• Sõlme joonis 2 noorem. Kokkuvõte teise juunioride rühma joonistamistunnist "taldriku kaunistamine erinevatel joonistamisviisidel". Kõige sobivamad klassi materjalid

    27.10.2019

    Abstraktne GCD "Võilille" joonistamiseks

    teise noorema rühma lastele

    Peamine hariduspiirkond: "Kunstiline looming".

    Integreerimine:

    Suhtlus

    Tunnetus

    Ilukirjanduse lugemine

    Eesmärgid: Laiendage laste arusaamist kevadest ja priimulate välimusest, õpetage lapsi võilille segatüüpi joonistama, kasutades traditsioonilisi ja mittetraditsioonilisi tehnikaid.

    Ülesanded:

    Hariv: õpetage lapsi võililleõit joonistama.

    Tugevdage teadmisi põhivärvidest (roheline kollane).

    Harjutage lapsi guaššvärvidega joonistamise tehnikas.

    Et kindlustada võimet korralikult pintslit hoida, joonistada värvi, värvida võilille lehti niisutamismeetodi abil ja lille vatitikud (ebatraditsioonilisel viisil).

    Kindlustamaks laste teadmisi võilillest, selle osadest (vars, lehed, lill).

    Arendamine: arendada kuulmis- ja värvitaju.

    Arendage laste kõnet, rikastage sõnavara: (priimula).

    Hariv: kasvatada huvi ja armastust looduse vastu, austust talle: sa ei saa lilli korjata.

    Arendamaks sõbralikke suhteid, soovi teha koostööd.

    Varustus: illustratsioonid võililledest, didaktiline mäng "korja lille kokku", võililledega korv, liblikamudelid, guaššvärvid kollastest ja rohelised lilled, harjad number 10, toonitud paber, vatitupsud.

    Eeltöö:

    1. Võilille jälgimine jalutuskäiguks.

    2. Illustratsiooni "Võililled" uurimine.

    3. Ilukirjanduse lugemine priimulate kohta.

    4. Mõistatused priimulate kohta.

    GCD liikumine:

    - Koolitaja: Tere hommikust naeratavatele nägudele, tere hommikust metsalised ja linnud!

    Naeratagem ja naeratagem üksteisele!

    Hästi tehtud! Andsite üksteisele naeratuse, pilgu ja päike naeratab teile! See soojendab meid oma soojusega! Meil on hea kevad ja rõõmus meeleolu!

    Kutid! Vaata, mis korv see on, kes selle tõi?

    Oh, ma arvan, et ma tean! See kevad tõi korvi ja arvake nüüd minu mõistatus:

    Varahommikul tilk päikest

    Ilmus raiesmikul

    See on kollane sarafan

    Riietatud (Võilill).

    Hästi tehtud! Sa arvasid seda! Võilill on üks esimestest, kes heinamaadele ilmub, kui päike paistab, soojendades oma soojusega kõike ümberringi ja loodus hakkab ärkama, kõik õitseb.

    Ja nüüd soovitan teil kuulata luulet võilillest:

    Päike on langenud kuldse kiire

    Kasvanud on võilill - esimene, noor,

    Tal on imeline kuldne värv,

    Ta on väike suure päikese portree!

    Vaatame võilille lähemalt, kuidas see välja näeb?

    - Lapsed: päikese, kana, ringi juurde.

    Mis värvi on võilill?

    - Lapsed: kollane!

    Mis on võilill? Millel see kasvab?

    - Lapsed: tüvel (jalas)

    Mis värvi on vars?

    - Lapsed: roheline!

    Mis lillel veel on?

    - Lapsed: lehed!

    Vaadake, lapsed, lehed on piki serva ja lainelised ning on ka rohelised. Kui ilus ta on!

    Nüüd mängime ja teeme osadest terve lille (didaktiline mäng "korja lille kokku").

    Lapsed koguvad lilli

    Oled sa väsinud? Nüüd puhkame!

    Kehaline kasvatus:

    Üks kaks kolm neli viis,

    Läheme heinamaale jalutama!

    Vaata lillede vahelt

    Liblikad lehvivad

    mitmevärvilised tiivad värelevad ringi,

    üks-kaks, üks-kaks, mäng on läbi!

    Poisid, vaadake, liblikad on saabunud ja meil on nii vähe lilli! Raiesmik on peaaegu tühi! Kuidas me liblikaid aitame? Meil on värvid, pintslid.

    - Lapsed: saame joonistada lille!

    Hästi tehtud! Kuid enne joonistama asumist valmistame näpud tööks valmis.

    Näpuvõimlemine:

    Meie käed on nagu lilled

    sõrmed nagu kroonlehed

    päike ärkab, lilled avanevad,

    pimedas magavad nad jälle väga sügavalt!

    Ja nüüd meenutagem, kuidas lille õigesti joonistada: kõigepealt sisestame rohelise värvi ja joonistame varre, joonistame ülalt alla kindla joone, seejärel joonistame ka lehed ja nende kohevaks muutmiseks kanname harja kogu lehe pikkuses, nüüd peseme harja hästi rohelisest värvist. Kuivatame selle salvrätikul, võtame pihku puuvillase tampooni ja korjame värvi kollane värv, panime varre kohale ringikujuliselt kollased punktid, mida rohkem täppe - seda kohevam meie õis (lapsed alustavad tööd, kes vajavad abi - ma aitan).

    Poisid, võtke võililled ja teeme neist lõbusa heinamaa (lapsed postitavad oma tööd).

    Sulle meeldib? Vaata - ja see meeldis meie liblikatele, nad klapivad rõõmsalt tiibu!

    Kui ilusad on kollased võililled rohelisel murul! Kuigi neid on palju, ei tohiks te neid kitkuda. Võililled ei seisa vaasis, nad surevad kohe. Hoolitseme lillede eest, ärme korjake neid ja hoidkem looduse ilu ning mesilased, liblikad ja sipelgad tänavad meid nende eest lillede säästmise eest!

    Kõlab Juri Antonovi laulu meloodia "Ära korja lilli", tantsivad lapsed rõõmsal võililleniidul.

