• Matemaatiline muinasjutt „Haned-luiged. Kokkuvõte matemaatika õppetükist "Matemaatiline muinasjutt haned-luiged" Shuny kotep utyram

    10.10.2019

    Tund toimus aineõpetajate metoodilises ühenduses

    Joškar-Ola

    eesmärk: - vahendada lastele muinasjutu "Haned-luiged" sisu;

    parandada esemete võrdlemise võimet;

    taastada "lõpetamata joonis";

    Tähelepanu kontsentratsiooni korrigeerimine objektil, sooritades harjutusi liikumiste leidmiseks lihtsates labürintides;

    Edendada käitumise emotsionaalset adekvaatsust

    Tunniplaan.

    Tunni alustamise rituaal.

    Poisid, kutsun teid kõiki ringis seisma. Annan oma naeratuse Pavlikule. (Lapsed edastavad naeratuse järjekorras.) Poisid, ma naeratan mitte ainult Pavlikule, vaid teile kõigile. Ma palun kõigil istuda oma töölaua taha.

    Õpetaja sissejuhatav kõne.

    Ma näen, et olete kõik valmis minema. Mul on väga hea meel näha teid riietatuna ja olen kindel, et teil kõigil on hea tuju.

    Teile meeldivad muinasjutud. Täna tunnis läheme rännakule muinasjuttu. Meie reisi ajal ei oota meid mitte ainult huvitavad kohtumised, vaid peame ka raskustest üle saama ning näeme, kas meie klassi poisid on sõbralikud, kas nad oskavad rasketel aegadel aidata. Ja nii lähme!

    Kunagi olid seal mees ja naine. Neil oli tütar Mashenka ja poeg Vanyushka. Nad said kokku, kuna isa ja ema on linnas ja ütlevad Mashenkale: - Noh, tütar, ole tark: ära mine kuhugi, hoolitse oma venna eest. Ja me toome teile mõned kingitused.

    Isa ja ema lahkusid ning Mashenka pani venna akna alla murule ja jooksis tänavale oma sõprade juurde.

    “Lärmakate lindude arv tabeli järgi.

    Järsku lendasid kusagilt haned-luiged, haarasid Vanjuška, panid ta tiibadele ja viisid minema. - Poisid, arvestame, mitu luigehanest oli?

    Maša naasis, ennäe: venda pole!

    Ta ahhetas, tormas edasi-tagasi, Vanjuškat pole kuskil näha. Ta helistas, ta - mu vend ei vasta. Mašenka hakkas nutma, kuid pisarad ei suuda kurbust aidata. See on tema enda süü, ta peab ise venna leidma.

    Mashenka jooksis välja lagendikule, vaatas ringi. Nägid, haned-luiged noolisid kauguses ja kadusid pimedas metsa taga. Mašenka arvas, et nad olid ta venna ära viinud, ja tormas neile järele jõudma.

    Pulgadest geomeetriliste kujundite voltimine.

    Ta jooksis, jooksis, nägi: põllul oli ahi. Mašenka jooksis tema juurde ja ütles: - Ahjupliit, ütle mulle, kuhu lendasid luigehaned?

    Ja pliit ütleb: - Murra puidust ruut ja kaks kolmnurka, siis ma ütlen sulle. Poisid, teie töölaual on pulgad. Loendage viis pulka ja tehke neist ruut ja kaks kolmnurka. Mõelge, kuidas koostada? (Kutsun ühte õpilast, kes esimesena täidab ülesande tahvlile, visandab ja ütleb koostamise järjekorra). - Mida sa tegid kõigepealt, mis siis? Mitu pulka sa ruutu tegid? Kuidas saite hiljem kaks kolmnurka? Mitu pulka oli meil vaja ühe ruudu ja kahe kolmnurga tegemiseks? Hästi tehtud, nad tegid Pechka ülesandega head tööd. Sellega aitasite Mashenkat ja Pechka ütles talle, mis suunas joosta.

    "Lõpetamata joonistamine»

    Mashenka jooksis edasi. Ta nägi, et Yablonka seisis, kõik olid riputatud punaste õuntega, oksad olid maani painutatud. Maša talle: - Õunapuu, õunapuu, kuhu lendasid luigehaned? Yablonka ütleb: - Joonista minu võlujoonis, siis ma ütlen sulle. Siin on selline joonis, mille Yablonka meile pakkus. Miks sa arvad, kuidas see välja näeb? (Õuna juurde). Lõpeta see oma vihikutesse. Mõelge, kuidas see joonis veel välja näeb? (Pall, rõngas, nägu, kuivatamine, lill, äratuskell, maakera jne.) Poisid, mõelge välja ja viimistlege veel 5 oma joonist.

    Poisid, öelge meile, milliseid jooniseid olete joonistanud? (Kõik õpilased nimetavad oma joonised järjekorras).

    Te kõik tegite seda tööd. Õunapuu tõstis oksad, sirutas lehed sirgeks, näitas Mašale teed.

    Kalade võrdlus.

    Mashenka jookseb edasi ja näeb, voolab Piimajõgi - tarretisekaldad. Mashenka talle: - Piimajõgi - tarretisekaldad, kuhu lendasid luigehaned? Ja jõgi ütleb: - Kala ujuvad jões, kui saate, ja leiate kaks ühesugust. Kuhu lendasid luigehaned? Poisid, kas me saame aidata Mašal jõest sama kala leida? Teie töölaual on kaardid. Vaadake kala tähelepanelikult. Leidke kaks ühesugust ja värvige need kollase pliiatsiga.

    Poisid, Mašenka on teile väga tänulik, sest jõgi kohises, kuhu lendasid luigehaned?

    Physiotka "haned-luiged".

    "Labürint".

