakutakse Mashale nelja pluusi ja kahte seelikut. Mitu varianti saab ta endale ülikonna teha). Joonis 4.

    Nii et riided on mitmekesised värvi järgi... Iga inimene valib ise endale sobivaima värvi.

    Kas elus on juhtumeid, kus inimene peaks kandma ainult teatud värvi?

    Pulma ajal peab pruut kandma valget kleiti. Leinavad inimesed kannavad musti või tumedaid riideid.

    Õige. Kuid traditsioonid erinevates riikides erinevad üksteisest. Näiteks Indias peaks pruut kandma erksat, eelistatavalt punast kleiti - sari. Ja samas riigis pole leinavärv mitte must, vaid valge.

    Ja meie riigis on kombeks siduda vastsündinud poiss sinise või sinise lindiga ja tüdruk punase või roosa. Seetõttu saab riideid jagada ...

    Mees-ja naissoost.

    Ja mis on veel riiete eraldamise kriteeriumid?

    (Raskuste korral saate näidata täiskasvanu ja lapse illustratsiooni). Joonis 5.

    Vanuse järgi.

    Millised rühmad?

    Lastele ja täiskasvanutele.

    Sellepärast on kauplusi lastele ja täiskasvanutele. Nii laste kui ka täiskasvanute riideid on erinevas suuruses. On mittestandardse suurusega inimesi, s.t. väga pikad või väga paksud - nende inimeste jaoks on loodud spetsiaalsed rõivakauplused “Three fat men”, “Bogatyr” jne.

    Kuidas muidu saate jagada?

    Ülemine ja alumine, pidulik ja vabaaja.

    Miks selline jaotus? Miks te ei saaks iga päev olla puhkuseriietuses?

    See määrdub kiiresti ja kui seda iga päev kanda, pole see enam pidulik.

    Riiete valik on samuti seotud ja kokkuleppel, s.t. milleks see on mõeldud. Näiteks milliseid riideid vajate maja jaoks?

    Mugav ja mitte liiga halb.

    Ütle mulle. Kas sellistes riietes on võimalik külalisi kodus vastu võtta?

    Ei AT koduriided inimene näeb välja juhuslik.

    Milliste ametite jaoks on olemas spetsiaalne riietus, s.t. just selle ja mitte millegi muu pärast.

    Spordi jaoks, kooli jaoks jne.

    Kas riiete järgi on võimalik öelda, keda inimene töötab?

    Jah. (Inimeste erialasid ja tööriiete tüüpe nimetatakse)

    Olete õpilased ja peame rääkima kooliriietusest.

    Miks seda vaja on ja mis see peaks olema?

    - (Mõtteid sel teemal: kas peaks distsiplineerima, õppetööks sättima jne)

    Nüüd kontrollime, kuidas teate riiete eesmärki.

    Ma näitan illustratsiooni ja valite Masha ja Misha jaoks soovitud komplekti.

    (Piltidega mäng. Lapsed riietavad pakutavatesse kostüümidesse Maša ja Miša.)

    Inimesed valivad riiete jaoks erinevaid riideid tarvikud.

    (sõnavara töö) Need võivad olla mütsid, sallid, kindad, ehted, kingad. Ja aksessuaaride järgi saame ka aru, milleks see või teine \u200b\u200briietus mõeldud on.

    Nüüd näitan pilte ja ütlete mulle riiete eesmärgi ning millised aksessuaarid aitasid sellest aru saada.

    (Piltidega mängimine).

    Kui kõnes on sõna rõivas, kasutatakse sõnu riietuda ja selga panna.

    Ütle mulle, kuidas nad üksteisest erinevad?

    Sa võid kedagi riidesse panna, aga pane selga ainult iseenda.

    Vaatame üle. Veedame ühe toreda kehalise kasvatuse minuti.

    Ma nimetan neid sõnu ja sa näitad, keda sa riietad: kas ennast või oma naabrit. Sievistellä mäng.