    Plaan - GCD kokkuvõte

    teises noorem rühm

    (Maal)

    Piparkoogimees veeres rada mööda

    Hariduspiirkondade integreerimine : 1. Kunstiline ja esteetiline

    areng;

    2. Kognitiivne areng;

    3. Kõne arendamine.

    Ülesanded:

      Kujundada lastel kogemus, mille põhjal joonistada rahvajutt, äratada huvi kuklakujutise loomise vastu, mis veereb mööda rada ja laulab laulu. Jätkake värvidega värvimise võime arendamist: hoidke harja õigesti, võtke värv kätte, loputage seda värvi värvi muutmisel korralikult. Kujundage kompositsioonioskus, asetades koloboki rajale alguses, lõpus, keskel. (Kunstiline - esteetiline areng)

      Kogemuse kujundamiseks navigeerimiseks: esiteks lõpus, keskel. (Kognitiivne areng)

      Kujundage muinasjutu fragmentide ümberjutustamise kogemus. Arendage õpetajaga dialoogi küsimustele vastamise käigus. (Kõne areng)

    Meetodid ja tehnikad: suuline (lugemine, vestlus)

    praktiline meetod (vaatlus)

    visuaalne

    Materjalid ja seadmed:

    piklikud paberivärvid (valge, heleroheline, sinine, sinist värvi), guaššvärvid, pintslid, salvrätikud

    Laste tegevused

    Ühistegevuse korraldamise vormid ja meetodid

    Kognitiivsed uuringud

    Vaatlused, ekskursioonid,probleemolukordade lahendamine , katsetamine, kogumine, modelleerimine, kognitiivsed uurimisprojektid.

    Kommunikatiivne

    Vestlused, kõnesituatsioonid , lugude ja muinasjuttude koostamine, loov ümberjutustamine, mõistatuste koostamine ja äraarvamine, sõnamängud, lauaga trükitud reeglitega mängud, süžeemängud, olukorravestlused, kõnetreeningud,küsimused.

    Hästi

    Taotlus,maalimine , modelleerimine, loomingulised projektid, tegevused kunstistuudios, töötoad laste kunstiesemete valmistamiseks

    Taju

    (ilukirjandus ja rahvaluule )

    Jutuvestmine , lugemine , arutelu, õppimine, teoste dramatiseerimine, dramatiseerimise mängud, teatrimängud, erinevad teatritüübid (vari, bibabo, sõrm jne).

    GCD loogika

    Õpetajate tegevused

    Laste tegevused

    Oodatud Tulemus

    Õpetaja loeb luuletust:

    Kolobok - Kolobok

    Tal on punakas pool.

    Ja ta on hea ja ilus,

    Ja ta näeb välja nagu päike.

    Pange kukkel

    Jahutage aknal.

    Piparkoogimees aknast - skok! -

    Rullis mööda rada.

    Rullib - rullib kuklit

    Mööda tundmatuid radu -

    Puude ja pihlaka juurest mööda

    Lillede ja rohuliblede poolt! ..

    Metsloomadele üllatuslikult

    Seikluse poole!

    Lapsed kuulavad.

    Motiveeritud.

    äratas huvi koloboki kuvandi loomise vastu, kes veereb mööda rada ja laulab laulu

    Näitab ped. proov:

    Mis on kukli kuju?

    Kus see asub? (alguses, lõpus, keskel)

    Näitab joonistamise järjekorda.

    Vaatleb, aitab neid, kellel on raske.

    Lapsed kaaluvad.

    Joonistusetenduse vaatamine, tõmmates õhku ringi

    Valige rada ja joonistage kompositsiooni järgi kolobok

    Lõpeta rohi niisutades.

    Jätkasime värvidega värvimise võime arendamist: hoidke harja õigesti, võtke värv kätte, loputage seda värvi värvi muutmisel hästi. Kogemused said koloboki rajale asetamise alguses, lõpus, keskel.

    Peegeldus:

    Mis on kukli kuju?

    Mis värvi kukkel on?

    Kus on kuklirullid?

    Kus kukub teie töös rajal kukkel? Alguses, lõpuks keskel?

    Lapsed vastavad.

    Jätkasime õpetajaga dialoogikõne arendamist küsimustele vastamise protsessis

    KOLOBOK

    Piparkoogimees, piparkoogimees, soe ja punakas. (kallutab paremale, vasakule)

    Hüppa ja hüppa, hüppa ja hüppa, meie sõber alustas, (hüppas, jooksis kohapeal)

    Siis keeras ta paremale, siis pöördus vasakule, (pöörab paremale ja vasakule)

    Siis pöörles see lehega (360 kraadi pööramine)

    siis sõbrunes ta oravaga. (kükitama)

    Rullis mööda rada (jookseb paigas)

    ja lõi mu peopesad. (lapsed peatuvad ja istuvad)

    Tarkvara sisu.

    Tutvustage lastele värvidega joonistamist, niisutades sõrmed paberilehele.

    Tekib huvi objektide mittetraditsioonilise kujutamise vastu paberil.

    Tugevdage värvide äratundmise ja nimetamise oskust.

    Arendage käte peenmotoorikat.

    Rikastage passiivset sõnavara.

    Laste kõne aktiveerimiseks, julgustades õpetajale sõnade kordamist ja väljendit täislausete kujul.

    Stimuleerige laste sõnakasutust aktiivses kõnes: pehme, kohev.

    Tekitage tunnetuslikku huvi.

    Soodustage reageerimisvõimet, heatahtlikkust.

    Kuva dokumendi sisu
    "GCD kokkuvõte joonistamiseks teises juunioride rühmas"

    Valla eelarve eelkool haridusasutus

    « Lasteaed üldine arengutüübi number 113 "

    Bratski linna munitsipaalformatsioon

    Joonistamistunni kokkuvõte

    juunioride grupis nr 6 "Vikerkaar"

    Teema: "Marjakorv".

    Šatalova Alena Mihhailovna

    bratsk

    Tarkvara sisu.

    Tutvustage lastele värvidega joonistamist, niisutades sõrmed paberilehele.

    Tekib huvi objektide mittetraditsioonilise kujutamise vastu paberil.

    Tugevdage värvide äratundmise ja nimetamise oskust.

    Arendage käte peenmotoorikat.

    Rikastage passiivset sõnavara.

    Laste kõne aktiveerimiseks, julgustades õpetajale sõnade kordamist ja väljendit täislausete kujul.

    Stimuleerige laste sõnakasutust aktiivses kõnes: pehme, kohev.

    Tekitage tunnetuslikku huvi.

    Soodustage reageerimisvõimet, heatahtlikkust.

    Materjal:

    Õpetajale: orava ja karu mänguasjad, lohuga puu, marjakorv, oravale torbik.