    Mašenka jooksis ja jooksis ning jooksis tihedasse metsa. Seisab servas ega tea, kuhu nüüd minna, mida teha. Vaatab, siil kõnnib mööda rada. - Siil, Siil, - küsib Maša, - kas te pole näinud, kuhu luigehaned lendasid? Ja Siil ütleb: - Kuhu ma kiigun, sinna sa lähed! Poisid, teie töölaual on labürindikaardid. Läheme mööda labürinti ja saame teada, kus vend Vanyusha on.

    Ta kerkis palliks ja veeres puude vahele, kaskede vahele. Rullimine ja veeremine ning veeretamine kana jalgadega onni. Mashenka otsib, Baba Yaga istub selles onnis ja keerutab lõnga. Ja veranda lähedal mängib Vanyushka kuldse õunaga. Maša haaras venna ja jooksis koju.

    Tunni kokkuvõte.

    Veidi hiljem vaatas Baba Yaga aknast välja, poissi polnud. Ta saatis luige-haned jälitama. - Poisid, te aitasite Mashenkal kõik ülesanded täita. Ja mis te arvate, kes aitas lastel koju jõuda, varjas neid hanede-luikede eest. Kellega nad tagasiteel kohtusid? ( Joonised jõest, õunapuust, ahjud). Just, kutid, ja jõgi aitas end järsu kalda alla peita. Ja õunapuu kattis nad okstega, kattis lehtedega ja peitis ahju, sulges need siiberiga. Luigehaned naasid Baba Yagasse midagi.

    Mašenka jooksis koju, pesi oma venna, kammis juukseid, pani ta pingile ja istus tema kõrvale. Varsti naasid mu isa ja ema linnast, nad tõid kingitusi.

    Sellega muinasjutt ka lõppes, aga kes kuulas, hästi tehtud! Ja kutid, ma tahan kiita, et olite sõbralikud, ei jätnud Masha hätta, aitasid teda ja üksteist, ületasid kõik raskused.

    Tänan teid kõiki uuringu eest!


    Haridusosakond

    Krasnokutski munitsipaalringkonna haldus

    Saratovi oblast

    Tunni kokkuvõte

    (otsene haridustegevus)

    "Teekond läbi muinasjutu" Haned-luiged "
    (vanem rühm 5-6-aastased)

    Koolitaja

    MDOU "lasteaed nr 24

    "Päike", Krasniy Kut

    Saratovi oblast

    Altynbaeva Myakhuzi Fayzievna

    aasta 2013

    Vaade:integreeritud õppetund-teekond, et end ümbritseva maailmaga kurssi viia (vene keele põhjal) rahvajutt "Luigehaned").

    Piirkondade integreerimine: Tervis. Tunnetus. Suhtlus. Ilukirjanduse lugemine. Kunstiline loovus. Sotsialiseerumine. Muusika.

    Eesmärk:Vaimsuse, moraalsete ja isamaaliste tunnete kasvatamine lastel ning lastel ideede kujundamine üldistava mõiste "pere" kohta.
    Tarkvara sisu:

    1. Haridusülesanne: tugevdada laste ideid perekonnast, peresuhetest perekonnas, arendada ühtsustunnet, emotsionaalset tuge

    2. Arendusülesanne: kindlustada võime otsesest keskkonnast esemeid leida vastavalt õpetaja suulistele juhistele; kindlustada loendamise oskusi, kasutades õigeid loendamistehnikaid: nimetada numbreid, et arendada loogilist mõtlemist, mälu

    3 haridusülesanne: jätkake heatahtlike suhete loomisega, edendage empaatiatunnet, vastastikust abi ümbritsevatele inimestele.

    4 terviseprobleem: positiivsete emotsioonide areng, staatiliste ja aktiivsete liikumiste vaheldumine kogu tunni vältel.

    5. Kõneülesanne: jätkata laste dialoogilise kõne arendamist; rikastada laste meelelist kogemust ja võimet saadud muljeid kõnes salvestada.
    Tehnoloogia: TRIZ, tervist säilitav tehnoloogia (füüsilised minutid, sõrme võimlemine), IKT, disainitehnoloogia, mängutehnoloogia.
    Metoodilised võtted:
    1. Visuaalne(tutvustuste ja jagamismaterjalide kasutamine, illustratsioonide, kaartide,

    2. Verbaalne(vanasõnad, ütlused, vaimse aktiivsuse suurendamisele suunatud küsimused, probleemsed küsimused, meeldetuletused, tegevusjuhised, modelleerimismeetod, julgustamine, laste tegevuse hindamine)

    3. Mängud(mänguharjutused ja ülesanded)

    4. Praktiline(soolatud tainast pirukate voolimine, tantsu esitamine)

    Eeltöö:vanasõnade, ütluste, laulu "Babka-Yozhka" päheõppimine

    Materjalid ja seadmed:

    Demonstratsioon: ahi, õunapuu, 1 värske õun, korv, jõulupuu, küljendus; lill, seen, teemakaunistus "Jõgi", "Maja", küpsetusplaat,

    Jaotusmaterjal: soolatud tainas, modelleerimislauad, salvrätikud, küpsetatud pirukad, õunad (lame 8 tk.), Kaardid modelleerimiseks;

    Põhivõrguettevõtja: muusikakeskus, helisalvestus.

    Tunni käik:

    Korraldamise aeg:

    Lapsed asuvad õpetaja lähedal poolringis.

    Tere, lapsed. Ma tahan sind paremini tundma õppida. Ma sirutan oma peopesa välja ja ütlen oma nime ning sina omakorda pane oma peopesa peale ja ütle oma nimi. Nii me siis kohtusimegi.