    Riiete vahetamisele järgneb armuke Mood.See inimene on väga muutlik ja tuuline. Ja kuidas nimetatakse inimesi, kes tulevad välja erinevate uute stiilide ja rõivamudelitega?

    Moedisainerid ja stilistid.

    Välimuse ja riietuse kohta on palju vanasõnu ja ütlemisi. Helistame neile.

    Lapsed mäletavad vanasõnu ja ütlemisi.

    Ja need tiivulised väljendid tähendavad ühte - neid tervitavad riided, kuid mõistuse saatel.

    Järgmises tunnis räägime riiete värvist, värvide sobitamisest, värvi mõjust meeleolule ja meeleolule värvivalikul.

    Nüüd öelge mulle, mis teile selles tunnis hästi meelde jäi? (Üldistus)

    Ja nüüd viimane ülesanne: riietada oma nukk mis tahes riietesse, selleks on teil laudadel pabernukk. Riietage ta värviliste pliiatsitega.

    Lapsed teevad praktilist tööd.

    Abstraktne avatud klass aastal leksikaalsete ja grammatiliste kategooriate moodustamise kohta keskmine rühm puuetega lastele.

    Teema: "Riided"

    • Kõne leksikaalse ja grammatilise struktuuri kujunemine.

    Parandusõppe ülesanded.

    1. Laiendage ja konkretiseerige ideid rõivaste, nende otstarbe ja detailide kohta.
    2. Kindlustada kõnes nimisõna üldistava rõivastuskontseptsiooniga, selgitada ja laiendada selle teema sõnastikku.
    3. Parandada oskust moodustada nimisõnade genitiivivorme, kooskõlastada omadussõnu nimisõnadega.

    Parandus- ja arendusülesanded.

    • Arendada foneemilist kuulmist, dialoogilist kõnet, artikulatsiooni, peen- ja üldmotoorikat, visuaalset tähelepanu, kõnetempot ja -rütmi.

    Parandusõppe ülesanded.

    • Koostööoskuse, positiivse suhtumise tunnis osalemiseks, algatusvõime ja iseseisvuse kujundamiseks.

    Varustus.

    • Läbilõigatud esemepildid rõivaste kujutistega (püksid, särk, seelik, T-särk, jakk, jakk). Palus jänku. Didaktiline juhend "Riietame nuku." Objektipildid koos riiete kujutistega (kampsun, jope, püksid, labakindad, sall).

    Eeltööd.

    • Harjutuse “Pesemine” õppimine, riiete ja nende detailide uurimine.

    Tunni käik

    1. Aja korraldamine.

    Logopeed tervitab lapsi ja kingib neile pooled esemepildid riiete piltidega.

    Kõneterapeut. Minge lauale ja leidke sellel pool oma piltidest. See, kes ise oma pildi teeb, saab maha istuda.

    Lapsed leiavad pooled piltidest, teevad need üles, istuvad maha.

    Kõneterapeut. Nüüd rääkige meile, mis teil piltidel on.

    Kõigepealt kuulake mind, kui ma seda teen.

    Kõneterapeut. Mul on püksid. Nad on ilusad, säravad, lilledega.

    1. laps. Mul on särk. Ta on sinine, tark, taskutega.

    2. laps. Mul on seelik. Ta on roosa, ilus, täppidega.

    3. laps. Mul on T-särk. Ta on roosa, ilus, lilledega.

    4. laps. Mul on jope. See on sinine, särav, triibuline.

    5. laps. Mul on jope. Ta on roosa, soe, kapuutsiga.

    Kuidas seda kõike ühe sõnaga nimetada?

    Lapsed. Riietus.

    Kõneterapeut. Hästi tehtud! Voldisite pilte õigesti ja rääkisite hästi neile joonistatud riideid.

    Kõneterapeut. Nüüd, kutid, mõistatage mõistatust.

    Pikk kõrv,
    Kohmakuhmakas
    Hüppab osavalt
    Närib porgandeid.