    Helisalvestis "Metsa helid"; helisalvestus laulust "Lustlik laul" Teatri lastelaul "Talisman" esituses (muusika A. Ermolov, sõnad V. Borisov)

    Margimoosipurk ( üllatusmoment) .

    Lastele: paberist lõigatud korvid, guašš, salvrätikud igale lapsele.

    Tunni käik.

    Koolitaja.

    Kõik istuvad reas

    Mängime okei.

    Valmistage ette kõrvad, silmad,

    Alustame oma lugu.

    Käisin täna metsas

    Ja ma leidsin korvi sealt.

    Ja marju on korvis vähe.

    Kes kaotas ta? Lähme kõik koos ja vaatame, kelle korv see on? Küsime, kes selle kaotas?

    Mäng "Tasasel teel".

    Tasasel teel

    Tasasel teel

    Meie jalad kõnnivad

    Meie jalad kõnnivad.

    Hüppa üle lompi. Läbi augu - galopp.

    Boo - kukkus. Kuhu me sattusime?

    Kõndisime, kõndisime. Nad tulid puu juurde.

    Koolitaja.

    Poisid, küsigem seda väikest kuldse kasukaga looma.

    Kes see on? (õpetaja võtab orava õõnsusest välja).

    Koolitaja.

    Tere orav. Tunne, poisid, tal on kasukas.

    Mis on orava mantel? (Oraval on kohev kasukas.)

    Mis oraval on? (Sellel on kere, pea, jalad, kõrvad, nina ja saba.)

    Orav, kuulake lasteaia riimi, mida me teie kohta teame.

    Orav istub kärus

    Ta müüb pähkleid:

    Väike rebaseõde,

    Varblane, tihane

    Paksupeale karule,

    Zainke vuntsid.

    Mõnele taskurätis, kellelegi suus,

    Kellele mett.

    Orav müüs pähkleid ja kappas majja.

    Kus on tema kodu? (lohus).

    Seal on oraval sahver.

    Mida orav sahvris hoiab? (Orav hoiab sahvris varusid: seeni, käbisid, pähkleid.).

    Ravime oma oravat männikäbiga. Orav võttis tükikese ja jooksis minema.

    Kes see nutab?

    (Õpetaja tõmbab põõsa alt karu välja)

    Kes see on? (laste vastused).

    Karu, mida sa nutad?

    Mishka ütleb, et on korvi kaotanud. Ja leidsime tüüpidega metsast korvi. Kas olete selle korvi kaotanud? (kinnita korv molbertile)

    karu: Jah.

    Koolitaja: Ja kelle jaoks sa marju korjasid?

    karu: Poegadele.

    Koolitaja: Poisid, mis värvi on marjad? (laste vastused).

    Koolitaja: Ja mitu marja on korvis: palju või vähe? (laste vastused).

    Jah, just nii, korvis on vähe marju ja need on punased.

    Koolitaja. Karu, ära nuta. Poisid ja mina aitame teil poegadele marju korjata. Maagilised värvid aitavad meid. Istu toolidele ja ma näitan sulle, kuidas me näpuga marju joonistame.

    Mis värvi me värviga värvime? Miks? (laste vastused).

    Milleks on salvrätik? (laste vastused).

    Vaadake nüüd, kuidas ma joonistan: panen sõrmed rusikasse, painutan ühe sõrme ja joonistan sellele värvi. Niisiis kastan selle värvi sisse ja panen sõrme paberile - tuleb välja marja. Ja nii täidame korvi marjadega. Ja siis pühkige sõrm salvrätikuga. (laps näitab uuesti)

    Sõrmemäng.

    Marja marja kaupa

    Panin korvi.

    Marja marja kaupa

    Küpsed vaarikad.

    (Vasaku käega esindame haru marjadega. Parema käe sõrmedega "eemaldame" marjade okstelt).

    1, 2, 3, 4, 5. Armastab sõrme joonistada.

    Minge laudade juurde, istuge sirgelt, pange jalad kokku ja hakake joonistama.

    Lapsed joonistavad. Õpetaja kõnnib, hindab tööd: kui head kaaslased! Kõigil on korvid täis. Millised mahlased punased marjad. Aitäh, kutid! Poegadel on väga hea meel.

    Koolitaja. Poisid, kingime poegadele korvid marjadega.

    Karu tänab lapsi ja kutsub kõiki rõõmsameelse muusikaga lõbutsema). Tantsivad kaisukaruga lapsed.

    (Aleksander Ermolovi muusika "Merry Song", sõnad Vadim Borisov.)

    Koolitaja. Aitäh kutid karu aitamise eest! Kõik tegid head tööd ja lõbutsesid! Mishka saatis meile purgi marjamoosi, see on ravim - joome teed ja ei jää kunagi haigeks!

    Hariduse peamine eesmärk on kujundada sügav, isemajandav, mitmetahuline loov isiksus. Visuaalne tegevus stimuleerib teise noorema rühma lapse loomingulist ja tunnetuslikku tegevust, rikastub uute teadmistega objektiivse maailma omaduste kohta ning tutvustab ka loodusmaailma, arendab abstraktset ja ruumilist mõtlemist. Lummamaks lapsi visuaalsete tegevustega ja muutes joonistamine meelelahutuslikuks mänguks, aitab tehniliste oskuste, kujutlusvõime ja kujutlusvõime arendamine kombineerida klassikalisi ja alternatiivseid tehnikaid, mis võimaldab teil vabalt katsetada mittestandardseid materjale ja tehnikaid.

    Nooremate koolieelikute visuaalse tegevuse tähendus ja ülesanded

    Lapse visuaalse tegevuse eesmärk on näidata elumuljeid kunstilises väljenduspildis. Joonistamistunnid õpetavad esemete ja nähtuste pilti, mille jaoks laps peab kujundama selged ideed ümbritsevast objektiivsest maailmast, samuti nende graafilise teostuse oskusi lehe tasapinnal. Joonistamise käigus võrdleb ja hindab laps objektide graafilisi pilte enda ettekujutusega neist.

    Joonistuse tähenduse analüüs lapse isiksuse harmooniliseks ja mitmekülgseks arenguks

    • paranemine loovus ning võime ümbritseva maailma ilu kättesaadavatel viisidel edastada iseseisvalt teostatud teostes;
    • lapse emotsionaalse sfääri, esteetilise taju, kunstimaitse arendamine;
    • tutvumine kunstimaailmaga, dekoratiiv- ja tarbekunstiteoste, arhitektuuri, maali, skulptuuri põhiteadmise arendamine;
    • oskuste kujundamine eseme uurimiseks, oskus märgata ja analüüsida eseme kuju, värvi, struktuuri;
    • tutvumine erinevate materjalide omadustega;
    • taktiliste aistingute, vaatluse, silma, käte liikumise kontrolli arendamine.