    Koolitaja b: - Poisid, nägin täna unenäos imet:

    Kõigi muinasjuttude kangelased on minu juurde tulnud!

    Justkui Malvina ja tagasihoidlikud Pierrot, Yaga ja Kashchei -

    Kõigil läks hästi!

    Seitse võlukääbust ja hiilgav Ivan

    Printsessi päästetakse lääneriikidest.

    Rebane, Karupoeg - Puhh ja Hobune - Kupar

    Nad tantsivad kõik koos, küpsetage maitsvat kooki!

    Ja küsib pliidil lebavat Emelyat:

    Avate raamatu ja loete kõik muinasjutud läbi!

    Koolitaja : - Mis sa arvad, millest mul unistus oli ? (kuulab laste vastuseid: muinasjuttude kohta) Just, muinasjuttude kohta! Pidage meeles, milliste sõnadega muinasjutud kõige sagedamini algavad? ( laste vastused: "Teatud kuningriigis ...", "elasid-olid ..." jne)... Muidugi, poisid, ja niipea kui need sõnad on hääldatud, satume teie ja muinasjuttude imelisse maailma, kus loomad saavad rääkida ja esemed aitavad peategelastel häid tegusid teha.

    Poisid, kas soovite olla muinasjutus? Nüüd ütleme kõik maagilised ja salapärased sõnad "Ükskord ..." ja võib-olla jõuame mõnda muinasjuttu.

    1. osa -4 minutit

    (Lapsed ja õpetaja ütlevad sõnad, vaikuses kostub vaikne nutt, ekraan avaneb, lapsed näevad onnis istuvat tüdrukut).

    Koolitaja: - Poisid, minu meelest sattusime mingisse muinasjuttu? Uurime selle tüdruku nime ja miks ta nutab?

    (Kutsun lapsi üles uurima, mis juhtus, julgustan lapsi muinasjututegelasega dialoogi pidama)

    Lapsed: Tere tüdruk!

    Laps : Mis su nimi on ja miks sa nutad?

    Tüdruk räägib :

    Minu nimi on Mashenka. Isa ja ema käisid basaaril ja mind karmistati - rangelt kästi vend Vanyušha eest hoolitseda, panin ta murule, mängisin sõpradega, haned lendasid siia - luiged, korjasid ja viisid mu venna Vanja ära (nuttes).

    Küsimused lastele: Noh, poisid, kas olete mäletanud, mis muinasjutt on Mašenka? (Luigehaned)

    -Kes on Vanechka? (Vend)

    - Mis temaga juhtus? (Haned viisid minema - luiged)

    _- Mida sa arvad, kui vanemad naasevad ja näevad, et Vanjušat pole, mida nad tunnevad? (Julgustan lapsi muinasjutukangelastele kaasa tundma)

    Laste vastused: vanemad muretsevad Vanechka pärast, muretsevad, nutavad jne.

    Koolitaja: Poisid, me peame Mashenkat maha rahustama ja oma abi pakkuma. Olen kindel, et saate Mashat aidata, sest teil on lahke süda ja kartmatu iseloom.

    Laps: - Maša, ära nuta, läheme kõik koos su venda Vanechkat otsima.

    Koolitaja : - Noh, poisid, palju õnne.

    ("Jälgi" arvesse võttes)

    Poisid, kes need rajad teie arvates on? (Lapsed).

    Kuidas peaksite neid korraldama? (Paarides)

    Ülesanne: Tüdrukud laienevad koos parem pool - sirge.

    Poisid - vasakul.

    Küsimus: mitu paari jalajälgi levitati? (viis).

    (Lapsed lähevad otse ette. Teel on pliit)

    2. osa6 minutit

    Koolitaja: -- Poisid, kohtasime pliiti teel. Võib-olla teab ta, kuhu luigehaned lendasid? (Julgustan lapsi pliidiga dialoogi pidama )

    Tere ema ahi! (kõik lapsed)

    Laps: - Palun öelge meile, kuhu luigehaned lendasid? Nad viisid Vanechka minema.

    Ahi: - Ma aitan teid, kutid, kuid kõigepealt aitate ka mind: tainas on küpsetamiseks valmis, peate vormima pirukad, panema need küpsetusplaadile ja ahju.

    Koolitaja: - Kas aitame pliiti? (Jah) (kutsun lapsi laua taha)

    Tõstke varrukad üles. Pühi käed niiske lapiga. Skulptuur puhaste kätega.

    Sõrmevõimlemine:

    “Ma tean, et mul on kodus sõbralik pere.

    See on minu ema, see olen mina, see on minu vanaema,

    see on isa, see on vanaisa ja meil pole lahkhelisid.

    (Piruka kujundamise tehnika näitamine ja selgitamine)

    Küsimused lastele kleepimise ajal:

    Millest küpsetatakse pirukaid? (Jahust otsas)

    Ja millest jahu tuleb? (Nisuteradest)

    Kes teie perest pirukaid küpsetab?

    Mis täidisega sulle pirukad meeldivad?

    (Pärast modelleerimise lõppu pange pirukad küpsetusplaadile ja asetage ahju. Pühkige käed niiske lapiga)

    Ahi : - Tänan teid kutide eest abi eest. Venna Ivanushka tagasitoomiseks on teile üks plaan - skeem, järgige seda ja see viib teid kohale, kus luigehaned lendasid.

    Koolitaja : Poisid, täname ahju abi eest.

    Lapsed: - Aitäh, pliit.

    (Vastavalt skeemile leiame lille, seene, jõulupuu, õunapuu)
    3. osa -8 minutit

    (Nad soovitavad abi saamiseks pöörduda õunapuu poole, pöörata tähelepanu viisakale aadressile, tervitada).