    Kõneterapeut. Õige. Hästi tehtud! Jänku tuli täna meile külla. Ütleme, poisid ütlevad talle tere.

    Lapsed. Tere Jänku!

    Karu. Tere kutid (kurb).

    Kõneterapeut. Jänku, kas sa oled mingi kurb? Kas sinuga juhtus midagi?

    Karu. Jah!

    Jalutasin metsast lapsi teie juurde
    Oksale püütud
    Ja rebis mu riided
    Võttis temalt tüki.
    Aidake mind, kutid
    Riided tuleb kinnitada.

    2. Logopeed. Püüame teid aidata, Jänku. Kuid kõigepealt vaatame, millised riideosad tuleb õmmelda. Milleta on jakk ilma?

    Lapsed. Varrukateta jope.

    Kõneterapeut. Mis on jakk ilma?

    Lapsed. Nööpideta jakk.

    Kõneterapeut. Püksid ilma milleta?

    Lapsed. Taskuteta püksid.

    Kõneterapeut. Milleta on särk ilma?

    Lapsed. Kraedeta särk.

    3. Logopeed. Nüüd lülitame oma õmblusmasinad sisse.

    Harjutused närimiseks - liigendlihased

    Õmblusmasin koputab.

    Nii tihti kui võimalik, avage suu silpide hääldusega: "Ba-ba-ba-ba-ba, oleks-tahaks-oleks-oleks, oleks-ba-oleks-ba". Samal ajal koputades nimetissõrmega lauale.

    Kõneterapeut. Nüüd õmbleme nööbid külge.

    Huulte harjutused

    Suured nupud ja väikesed nupud.

    Ümardage huuli nii palju kui võimalik (suur nupp), venitage huuli kitsa "toruga" (väike nupp).

    Tõmblukuga kinnitus ja lukuga avamine.

    Naeratage, sulgege huuled tihedalt, hoidke neid selles asendis, loendades kuni "viis" (lukuga). Avatud huuled (lahti).

    Kõneterapeut. Vaatame nüüd, mis me saime.

    Logopeed näitab lastele riideid, millel on kinniõmmeldud detailid.

    Karu. Aitäh! Mis te kõik suurepärased olete!

    Ma armastan su lasteaeda.
    Selles on palju häid tüüpe.
    Kas võtate mu kaasa jalutama?

    Lapsed. Jah. Võtame selle!

    4. Logopeed. Poisid, mida tuleb Jänkul selga panna, et jalutama minna? Mõelge, milliseid riideid sügisel jalutamiseks vajate?

    Lapsed. Jopet on vaja sügisel.

    Sügisel vajate kampsunit jne.

    Kõneterapeut. Nüüd näitab Jänku meile, millised riided sa oled valmis teinud.

    Jänku võtab välja saapad, määrdunud jope, määrdunud kampsuni, labakindad, püksid, salli.

    Kõneterapeut. Poisid, vaadake - kas see on kõik riided? Milline pilt on üleliigne?

    Lapsed. Saapad.

    Kõneterapeut. Miks?

    Lapsed. Need on kingad.

    Kõneterapeut. Õige. Kingad on kingad.

    Kõneterapeut. Jänku, kuidas on sinu riietega, kas need on kõik räpased?

    Ma kukun jälle läbi
    Sain hommikul värvi sisse.
    Nii jope kui kampsun!
    Lihtsalt vaata, -
    Nii kohutavas olekus
    Ma ei saa kõndida.

    Kõneterapeut. Ära muretse, Jänku, me aitame sind.

    Poisid, mida nad määrdunud riietega teevad?

    Lapsed. Kustuta.

    Kõneterapeut. Aitame Zaikail tema riideid pesta.

    Kehaline kasvatus.

    Valasime vett kraanikaussi
    Ja riided said märjaks.
    Pestud, pestud seep
    Loputatud hästi.
    Nüüd pigistame kõik välja
    Raputage seda hästi
    Riputame selle köie külge
    Klõpsa osavalt pesunõelaga.