    Joonistamistundide ülesanded teises juunioride rühmas

    Teise juunioride rühma joonistamise meetodid ja tehnikad

    Lapsi tuleb õpetada mõistma pliiatsi ja pintsli eristavaid omadusi ja võimalusi, et nad saaksid tulevikus iseseisvalt valida pildi loomiseks parima viisi. Praktikas eelistatakse kahjuks selgelt ühte tööriista või materjali, nii et lastel kaob huvi joonistamise vastu ja töö muutub vähem väljendusrikkaks. Selleks, et lapsed saaksid edukalt omandada erinevaid tehnikaid ja joonistamistehnikaid, on oluline pöörata piisavat tähelepanu pintsli ja pliiatsi kasutamise oskuste väljatöötamisele võrdsel määral, rõhutades samas nende erinevust, vastasel juhul ei saa lapsed nende tööriistadega töötamise iseärasusi õigesti aru.

    Probleem: värvidega üle pildi maalides liiguvad lapsed sageli pintsliga nagu pliiats, seda paberilt lahti rebimata, mistõttu lähevad nad sageli kontuurist kaugemale ja maalitud pind kaetakse laikudega.

    Klassikalised tehnikad

    • Värviliste pliiatsitega joonistamine - kindel tööriist võimaldab teil teha vastupidist laadi (edasi-tagasi) mitmesuunalisi liigutusi, lisaks saab see suurepäraselt tööd objekti esiletõstmiseks. Rõhumuutused tekitavad erineva värvitugevuse; kogu pinna värvimiseks on vaja teha arvukalt monotoonseid liigutusi. Pillil on kõrge takistus, seetõttu on see efektiivne käsivarre lihaste tugevdamisel ja kirjutamiseks ettevalmistamisel. Kogu aeg õppeaastal lapsed töötavad kastidega, mis on täidetud kuuevärviliste värvipliiatsitega. Lihtne pliiats ilmub joonistusmaterjalide arsenali ainult aastal vanem rühmkui lapsi õpetatakse visandama. Reeglid pliiatsiga töötamiseks, mida tuleks lastele õpetada:
      • Pange kasutatud pliiats tagasi karpi ja ärge kandke seda teisele käele, vastasel juhul on lapsel raske joonist käes hoida. Sageli panevad lapsed kasutatud pliiatsid lauale, nad veerevad, kukuvad põrandale, mis häirib lapse ja ümbritsevate laste tähelepanu.
      • Heledama tooni saamiseks ärge lubage pliiatsit märjaks teha (lapsed võtavad tihti pliiatsi suhu), peaksite õpetama joonist ühtlase rõhu režiimis üle värvima ja värvi intensiivsuse suurendamiseks läbima kaks korda soovitud koha.
      • Kasutage erinevat tüüpi varjutusi, tehes liigutusi ühes suunas, ilma pliiatsit paberilt tõstmata. On väga oluline säilitada käe õige asend, et mitte joonist oma käega katta ja joone joonistamist kontrollida.
      • Pliiatsijoonistamise paberi suurus peaks olema väike, kuna beebid väsivad korduvate liigutuste kordamisest kiiresti.
    • Pintsliga joonistamine on pehme tööriist, mis ei vaja tugevat survet, töö käigus on lapse käsi lõdvestunud, nii et lapsed ei koge tugevat väsimust. Erinevalt pliiatsiga joonistamisest kaotab akvarelliversiooni joon oma teravuse, muutub hägusemaks, liikumise olemus on nõrgalt väljendunud. Värvimaailmaga tutvumine peaks algama guaššist. Guaššil on kattuvad omadused, seda saab värvile värvi lisada. Teises nooremas rühmas pakutakse lastele kooliaasta alguses kahte värvi, suurendades värvipaleti ulatust järk-järgult nelja või kuueni. Tööriistad: keskmised ümmargused harjad (numbrid 10-14). Suurte alade (taevas, maa, lumi jne) toniseerimiseks sobib lamedate harjastega harja.
    • Vildikatega joonistamine on suurepärane materjal juuniorile kooliiga, omab värvi eredust, samas kui nendega joonistamine on lihtsam kui pliiatsitega. Kui käsi on piisavalt tugev, võite minna pliiatsite aktiivsemale kasutamisele.

    Ebakonventsionaalsed võtted

    • Palm - pildi või kollaaži aluseks on laste käte jäljed, lapsed lihtsalt kastavad oma peopesa värviga laiadesse alustassidesse või täiskasvanu rakendab peopesale värvi.
    • Kõva, poolkuiva harjaga püstlukk. Tehnika loob kujutise kolmemõõtmelise koheva pinna ekspressiivse efekti.
    • Stantsimine - esemete või loodusnähtuste kujutis, kasutades templile trükki paberile (vatipadjad, pooleks lõigatud kartulid, ehituskomplekti osad, lehed, viimistletud puukujud, vahtkummitükk jne).
    • Küünlaga joonistamine - valge paberilehele joonistatakse lihtsa joonise või mustri, näiteks lumehelbe piirjooned. Seejärel värvitakse leht akvarellidega täielikult üle.
    • Monotüüpia - väikeste lastega harjutatakse meetodit pildi teisaldamiseks ühelt lehe poolelt teisele või alusest (tsellofaan, plastpind) paberilehele.
    • Splatter - hajunud tilkade mõju, mis saadakse laia kõva harja või pintsliga värv paberilt maha raputades.
    • Kortsutatud paberijoonis - pilt luuakse paberkuuliga printides.
    • Blotograafia on juhuslike kujundite loomine, värvipisarad läbi põhu puhudes. Puhumise tulemus saab kunstilise kujundi aluseks.
    • Pointillism (punktkujutis) - joonistamine punktilöökidega sõrmede, templite, vatitampoonide abil.
    • Seebimullidega joonistamine - seebimullid puhutakse läbi toru, seejärel kantakse vaht albumilehele, jättes värvijälje.
    • Kraapimislaud (prantsuse keeles tõlgituna tähendab kraapimist, kraapimist) - pildi kontuurid on pinnale kriimustatud, krunditud vahakriitide või guaššidega. Lastele saab pakkuda uut mängu "scratch-scratch".