    Lapsed: -Tere, õunapuu! Ütle mulle, kuhu luigehaned lendasid, nad viisid Vanyusha ära. Pere ihkab ilma temata.

    Õunapuu (kirjas):Ma aitan teid, kutid, ja teie palun mind. Õunad pole minu õunapuul küpsed. Aidake neid tagasi tuua

    (Korvist leiame ühe õuna).

    Koolitaja: Kas õun on puu või köögivili?

    Millest võib õunapuu kasvada? (Seemnest)

    Ja kus on õuna seeme? (Õuna sees)

    Ülesanne: - Pange kaardid - õunad molbertile koos õunapuu kasvu järjestusega. (Seeme --- tulista --- õitsev õunapuu --- puuviljadega õunapuu)

    Küsimus: -Millised soodsad tingimused on õunapuu kasvuks vajalikud? (valgus, soojus, vesi).

    Ja nüüd peate õunad riputama õunapuu külge (lapsed riputavad õunad tagurpidi).

    Koolitaja: - Nüüd vaatame õuna (modelleerimismeetod).

    1. Mis aitab meil näha õuna, selle värvi, kuju, suurust? (Silmad)

    Vaatasime ja nägime, et see oli punane, ümmarguse kujuga, suurte mõõtmetega (lapsed leiavad tähistusele vastavad kaardid ja panid need magnetplaadile)

    Järeldus: õun - punane, ümmargune, suur (2 korda)

    2. „patsuta õuna käega. Mida oleme õuna kohta õppinud? Milline see on? (Sile) - Ja kui vajutate seda oma käega? Pehme või kõva?

    Kuidas me teadsime, et õun on sile, kõva?

    (Lapsed panevad kaardid, mis näitavad: käsi ja sümboleid tähistavad märgid: siledad, kõvad.)

    3. Mida peaksime tegema, et teada saada, milline õun maitseb? (Hammusta, proovi)

    Kuidas maitsevad õunad? (Hapu nagu sidrun. Magus nagu komm)

    (Laste kohakaardid: SUU-Sidrunimagus --- Mahl.

    (Õunapuu tähistab teed jõeni. Annab pilte, millest peate teed jõeni kokku klappima)

    Koolitaja: - Mida on pildil näha? (Voog)

    Kus on sõnas ROOCH heli P? Sõna alguses, keskel või lõpus?

    (samad küsimused sõnadega LAKE, POND)

    Järeldus: need on reservuaarid.

    4. osa2 minutit

    Tule piimajõe äärde - tarretisepangad.

    Koolitaja: - Jõgi on teel, kuhu läheme edasi? Kas me võime jõelt küsida? (Ma soovitan teil minna ise jõe äärde, et teada saada, kuidas oma teed leida).

    Laps: - Piimajõgi - tarretisekaldad, ütle palun, kuhu lendasid luigehaned?

    Jõgi (helisalvestis) - ma ütlen teile, kuid kõigepealt tahan kuulata vanasõnu ja ütlusi perekonna kohta.

    Lapsed: "Minu enda peres on puder magusam."

    "Perekond kuhjaga - pilv pole hirmutav"

    "Pere on tugev, kui selle kohal on ainult üks katus."

    "See on kõikjal hea - aga kodus on parem."

    "Sõbralikus peres ja külmas on soe"

    "Kui päike on soe, kui ema on hea"

    "Vabandage oma isa ja ema pärast - te ei leia teisi"

    "Nad on perekonnas sõbrad - nad ei ela"

    (Jõgi kiidab lapsi ja näitab teed)

    Jõgi : - Minge mööda rannikut ja leidke end metsast ning otsige sealt Vanechkat.

    (Lapsed tänavad jõge ja järgivad näidatud rada)

    Füüsilised minutid: “Läksime metsaservale, tõstes jalad kõrgemale.

    Läbi põõsaste ja muhkude, läbi okste ja kändude.

    Kõnni varvastel, siruta selg.

    Vasak - parem pöördus ja naeratas lilledele.

    Kõndisime mööda rada ega kukkunud kordagi.

    5. osa - 5 minutit: kasvataja: „Nii et läksime metsa. Ja kuidas peaks metsas käituma? " (ärge karjuge, ärge tallake ega kitke lilli, ärge murdke puuoksi, ärge hävitage linnupesi, ärge tõmmake seeni juurte juurest välja, ärge koputage mürgiseid seeni)

    Koolitaja: - Ja siin on onn. Mäletate, kes elab metsaonnis? Kes saatis luigehaned Ivanushka järele? (Laste vastused)

    Koolitaja: Poisid, Baba Yaga tajus meid. Kuid ära karda teda. Kui pöördume tema poole lahkelt, tervitame teda, siis on ta meie vastu lahke.

    Baba Yaga (lahkub onnist): - Ma tunnen, et see lõhnab nagu inimese vaim. Kes nad on? Miks sa tulid? Miks nad tulid?

    Koolitaja : Poisid, peate viisakalt paluma Baba - Yagal Vanechka meile tagasi anda.

    Laps: Tere, Baba Yaga, palun anna meile Ivanushka tagasi. Tema õde Mashenka nutab, ema ja isa tulevad tagasi, aga ta ei ole, nad närivad.

    Baba Yaga : - Anna Vanja sulle? Ja miks ma peaksin seda andma, ma vajan seda ise!

    Koolitaja : Poisid, selgitame Baba Yagale, miks peate Ivanushka oma perele, vanematele tagastama? Kuidas vanemad end tunnevad, kui nende last pole läheduses? Ja kuidas õde Mašenka on? Ja kuidas elab Ivanushka ise ilma pereta? ( õpetaja kuulab vastuseid).

    Baba Yaga : Pere, pere, mis on perekond?