    Lapsed matkivad vastavalt tekstile liigutusi.

    Karu. Aitäh, kutid. Päästetud!

    Kõneterapeut. Hästi tehtud! Proovisime ja aitasime Zaikail riided korda teha! Räägi nüüd mulle riiete kohta, mis need on?

    Lapsed. Puhas.

    Kõneterapeut. Oli seal?

    Lapsed. Määrdunud.

    5. Mäng "Mis on kadunud?"

    Logopeed paneb trükimassi lõuendile pildid, mis olid eelmises mängus

    Kõneterapeut. Vaatame veel, mida oleme pesnud?

    Lapsed. Jope, sall, püksid, labakindad, kampsun.

    Kõneterapeut. Ja nüüd on saabunud öö (lapsed panevad silmad kinni), puhus tugev tuul ja viis riided minema. Ava oma silmad. Vaata, mis on kadunud?

    Lapsed. Jope oli kadunud.

    Mängu korratakse mitu korda.

    6. Tunni lõpp. (Laste töö hindamine)

    Logopeed kutsub lapsi üles meenutama, mida nad tunnis tegid, mis neile eriti meeldis.

    Kõneterapeut. Hästi tehtud!

    Karu. Oleme täna teinud palju asju.

    Kõneterapeut. Tuletame meelde, mida me täna tegime.

    1. laps. Aitasime täna jänku.

    2. laps. Õmblesime täna riided kokku.

    3. laps. Pesime täna riideid.

    4. laps. Püüdsime täna riideid.

    Kõneterapeut. Viige nüüd jänku meie gruppi ja tutvustage teda teistele tüüpidele.

    Natalia Trushina,
    õpetaja logopeed

    , Konkurss "Ettekanne tunniks"

    Tunni esitus








    Tagasi edasi

    Tähelepanu! Slaidi eelvaadet kasutatakse ainult informatiivsel eesmärgil ja see ei pruugi esindada kõiki esitlusvalikuid. Kui olete sellest tööst huvitatud, laadige alla täisversioon.

    Eesmärk: Kindlustage laste teadmisi rõiva mõistest.

    Ülesanded:

    • Laiendage ja konkretiseerige ideid rõivaste, nende otstarbe, detailide kohta, millest see koosneb;
    • Laste kõnetegevuse aktiveerimiseks, dialoogilise kõne, peen- ja üldmotoorika, visuaalse tähelepanu arendamiseks.
    • Ehitage mängus koostööoskusi.
    • Looge tunnis positiivne emotsionaalne taust.

    Varustus: märkmikud, värvilised pliiatsid, rõivaste, kingade ja mütside kujutisega esemepildid, pall, projektor.

    Tunni käik

    1. Psühholoogiline hoiak. Aja korraldamine. Kõnekuulmise arendamine, põhivärvide teadmiste kinnistamine.

    Psühholoog:Tunni alguses ütleme üksteisele tere. Ja istume kordamööda oma töölaua taha. Ma nimetan värvi ja kellel on see värv riietel, võib maha istuda.

    - Oh, poisid, kas kuulete kedagi nutmas? (kõigepealt tühi slaid, pärast hiire klõpsamist ilmub ekraanile Eeyore'i eesel)... - Ma nutan.

    Psühholoog: Ja mis juhtus? Miks sa nutad?

    Eesel: (esitluse käigus kõlavad kõik eesli ja tiigrite sõnad) Jänes kinkis mulle sünnipäevaks pilte. Mul oli jänese kingituse üle nii hea meel, et jooksin lühikese tee kaudu läbi musta metsa kiiresti koju. Ja metsas ründasid kurjad röövlid mind ja rebisid kõik pildid üles. (Nutab).Ja nüüd ei saa ma kunagi teada, mis piltidele joonistati.