    Joonistamistehnikad

    • Joon on kontuurjoonise alus, mis visandab objekti kuju.
    • Haudumine on kõige lihtsam ja tõhus meetod värviedastus ja objekti tekstuuri joonistamine. Insult pole mitte ainult kõige populaarsem ja kättesaadavam viis kujutada eset, vaid ka suurepärane simulaator peenmotoorika arendamiseks ja liigutuste koordineerimiseks. Varjutuse tüübid:
      • horisontaalne - kõige raskem liikumist vasakult paremale, käsi asub joone allosas, on vaja arendada käe kinnitamise oskust ja visuaalset juhtimist;
      • vertikaalne - üles ja alla, käsi liigub joone küljele;
      • diagonaal - kaldus.
    • Punkt, rütmiline pintslitõmme, haardumine värvidega maalimise tehnikas. Pintsliga töötamise tehnikad: pintsli ots ja kogu harja pind, paksenenud joonte joonistamiseks on oluline õpetada järkjärgulist üleminekut kogu otsaga liikumisele kogu hunnikuga. Pintsli asukoht paberilehe pinna suhtes sõltub joone paksusest:
      • õhukesed jooned tõmmatakse harja otsaga püstiasendis;
      • laiad jooned saadakse käe kallutamisel.

    Paljude elementide kollektiivsed kompositsioonid luuakse koostöös. Kollektiivse loovuse käigus arendavad lapsed ruumilise mõtlemise võimeid, kooskõlastatud tegevuse oskusi, samuti vastastikuse mõistmise ja koostöö isiklikke omadusi.

    Kollektiivsed kompositsioonid (fotogalerii)

    Kompositsioon palmitehnikas Joonistamine palmitehnikas Joonistamine palmitehnikas Joonistamine puuvillaste tampoonidega Kompositsioon palmitehnikas Joonistamine palmitehnikas ja torkimistehnikas Joonistamine seebimullidega Joonistamine täppidega harjaga Kompositsioon palmitehnikas Värvikompositsioon pritsmetehnika abil

    Klasside teemad - mitmevärvilised rattad, mänguasjad, oksad, marjad jne.

    Objektide maailm (uurime geomeetrilisi kujundeid)

    "Värvilised pallid"Õppige ümarate esemete joonistamist, hoidke harja õigesti kogu värvi uinakuga; arendada võimet pintsliga värvida, valida värvi värv ise, nimetada see õigesti.
    "Mitmevärvilised rõngad"Harjutus ümmarguse kujuga esemete joonistamisel; õpetage edasi õigesti, hoidke joonistamise ajal pliiatsit, eristage ümmargusi esemeid; arendada värvitaju.
    "Alustasin piima jaoks"Õppige värviga värvimise õigeid tehnikaid. Piirjoonest lahkumata tundke värv ära ja nimetage see.
    "Minu rõõmsalt helisev pall"Kujundada laste ideid esemete ümmarguse kuju ja suuruse kohta; värvi idee kindlustamiseks; õppida pintsliga joonistusi üle joonistama, joonistades jooni ühes suunas; arendada huvi oma töö tulemuste vastu.
    "Kukese tara"Julgustage lapsi loo ja mängu idee loomiseks; parandage sirgjoonte joonistamise võimalust ülevalt alla ja vasakult paremale, harjake ainult mööda kuhja, asetage joonis õigesti paberilehele, hoidke harja paremal käel ja hoidke lehte vasakul, loputage harja korralikult vees ja puhastage salvrätikuga, tõmmake kogu hunnikule värv, liigne eemaldage klaasi servalt; kinnistada teadmisi värvide kohta; arendada tähelepanu, mõtlemist, silmi.
    "Mitmevärvilised rattad"Arendage värvitaju, õppige värve eristama, värvige ümaraid esemeid pintsliga.
    "Mull õhku lasta"Värvide tundmise kinnistamiseks, välimängu pildi ülekandmise õpetamiseks, harjaga joonistamise ja pildi peale maalimise oskuste kinnistamiseks.
    "Kassipoegade rõngad"Kolme sõrmega pintsli õigesti hoidmise kinnitamiseks jätkake ümardatud esemete joonistamise õppimist.
    "Värvilised pallid vanaemale"Õpi joonistama ümmargust liikumist, ilma pliiatsit paberilt tõstmata, joonistama eri värvi pliiatsitega.
    "Bagels-bagels"Õppige kujutama erineva paksuse ja kujuga rõngaid (ümmargused ja ovaalsed), valige iseseisvalt paksuse harja (lai - bagelite jaoks, õhuke - bagelite jaoks).
    "Maja koerale"Õpi joonistama objekte, mis koosnevad ristkülikukujulisest kujust, ringist, kolmnurgast.
    Õpi joonistama geomeetrilisi kujundeid; jätkake paberil navigeerimise õppimist; õpetada vahakriitidega joonistamise tehnikat.
    "Redel"Arendada võimet joonistada pintsli ja guaššiga sirged pikad vertikaalsed ja lühikesed horisontaalsed ristuvad jooned; kasvatada lastes kaastunnet, reageerimisvõimet.