    Õpetaja pakub lastele:Poisid, selgitame Baba Yagale, mis on perekond. Vika, ütle palun, kes su peres elavad? Ja kuidas pereliikmed omavahel suhestuvad (soovitan lapsi selgitage Baba Yagale, kes on pereliige (ema, isa, lapsed, vend, õde, vanaema, vanaisa jne) ja millised suhted neil omavahel on (esitan juhtivaid küsimusi, täpsustage. Toetan lapsed üldistava kontseptuaalse lähenemisviisi juurde) sõna "perekond").

    Baba Yaga (ta kuulab laste seletusi, hädaldab):Perekond! Armastus! Ja siin ma olen, elan metsas üksi, mitte keegi lahke sõna ei ütle ( nutt).

    Koolitaja : Ja see on õige, kutid, mu vanaema elab üksi metsas, keegi ei tule külla, keegi ei kahetse, aga ta tahab väga soojust, armastust. Võib-olla kahetseme, ütleme talle hellitava sõna? (julgustab lapsi kaasa tundma) Mul on idee ja laseme meil, Baba Yaga, oma koju kutsuda lasteaed... Lõppude lõpuks elame me koos, rõõmsalt, nagu ühes suures peres (lapsed kutsu Baba Yaga külla).

    Baba Yaga (rõõmsalt): - Aitäh, lapsed. Nüüd on mul pere. Ma külastan teid ja teie tulete minu juurde. Annan Vanja teile, lasen tal koju minna, naaseb pere juurde. Lõppude lõpuks armastavad kõik teda seal (tagastab poisi Ivanushka juurde, lapsed tänavad teda, kutsuvad taaskord külla).

    Koolitaja: Baba Yaga ja kutid tahavad lahkuminekul laulu laulda ja kutsuvad teid nendega liituma. (Laul "Babka-Yozhka")

    Koolitaja: Aitäh Baba Yagale. Meil on aeg tagasi minna. Masha ja Vanya vanemad on varsti tagasi.

    (Sama teed pidi muinasjutust naastes võtame lastega tunni kokku.)

    Koolitaja: poisid, kui me ei oleks B. Yagaga viisakas, mis juhtuks?

    Kas ta tagastaks Vanechka?

    Mis ülesande sa jõe palvel täitsid?

    Kumba teed ta meile näitas? (Lapsed tänavad taas Riverit)

    Mida õunapuu küsis? Kumba ta näitas? (lapsed tänavad ka õunapuud)

    Kuidas me Pechkat aitasime? Kumba ta näitas? (Ahi kostitab lapsi pirukatega. Lapsed tänavad ahju. Pööran laste tähelepanu sellele, et pirukaid ravitakse rühmas, kõigepealt käsi pestes).

    (Mashenka tänab lapsi abi eest). Kõik on õnnelikud, et pere on kosunud.

    Koolitaja: Asetage peopesad minu peopesasse. Hästi tehtud poisid! Mul on teie üle väga hea meel, näitasite üles oma julgust, töökust, tähelepanu ja lahkust,

    Jätame hüvasti meie muinasjutuga "Hüvasti, muinasjutt!" ja lehvitame talle käega.


    1. leht

    Tunni eesmärgid:
    Vaadake üle ja kinnistage teadmisi helidest. Jätkake häälikute ja konsonantide eristamise õppimist.
    Tugevdage helikoha leidmise võimet. Jätkake sõna helianalüüsi õpetamist: jagage sõnad silpideks.
    Edendada helianalüüsi ja foneemilise kuulmise arengut.
    Arendada suulist kõnet, loogiline mõtlemine, Tähelepanu, peenmotoorika sõrmed, tunnetus.
    Soodustage soovi aidata nõrgemaid, heatahtlikkust, armastust ja austust lindudele.
    Eelnev töö: Mõistatuste arvamise muinasjutu "Haned-luiged" lugemine, lindudest rääkimine.
    Varustus: õunapuu, pliit, jõgi, värvilised laastud, esemepildid, märkmikud, pliiatsid, õun, õunakorv, tihase pilt.

    1 Org. Hetk
    2 Tunni teema ja eesmärgi edastamine.

    Koolitaja: Täna, poisid, rändame kirjaoskuse tunnis läbi muinasjutu. Ja millise jutu järgi peate ära arvama.

    Muinasjutus on taevas sinine
    Muinasjutus on linnud hirmutavad
    Õunapuu päästa mind
    Rechenka päästa mind
    (Luigehaned)

    -Poisid, saime Alyonushkalt kirja, ta palub leida ja päästa vend Ivanushka, tema haned-luiged viisid ta Baba Yagasse. Aitame Alyonushkat? Muinasjutu kaudu rändamise alustamiseks ütleme võlusõnad.

    Ra-ra-ra - mäng algab.
    Sa-sa - teel ootavad meid imed.

    (Baba Yaga saab muusika otsa)
    Miks sa siia tulid? Ma ei anna sulle Ivanushkat, sa ei leia teda.
    (Baba Yaga põgeneb)
    Poisid, kus elab Baba Yaga? (sügavas metsas)

    3. Foneetiline laadimine
    Metsas uluvad hundid
    Kohin jätab sh-sh-sh
    Roomata ja vilistada maod s-s-s
    Mida me oleme öelnud? (Helid)
    Mis on helid? (Kuuleme, hääldame)
    Mis helid seal on? Kuidas erinevad konsonandid vokaalidest?
    -Poisid, vaadake puud? Missugune puu? (Õunapuu). Küsime õunapuult, kuhu viisid luigehaned Ivanushka?
    Õunapuu, õunapuu, ütle mulle, kuhu lendasid luigehaned?