    Psühholoog: Eeyore, ära muretse, kutid aitavad sind hea meelega, sest kui pilt on rebenenud, siis saab sellest huvitava mängu "Pange pilt kokku". Poisid, aitame aasal teada saada, mis piltidele joonistatud on? (Õpilased koguvad lõigatud pilte ja ütlevad, mis neil on kujutatud). (1. lisa)

    Eesel: Oi, kui imelised, ilusad ja värvilised pildid. Jooksen rutem koju ja näitan Tigrele, millist huvitavat mängu saate mängida. Aitäh, kutid.

    Psühholoog: Ja kuidas saab kõike nimetada ühe sõnaga, mis joonistati eesli piltidele? (Riietus)... Hästi tehtud, räägime täna klassis riietest. Soovitan teil poodi mängida.

    2. Mängud tunni teemal.

    Mäng "Poes".Teema sõnavara täiustamine ja laiendamine. Dialoogilise kõne arendamine. Suhtlemisoskuste kujunemine.

    Psühholoog kleebib magnetplaadile riietega pilte, pildid on paigutatud 3 ritta: mütsid, riided ja kingad. (2. liide)

    Psühholoog: Minust saab poes müüja, müün teile riideid. Ja te olete ostjad. Ma küsin teilt: "Mida sa tahad osta?" Alustate oma vastust sõnadega: ma tahan osta ... Riiete ostmiseks peate üksikasjalikult rääkima, mis need on. Näiteks tahan kleidi osta. See on kollane, ilus, taskutega. Kes saab esimeseks kliendiks? Mida soovite osta?

    Seega korraldab psühholoog iga lapsega dialoogi.

    - Poisid, vaadake poe järelejäänud tooteid tähelepanelikult, miks teie arvates on poes ainult kolm riiulit ja igas riiulis on sarnaseid asju? Kuidas saab 1. riiulit ühe sõnaga nimetada? 2. ja 3.? (Mütsid - riided - kingad).Tubli poisid.

    Nüüd soojendame veidi ja mängime mängu "Ole tähelepanelik". Kui ma helistan midagi kingadest, siis trampite, kui riietest, siis plaksutate ja kui müts, siis hüppate. Kas olete nõus? Noh, alustame: vildist saapad, jope, rätik jne.

    3. Töö märkmikus. Peenmotoorika arendamine.

    Psühholoog: Hästi tehtud, kõik on väga tähelepanelikud ja nüüd istume laudade taga, näitame teile, kuidas õigesti istuda, avame oma märkmikud ja vaatame, mis vasakul lehel on joonistatud? Ja paremalt? (Kampsun ja müts).

    Psühholoog: Õige. Täna kaunistame kampsuni ja mütsi mustriga ning värvime need ära. Võtke lihtsad pliiatsid ja jätkake mustrit kampsunil.

    Lapsed täidavad ülesande.

    Psühholoog: Nüüd võta punane pliiats ja värv krae, mansetid ja vöökohas. Näidake sõrmega, mida värvite. Kuidas neid osi nimetatakse?

    Psühholoog: Nüüd sinise pliiatsiga, värvige kogu kampsun, välja arvatud krae, mansetid, vöökohast elastsed. Näidake, mida te nüüd värvite?

    Lapsed täidavad ülesande.

    Psühholoog: Sel ajal kui pilte kaunistasime, ronisid röövlid poodi ja segasid riiulitel kõik segamini. Kes saab poeriiuleid koristada?

    (Projektorile ilmub tiiger) - Tere, kutid, soovitan teil mängida minuga neljandat lisamängu. Näitan teile pilte ja ütlete, mis on üleliigne ja miks.

    - Hästi tehtud, tegite kõigi ülesannetega suurepärast tööd. Nägemist!

    4. Tunni kokkuvõte.

    Psühholoog: Poisid, meenutagem, mida me täna tunnis tegime, mis neile meeldis ja mis mitte, mida me täna tundsime.

    Sarnased artiklid