    Esemete, nõude (tassid, taldrikud), riiete, kingade kaunistamine

    "Ilus triibuline vaip"Tutvustage värve ja pintslit; õppida pintsliga sirgjooni joonistama, joonistamisel hoidke harja õigesti kinni; anda lastele võimalus valida oma lemmikvärv; arendada huvi joonistamise vastu.
    "Kaunistame maja labakindaga"Kinnistada teadmisi kollase ja punase kohta; õpetage sirgjooni joonistama pintsliga, luues lihtsaima ornamenti, vahetades eri värvi triipe; arendada oskust värvidega töötada, imetleda oma tööd.
    "Põll noorele daamile" (Dymkovo mustrid)Õppige esile tõstma ja nimetama mustri üksikuid elemente, nende värvi. Maalimisoskuste õpetamiseks, asetage muster kogu lehele. Arendage silma, värvitaju, kuju. Õpetada enesekindlalt (ilma eraldamiseta) sirgeid ja lainelisi jooni tõmbama. Kasutage mustris Dymkovo maali elemente: ringid, jooned, rõngad. Kasvatada armastust vene rahvakunsti vastu.
    "Kammiga tutvumine"Kinnitage teadmisi juuksehooldusvahenditest. Soodustage soovi olla ilus, puhas, korralik.
    "Herned vihmavarjus"Anda lastele põhilisi ideid vihmavarju otstarbest; laste teadmiste kinnistamine sügisilma iseloomulike tunnuste kohta; õpetage lapsi joonisel ümbritseva elu muljeid edastama; õpetage lapsi rakendama rütmilisi lööke sõrmega ainult vihmavarju pinnale, mitte kontuurist kaugemale minema; jätkake tutvumist värviga (punane, kollane, roheline, sinine); arendada peenmotoorikat, iseseisvust.
    "Matrjoška saapad"Jätkake lastele matrjoška saabaste mittetraditsiooniliste sõrmega maalimise tehnikate tutvustamist; õppida eristama objekte suuruse järgi "suur", "väike", fikseerima nime talvekingad (vildist saapad, saapad).
    "Nukukleit"Õpetada lapsi Katya nukule kleiti joonistama (kinnitusviis, etteantud siluetile laikude asetamine, joonte joonistamine kõigepealt ülevalt alla ja seejärel vasakult paremale); õpetage jätkuvalt lastele, kuidas harja õigesti hoida, kastke kogu uinak värvi sisse, eemaldage purgi serval olev lisatilk.
    "Kaunistame nuku Maša taskurätikuga"Õpetage lapsi joonistama sirgjooni ülevalt alla ja vasakult paremale, võtmata käsi lehelt; et kindlustada laste oskusi harja õigesti hoida, kastke see kogu uinakuga värvi sisse, eemaldage purgi serval olev lisatilk; arendada teadmisi põhivärvide (roheline, punane, sinine) eristamisel.
    "Ilusad taldrikud"Õppige harja otsaga töötama; kaunista ese sees, väljapoole servi välja ulatumata; kasta pintsel koos kogu uinakuga värvipurki, seejärel eemalda kerge napsutamise korral purgi servalt üleliigne värv; hoidke harja kolme sõrmega, lihaseid pingutamata, tugevalt pigistamata; töö lõpus loputage harja; kuivatage pestud harja pehmel lapil.
    "Värvi tass"Jätkake lastele selle teema sõnastiku aktiveerimiseks lähikeskkonna esemete, teenõude, selle nime ja otstarbe tutvustamist. Tugevdage laste teadmisi värvist, arendage jätkuvalt sõrmede ja vatitampoonidega joonistamise oskust.

    Joonised tsükli "Esemete maailm" ja "Esemete, riiete ja kingade kaunistamine" raames (fotogalerii)

    Sõrmused - joonistamine värvidega Kukese tara - joonistamine värvidega Bagelid - joonistamine sõrmedega Hoopid - joonistamine värvidega Lõhkama mulli - joonistamine värvidega Birdhouse - värvidega joonistamine Lindidega majakese silueti kaunistamine Kammide silueti kaunistamine Kammide silueti kaunistamine Kividega silueti joonistamine Joonistega kleidi silueti maalimine Saabastopsi silueti maalimine sõrmega pintsliga viltsaapa siluett Viltsaapa silueti kaunistamine täppidega Vaiba maalimine Vaipade joonistamine joonte ja täppidega mustriga Mööblitükkide joonistamine sõrmega Rätikute kaunistamine ringidega Vihmavarju valmistamine Kleidi silueti maalimine pildi abil stantsimismeetodiga Värviliste pallide joonistamine pintsliga Värviliste pallide joonistamine pintsliga Värviliste pallide joonistamine pintsliga Värviliste pallide joonistamine pintsliga Guašis joonistamine maalimise ja tembeldamise abil

    Loodusmaailm (loomad, putukad, taimed, loodusnähtused)

    Tunni teemaTunni eesmärk
    "Mitmevärviline lehtede vaip"Laiendada laste arusaamist lehtede langemise loodusnähtusest; õppida tundma kollaseid, rohelisi, punaseid värve, joonistama lehti niisutamise meetodil, asetades joonise ühtlaselt kogu paberilehe pinnale; arendada võimet pintsliga töötada. Paku lastele edasi anda joonistustel oma kodumaa ümbritseva looduse ilu.
    "Puud meie saidil"Õppige eristama tüve, oksi, joonistama puuoksi; parandada pliiatsi õigesti hoidmise võimet.
    "Yolochka"Jätkake, kuidas joonist paberilehele õigesti paigutada, joonistage puu (jõulupuu); kindlustada värvidega värvimise võime.
    "Päike paistab"Õppige edastama ereda päikese pilti värvilaiguga, asetades joonise lehe keskele, värvige ümmarguse kujuga
    pidevad jooned ülevalt alla või vasakult paremale kogu harja napiga; kindlustada võimet pintslit õigesti hoida.
    "Puud lumes"Laiendada laste arusaama lumesaju loodusnähtusest; õpetage tuvastama valget lund, joonistage varem joonistatud puuoksadele "lumemütsid", navigeerige pildil.
    "Kõik jääpurikad nutsid"Õppige rütmiliselt, tehke lööke, asetades need paberilehele vastavalt jääpurikate suunale; arendada pintsliga töötamise oskusi, eristada objekte suuruse järgi, võimet tajuda värvipunkte kujundlikult; harida loodusnähtuste emotsionaalset tajumist, huvi joonistamise vastu.
    Tugevdage pintsli õige hoidmise võimet, värvi vahetamisel loputage harjahunnikut hästi; õppida värve eristama värvi järgi; tutvustada võililletaime, selle struktuuri; soodustavad soovi lilli imetleda.
    Tibu-tibu-tibu, minu tibudÕpi värvi käega määrima, joonistama detaile pliiatsi või viltpliiatsiga; kujundada ettekujutus esemete ümmargusest või ovaalsest kujust, üldisest motoorikast; arendada fantaasiat ja fantaasiat blotograafia abil.
    "Lilled emmele"Tutvustada lapsi ebatraditsioonilise joonistamistehnikaga - värvijäljend (värvitrükk); tugevdada laste võimet kasutada pintslit, värvi, salvrätikut; ehitada enesekindlust.
    "Puu. Pirnid karule "Kinnistada teadmisi erinevat tüüpi puuviljade kohta, kuidas neid nimetatakse, kuidas nad välja näevad, kus nad kasvavad; soovitan teil üksus valida ja nimetada; torkimismeetodil sõrmevärvidega töötamise oskuste harjutamine; kinnistada teadmisi värvi kohta.
    Õpeta lapsi pihlakaokst olemasolevate vahenditega kujutama; fikseerige puuvillase tampooniga marjade pildi vastuvõtt; konsolideerida visuaalse materjali kasutamise reeglid; äratada lastes soov tegeleda loomingulise tegevusega; kindlustada põhiideid lindude elust talvel.
    Laste huvi looduse vastu suurendamine; luua tingimused loovate võimete arendamiseks; õpetada antud kontuuril punkte, laike rakendama; harjutada enesekindlaid liigutusi ja käe vaba liikumist.
    "Partide terad"Jätkake laste õpetamist pintsliga värvimiseks, hoidke pintslit kolme sõrmega; õpetada koos tegutsema, pidades kinni visuaalsetest võrdluspunktidest lähtuvast kindlast liikumissuunast; moodustage esmane idee kogusest: palju, üks; fikseeriv kollane.
    "Glowworm"Tutvustada kontrasti nähtust; õpi tulevalet joonistama valge värviga tumedale paberile (lilla, must, tumesinine); arendada kujutlusvõimet; tekitada huvi visuaalse tehnika valdamise vastu.
    Õpetage lapsi joonistama putuka väljendusrikas pilt; jätkake rohelise lehe põhjal kompositsiooni loomise õppimist; parandada guaššiga maalimise tehnikat, kahe joonistamisvahendi - pintsli ja vatitampooni - ühendamise võimalust; arendada kuju- ja värvitaju, huvi putukate vastu.
    "Akvaariumi kalad"Arendada laste fantaasiat isoteraapia tehnikate abil; õpetada looma akvaariumikalast kujutist, edastama joonisel selle kuju, kehaosi; jätkata mittetraditsiooniliste visuaalsete tehnikate tutvustamist; fikseerige seebimullidega värvimistehnika; tuua üles täpsus, võime leida mittestandardsed lahendused loomingulised ülesanded.
    "Marja marja järgi"Õpetage lapsi looma rütmilisi kompositsioone "Marjad põõsastel"; näidata visuaalsete tehnikate kombineerimise võimalust: okste joonistamine värviliste pliiatsite ja marjadega - vatitampoonidega.
    "Head vihma"Õpetage lapsi puuvillase tampooniga rütmilisi lööke rakendama; õpetada joonisel edasi andma muljet ümbritsevast elust; kinnistada laste teadmisi sügisilma iseloomulike tunnuste kohta; näidata tehnikat punktide saamiseks, kasutades punkti väljendusvahendina.