    1. Mängi õunaga. Kõlab kadunud mäng.
    (möödume õunast, nimetades sõna)
    ... arelka, ... tul, ... hukkamõist, ... yba, ... urtka, ... kohvik, ... ozhka, ... iraf, ... ilka.
    Hästi tehtud! Ülesandega toime tulnud. Liigu edasi.

    Fizminutka
    Pimedas metsas on onn (jalutuskäik)
    Seisab tahapoole (pöörake)
    Selles onnis (nõlvadel) on üks vanaproua
    Vanaema Yaga elab (pöörake tagasi)
    Heegelda nina (näita nina)
    Suured silmad (näita silmi)
    Nagu söed põlevad
    Vau, mis vihane? (näpuga raputades)
    Juuksed seisavad paigal.

    2. Poisid, vaadake, kas me oleme jõeni jõudnud, võib-olla teab jõgi, kus haned-luiged Ivanushka asuvad
    Ära viidud? Küsime. Jõgi, jõgi kuhu lendasid luigehaned? Peame minema üle jõe. Üle jõe pääsemiseks peate õigesti tuvastama pehmed ja kõvad helid, millega kaartidel olevad sõnad algavad.
    Sidruniroheline kiip
    Kala-sinine kiip
    (Kaartide ja kiipidega töötamine)
    Hästi tehtud poisid! Me tegime seda. Siin me oleme teiega mööda jõge.

    3. Kohtume pliidiga
    Ahjupliit, kuhu lendasid luigehaned? Määrake heli koht ja ülesande sõnadega lendas tihane meie juurde. Ta tahab meid aidata. Nagu sõnas, on ka tihasel algus-pea, keskmine keha, otsasaba. Kus elab tihane hiir suvel? Ja talvel? Miks?
    Tihased on metsadele, parkidele ja aedadele suureks kasuks.
    Suur tihane sööb päevas nii palju putukaid kui kaalub.
    (Ülesande täitmine, jätkake.)

    Fizminutka
    Käed üles tõstetud
    Ja raputas
    Need on metsas olevad puud
    Käed painutatud
    Raputas vaikselt
    Need on metsas olevad puud
    Käed tõusid sujuvalt
    Linnud lendavad meie juurde
    Kuidas nad ka maha istuvad
    Näitame, paneme käed tagasi.
    (Baba Yaga saab muusika otsa)

    4. Arva mõistatus ära
    Äärel
    Rajal
    Maja seisab
    Kanajalgadel
    (onn)
    Sõna izba helianalüüs
    Mitu heli ühes sõnas? (4)
    1 tärn? (ja) täishäälik
    2 tärni? h) kaashäälik, kindel, hääleline.
    3 tärni? (6) kaashäälik, kõva, hääleline.
    4 tärni? a) täishäälik
    Mitu silpi selles sõnas on? Hästi tehtud!
    Baba Yaga, ma ei anna Ivanushkat tagasi, varja mu onni, siis lasen su lahti.

    5. Töö märkmikus
    Baba Yaga: Sa oled ülesanded täitnud, võta oma Ivanushka.
    Ivanushka: Tänan teid, et päästisite mind kurja Baba Yaga eest. Õunapuu andis sulle õunu,
    Aita ennast

    Linnukari lendab lõunasse
    Taevas on ümberringi sinine. (Lapsed klapitavad käsi nagu tiivad.)
    Et võimalikult kiiresti lennata
    Me peame tiivad klapitama. (Lapsed vehivad intensiivsemalt kätega.)

    Kehaline kasvatusLinnud

    Luiged lendavad, klapivad tiibu (lapsed klapitavad käsi)
    Kummardus vee kohal, raputas pead (raputas pead)
    Nad teavad, kuidas end sirgelt ja uhkelt hoida (sirutage selg)
    Nad istuvad väga vaikselt vee peal (Istuge maha)

    Rändlinnud

    Linnud hüppavad, lendavad (lapsed hüppavad)
    Linnud koguvad puru. ("Peck")
    Koorinud suled
    Noka puhastatud (kujutatud)
    Linnud lendavad, laulavad (vehivad kätega)
    Terad nokivad (kummarduvad)
    Lendasime edasi
    Ja nad istusid oma kohale (lendasid minema, istusid)

    Fizminutka Rides krapsakas tihane

    Hüppab krapsakas tihane (Hüppab kahel jalal oma kohale.)
    Ta ei istu paigal (hüppab vasakul jalal oma kohale.)
    Hüppa-hüppa, hüppa-hüppa (paremal jalal hüppab kohale.)
    Ketras nagu tipp. (Ringime paigas.)
    Siin ta istus minut, (istu.)
    Ta kriimustas nokaga rinda (nad tõusid üles, pea kallutas vasakule ja paremale.)
    Ja teelt - aiani, (Hüppab vasakul jalal oma kohale.)
    Tiri-tiri, (Hüppab paremale jalale.)
    Vari-vari-vari! (Hüppab kahel jalal oma kohale.)
    (A. Barto)

    Lindudest

    Tegime sööturi.
    Avasime söögitoa.
    Varblane, härg - naaber
    Talvel on teil lõunasöök!
    Külastage nädala esimesel päeval
    Kaks titti lendasid sisse
    Ja teisipäeval - härjad,
    Helgem kui hommikune koidik!
    Kolm varest oli kolmapäeval
    Me ei oodanud neid õhtusöögiks.
    Ja neljapäeval kogu maailmast -
    Kümme ahne varblast.
    Reedel meie söögitoas
    Tuvi pidas putru.
    Ja laupäeval piruka järele
    Saabus seitse nelikümmend

    Physiotka võimlemine silmadele

    Lind lendas üles (lapsed vaatavad üles)
    Lind lendas paremale (vaata paremale)
    Lind lendas vasakule (vaata vasakule)
    Ja peitis end põrandale (vaata põrandat)

    Näpuvõimlemine "väikesed linnud"

    Linnukesed
    Väikesed linnud
    Nad lendavad läbi metsa
    Seemned koristatakse
    Siin puhus äge tuul
    Tahtsin linnud ära viia
    Linnud peitusid lohus
    Seal on kuiv ja soe
    (lapsed teevad toiminguid vastavalt sõnadele)

    Kehaline kasvatus "härjapõlved"

    Härjapähklid lendavad, löövad tiibu.
    Nad ei saa paigal istuda,
    Ketras nagu tipp
    Hüppa - hüppa, hüppa - hüppa.
    Lendas lõunat sööma
    Kuid ümberringi on ainult lumi ja lumi.
    Hea, et neil on söötur,
    Tehtud lahke inimese poolt!