    Joonised tsükli "Looduse maailm" raames (fotogalerii)

    Joonistamine pintsli ja värvidega Joonistamine puuvillaste tampoonidega Puuvilja kontuurkujutise joonistamine puuvillaste tampoonidega Joonistamine pintsli ja värvidega Marjade joonistamine vatitampoonidega Tihase ja härjarindade maalimine Täppide joonistamine vatitampoonidega Joonistamine sõrme- ja peopesapunktidesse siluettidele Vikerkaare joonistamine pintslite ja värvidega Lillede joonistamine lepatriinu torkimistehnika abil Pilt lehttrükiga Pilt õunast vatitampoonidega Pilt akvaariumikaladest värvidega Lillede joonistamine torkimistehnikaga Lillede kortsutatud paberiga joonistamine Tibu pilt torkimistehnika abil Võilille joonistamine näputehnikaga Joonistamine märjale Joonistamine torkimistehnikaga Joonistamine vatitupsuga ja stantsimistehnika

    Pühad, mänguasjad, transport

    "Tulede ja pallidega jõulupuu"Teadmiste kinnistamiseks värvi kohta, võime kujutada ümmarguse kujuga esemeid; arendada pliiatsiga joonistamise oskust; soodustavad soovi kasutada joonistamisel erinevaid värve.
    "Dymkovo part"Jätkake tutvumist Dymkovo mänguasja, mustri omadustega; õppida eristama Dymkovo maali elemente, joonistama seadmete (torkide) abil ringe.
    "Matrjoška vene ringtants"Õpi pintsliga joonistama erineva paksusega punkte ja jooni; arendada oskust töötada guaššidega, eristada objekte suuruse järgi; esteetilise maitse harimiseks, andes lastele võimaluse iseseisvalt joonisele värvi valida.
    "Tumblers"Arendada võimet luua pilt sama kujuga, kuid erineva suurusega kujunditest; konsolideerida mõiste "suur - väiksem - väike"; arendada võimet kehaosi ja trumli nägu iseseisvalt õigesti paigutada; arendada peenmotoorikat ja aktiveerida sõnavara; tekitada trummi pildi ebatraditsioonilisel viisil - sõrmedega - positiivseid emotsioone.
    "Headuse ja sõpruse päev"Moodustumine moraalsed omadused nooremad lapsed koolieelne vanus (lahkus, armastus, sõprus) haridusalade integreerimise kaudu.
    Äratage laste huvi lumememme kuvandi vastu; tutvustage lastele jätkuvalt kõva harjaga joonistamise tehnikat; õppida joonisel edasi andma eseme struktuur, mis koosneb mitmest osast; arendada sõrmede peenet motoorikat, tähelepanu, mälu, kujutlusvõimet; edendada empaatiavõimet, guaššidega töötamise täpsust.
    "Auto"Õpetage lapsi suletud joone sees olevat ruumi hoolikalt värvima (sirged jooned ülevalt alla ja vasakult paremale, võtmata kätt lehelt); iseseisvalt valida värvi töö jaoks; Pintsli nõuetekohase hoidmise võime kindlustamiseks kastke see kogu uinakuga värvi sisse, eemaldage liigne tilk purgi serval.
    Õpi valima joonistusteemale vastav kunstitehnika; arendada kompositsiooni ja värvi tunnet, rütmi, loovat mõtlemist, kujutlusvõimet; harida esteetilist maitset, armastust ja austust kodumaa vastu.
    Õppige nimetama õhutransporti, kindlustage osade joonistamise oskus, mis koosneb mitmest osast. Arendada taju, esteetilist suhtumist ümbritsevasse maailma. Kasvatage huvi lennuki joonistamise vastu.