    Kehalise kasvatuse minut-toonekurg
    (Selg on sirge, käed vööl. Lapsed tõstavad sujuvalt ja aeglaselt kas põlvest kõverdatud parema või vasaku jala ja lasevad ka õrnalt alla. Jälgige selga.)
    - toonekurg, pika säärega toonekurg,
    Näita mulle koduteed. (Kurg vastab.)
    - templi parema jalaga,
    Tempelige vasaku jalaga
    Jällegi - parema jalaga,
    Jällegi - vasaku jalaga.
    Pärast - parema jalaga,
    Pärast - vasaku jalaga.
    Ja siis tulete koju.

    Pardid läksid välja heinamaale
    Pardid läksid välja heinamaale,
    Vutt-vutt-vutt! (Me jalutame.)
    Mööda lendas rõõmsameelne mardikas
    W-w-w! (Lehvitame käsitiibadega.)
    Haned kaarduvad kaela
    Ha ha ha ha! (Kaela ümmargune pöörlemine.)
    Suled sirguvad nokaga. (Pöörab kere vasakule-paremale.)
    Kas tuul kiikus oksi? (Kiigutame käed üles tõstetud.)
    Pall ka urises,
    Rrr! (Käed vööl, ettepoole painutatud, vaatame ette.)
    Pilliroog sosistas vees,
    Sh-sh-sh! (Nad tõstsid käed üles ja sirutasid käe.)
    Ja jälle oli vaikne
    Sh-sh-sh. (Istu maha.)

    Heron

    Hall-ninane haigr (käed-nina)
    Terve päeva seisab nagu kuju (käed vööl, õlaribad lähevad kokku)
    Seisa ühel jalal (vööl olevad käed tõstavad vasaku jala)
    Kui olete kõva sõdur.
    Nüüd seisa paremal (käed vöö peal, tõsta parem jalg)
    Kui olete julge sõdur.
    Halli ninaga harilik (kahel jalal, käed ninani
    Terve päeva seisab nagu kuju. (käed vööl)

    Rooks

    Siin okstel, rook! Ärge karjuge! (nimetissõrm huultel)
    Mustad vankrid istuvad (istuvad maha)
    Asetatud pesasse (näidake oma kätega pesa enda ees)
    Kohviks suled, (tõuse püsti, käed külgedele välja)
    Päikese käes peesitage (patsutage käsi)
    Pea on pööratud, (pöörab pead paremale, vasakule)
    Nad tahavad lennata. (käed külgedele - laine)
    Shoo! Shoo! Lendas minema! (plaksutab, käed külgedele, jooksevad kikivarvul)
    Lendas, lendas (lendas)
    Ja jälle istusid nad kõik pesadesse. (istus maha)

    Linnud

    Linnud hakkasid laskuma
    Kõik istuvad lagendikul maha.
    Neil on veel pikk tee minna
    Linnud peavad puhkama. (Lapsed istuvad sügavas kükis ja istuvad paar sekundit.)
    Ja jälle on aeg minna,
    Peame palju lendama. (Lapsed tõusevad püsti ja klapivad "tiibu".)
    Siin on lõuna. Hurraa! Hurraa!
    Meil on aeg maanduda.

    Linnud pesas istuvad

    Linnud pesas istuvad
    Ja nad vaatavad tänavale.
    Nad tahavad jalutada
    Ja nad kõik lendavad vaikselt. (Lapsed "lendavad minema", klapitavad käsi nagu tiivad.)

    Noh, linnud lendasid

    Noh, linnud lendasid
    Lendasime ja istusime maha
    Noppis terad
    Mängis vardal
    Jõime vett
    Suled pestud
    Nad vaatasid külgedele,
    Lendasime minema. (Jooksuni kõndides.)

    Fizminutka Luiged

    Luuletuse tekst loetakse ette ja sellega kaasnevad liigutused tehakse samaaegselt.

    Luiged lendavad
    Nad klapitavad tiibu (sujuvad käte sujuvad amplituudid)
    Kummardus vee kohal
    Pea raputamine (ettepoole painutamine, kummardumine)
    Nad teavad, kuidas end sirgelt ja uhkelt hoida,
    Istu vaikselt vette (kükitab)

    Riigiasutus

    "Pavlodari 1. keskkool"

    Minikeskus "Baldyrgan"

    ABSTRAKTNE

    avatud klass

    "Teekond muinasjutus"

    Koolitaja:

    Salykova G.F.

    pavlodar

    1. Teema: Teekond läbi muinasjutu "Haned-luiged" (videotund).

    Eesmärk: Üldistada ja süstematiseerida laste teadmisi.

    Ülesanded: Jätkata tutvumist sõnade heliskeemiga, kujundada sõnade hääldamise oskus silbides, harjutada oskust skeemi jaoks sõnu valida, arendada sidusat kõnet, foneemilist kuulmist, tähelepanu, kujutlusvõimet, kasvatada aktiivsust, loovat mõtlemist, koostööoskust, algatusvõimet, loogiliste järelduste tegemise oskust ...

    b / c tervitus - salemetsizder me, hallow, guten tag., akk kyzdar "haned-luiged".

    Varustus:

    1. Tähtedega õun.

    4. pildid.

    5. kaardid.

    6. õhupall.

    7. lehed, jäätmematerjal.

    8. pliiatsid on lihtsad, värvilised.

    9. pissid.

    Tunni käik

      Org / hetk (lapsed tulevad sisse, tõusevad poolringis püsti)

    Esindaja - hoidke käed koos ja naeratage üksteisele. Meil on külalisi, naeratame neile ja ütleme tere.

    Lapsed - Salemetsizderme.

    Reprise - Poisid, täna ei tulnud ma üksi, minuga koos õhupall. Ta tervitas sind, kas sa kuulsid tema sõnu?

    Lapsed pole.

    Esindaja - Kuid pall on maagia, tervitas ta sind ebatavaliselt. Pange tähele sellel olevat valget riba. Mida see tähendab?

    - (Sõna)

    Loe seda ( tere)

    Kordusmäng-olgem ja me ütleme ballile tere erinevates keeltes

    Reprise - õhupall lendas muinasjutu kangelase juurest, kes soovib meile külla tulla. Ja millise muinasjutu järgi mõistatuse ära õppides õpid.

    Muinasjutus on taevas sinine

    Muinasjutus on linnud kohutavad

    Õunapuu päästa mind

    Rechenka päästa mind.

    Mis selle loo nimi on? (haned-luiged, akku kazdar)

    Mäng - lapsed saatsid meile video - kiri (vaata)

    Mis toimub?

    Esindaja - Mis sa arvad, mis juhtus?

    (luigehaned viisid Ivanushka ja viisid ta Baba Yagasse)

    Mida me hakkame tegema? (salvesta, aita välja, aita ....)

    Kus elab Baba Yaga? (tihedas metsas)

    Kõnevõimlemine - kuidas hundid metsas ulguvad? - uuuuuu

    Kuidas lehed kohisevad? - shshshshsh

    Kuidas maod roomavad ja vilistavad? - sssssss

    Kuidas saaksime sattuda muinasjuttu ja aidata Ivanushkat päästa?

    (Ütle võlusõnu - mäng algab ra-ra-ra, teel ootavad meid sa-sa-sa imed).

    Nii et lähme.

    Paljastage - kellega me esimest korda kohtusime? (Salvesta - vaatame)

    Esindaja - Yablonka ütles, et saame ülesande täitmisel Mashenkat aidata.

    Ülesanne 1. "Maagiline õun".

    Täheõunas peate tähe puudutades ära arvama ja nimetama sõna heliga, mida see täht tähistab.

    Kirjad küsivad ja nüüd tunnete teie sõbrad meid ära (lapsed kutsuvad sõnu)

    Vaadake, kuhu Mashenka on jõudnud (lindistamine - edasise tee leidmiseks peate ületama jõe)

    Kuidas me saame lastest üle? (Üle jõe minemiseks peate silla kokku klappima)

    Ülesanne 2. "Sõnadest sõnade valmistamine." (Alamrühmade kaupa)

    I lk. ((Re-ka, vesi-jah, moo-ha)

    II lk - (pi-ro-gi, be-re-ga, ho-ro-sho).

    Esindaja Pliit möödus pirukast. (Pirukal - seisan ringi, olen väsinud, tahan küpsetada pirukaid ja juustukooke, aidata mul lapsi, kust alustada?)

    Ülesanne 3. (jagame kolme rühma ja ütleme pliidile, kust alustada)

    Mäng "Mis kõigepealt, mis siis"

    Ma gr. - näita pilte õiges järjekorras.

    II gr. - nummerdas vooluringid õiges järjekorras

    III gr. - märkige sõnad õiges järjekorras.

    Laud on täiesti pime, Masha on kadunud, nutab (videodialoog siili ja Maša vahel)

    Vaata, mida siil on Mašenkani viinud?

    Baba Yaga onnini

    Ja mida saab veel nimetada Baba Yaga eluruumiks? (maja, väike maja, onn, onn, talukoht)

    Milline neist nimedest sobib selle skeemiga?

    Ülesanne 4. Tehke tahvlil olevate kaartide kontrollimiseks ZAS (ISBA).

    (kirjutage vastava värviga tähed)

    Vsp - Baba Yaga on saabunud!

    Esindaja - Baba - Yaga on kaval, ta lihtsalt ei tule välja, ta tuleb kuidagi välja meelitada ja laseme teda kiusata ja laulda temast laulu.

    Fizminutka - laul "Pimedas metsas ..."

    Sel ajal, kui me Baba Yaga tähelepanu hajutasime, viis Mashenka seekord Ivanushka minema.

    Baba Yaga on vihane, sest tema maja on vana, kole, aga tehkem talle majade mudelid ja ta valib välja selle, mis talle meeldib, siis kasvab ta lahkemaks ning laseb Ivanushka ja Mashenka metsast välja.

    (töö jäätmetega ja looduslik materjal)

    Video lõpp

    Esindaja - Baba Yaga sai lahkemaks ja vabastas Mashenka koos Ivanushkaga.

    VERDIKT - Mida kasulikku ja kasulikku tegite täna tunnis? Mis teid selles aitas?

    (Koputage uksele, ilmub Ivanushka)

    Ivanushka - aitäh kutid, et aitasite Mashal mind päästa kurja Baba Yaga eest. Töö ajal valmistas ahi teile pirukaid. Aita ennast!!!

    Aitäh Ivanushka.

    Sarnased artiklid