    Minu riik, linn, kodu, pere, sõbrad, mina (ohutus ja tervis)

    Arenda fantaasiat. Õppige harja õigesti hoidma, loputage seda. Parandage oma joonistamisoskust.
    "Rõõmus väike mees"Jätkake laste õpetamist kasutama ebatraditsioonilist joonistamisviisi - sõrmega maalimist; moodustavad osadest inimese pildi; fikseerida valmis vormide liimimise tehnikad.
    "Kassi maja" (tuleohutus)Peopesadega joonistamine: “Tili-bom, tili-bom! Kassi maja põleb! " ( ebatraditsiooniline tehnika joonis).
    "Olen foorJätkake lastele guaššvärvide tutvustamist; arendada oskust kaunistada eset guaššvärvidega; pidage meeles ja kinnistage lastele juba tuttavaid käitumisreegleid teel.
    Arendada lastes ümbritseva maailma emotsionaalse ja esteetilise tajumise võimet, suurendades vajadust õppida tundma oma kodulinna kultuuriväärtusi, neid hellitada ja kaitsta; jätkake laste tutvustamist oma väikese kodumaaga; oskus väljendusrikkalt edastada ümbritseva maailma objektide kujutisi, kujutada tüüpilisi ja mõningaid üksikuid, iseloomulikud märgid objektid ja nähtused.
    "Linn, kus ma elan"Laiendada laste teadmisi linna kohta; õpetada maalima pintsliotsaga, arendama fantaasiat, soovi maalida; soodustada austust väikese kodumaa vastu.
    "Ülekäigurada"Õpetage lapsi värve ja pintslit kasutama: hoidke harja õigesti, lihaseid pingutamata, sõrmi tugevalt pigistamata; saavutada joonistamise ajal pintsliga käe vaba liikumine; kindlustada pidevate liikumiste abil sirgete horisontaalsete joonte joonistamise võime; kujundada ettekujutus ülekäigurajast.

    Laste tööd (fotogalerii)

    Joonistamine kleepimistehnika abil aplikatsioonielementidega Kontuurjoonistuse maalimine pintsliga Matrjoška silueti dekoratiivne kaunistamine pintslimaalimistehnika abil Maalimine kleepimistehnika abil Joonistamine kleepimistehnika abil Joonistamine kleepimistehnika abil Südame silueti maalimine pintslimaalimistehnika abil Matrjoška silueti kaunistamine vatitampoonidega joonistamise tehnikaga Joonistamine pintsli ja värvidega Joonistamine areneva joonise tehnikas (vahapliiats ja akvarellid) Joonistamine torkemeetodil Joonistamine tembeldamismeetodil Detailide (juuste, näojoonte) joonistamine vatitupsudega Lennuki silueti maalimine sõrme tehnikas

    Tunni korraldus ja läbiviimine

    Teise juunioride rühma visuaalse aktiivsuse tunnid toimuvad igal nädalal, kestus ei tohiks ületada 15 minutit.

    Tunni ülevaade

    1. Organisatsioonietapp (3-5 minutit). Motiveeriva tehnikana kasutatakse kõige sagedamini pildi kunstilist kirjeldust verbaalses vormis, et aktiveerida tähelepanu, äratada huvi ja tekitada soodne emotsionaalne meeleolu, mis stimuleerib laste aktiivsust. Õpetaja alustab tunni sissejuhatavat osa aktiivse või didaktilise mänguga, mõistatusega, nelinurga lugemisega. Ülesanded peaksid olema kolme-nelja-aastaste laste võimuses, vastasel juhul viib vaimne ja psühholoogiline stress nende elava huvi ja positiivse emotsionaalse meeleolu kaotamiseni.
    2. Praktiline etapp (2-3 minutit). Sirgjoonte ja elementaarsete vormide joonistamise meetodite (kuidas hoida kolme sõrmega pliiatsit või pintslit, joonistada värvi, tõmmata pintsel üle lehe pinna) meetodite demonstreerimisega kaasneb iga liikumise ühine mänguhääldus koos lastega ja seda korratakse igas õppetükis, kuni liikumise õige teostus on täielikult kinnistunud. Imitatsioon mängib õpetamise võtmerolli, kuid järk-järgult muutuvad ülesanded keerukamaks (näiteks peate lõpetama aine detailide joonistamise, koostama vormi üksikutest elementidest) ja nõudma lastelt rohkem iseseisvust. Kui lapsed on tehnilised oskused piisavalt omandanud, võite jätkata iseseisva tööga. Lisaküsimustega juhendab õpetaja õpilasi toimingute algoritmi mõistmiseks. Õpetaja demonstreerib kogu rühmale korraga individuaalset tehnilist personali, seejärel küsib iga last eraldi, sõltuvalt manuaalsete toimingute keerukusest. Eseme demonstreerimisega kaasneb kuju ja värvi tunnuste hääldamine. Lastega töötamise tehnikad:
    3. Laste iseseisev töö (10 minutit). Õpetaja aitab lapsi, kellel on visuaalse tegevuse käigus raskusi.
    4. Kokkuvõtteks analüüs (2-3 minutit). Lastetööde näitus ja elementaaranalüüs soodustavad loovtööde kirjeldamise ja esteetilise hinnangu andmise oskust. Õpetaja uurib koos lastega valitud joonistust, märgib selle tugevad küljed, edukad loomingulised mittestandardsed leiud ning juhib juhtivate küsimuste kaudu tähelepanu ka valimi või eseme lahknevusele, arutleb vea parandamise võimalike viiside üle. Oluline on mitte hävitada laste usku oma tugevustesse, äratada huvi loova tegevuse vastu, mistõttu ei tohiks arutada nõrkade ebaõnnestunud joonistuste üle. Lastele, kellel on joonistamisprotsessis raskusi, tuleks tunni ajal rohkem tähelepanu pöörata, nad aitaksid ja julgustaksid algatusvõimet ja soovi joonistada. Individuaalne lähenemine aitab ka andekate laste võimeid tuvastada ja arendada.

    Probleem: iseseisva tegevuse põhjal on lapsel tehnilise teostuse vale meetod. Kahjuks joonistavad ka vanemad koolieelikud kogu kehaga ilma sihipärase treeninguta. Sellisel juhul ei kannata mitte ainult pildikvaliteet, vaid ka beebi poos.

    Video: täispuhutage mullimängu

    Tunni kokkuvõte teemal "Ilus triibuline vaip" (autor Gadzhieva R. K.)

    Eesmärk: õpetada joonistama horisontaalseid jooni, kindlustama võimet pintslit õigesti hoida, kinnistada värve: sinist ja punast, tuua esile esteetilisi tundeid.
    Sõnavara töö: horisontaalsed jooned, pikad, vasakult paremale.
    Varustus: paberilehed, harjad igale lapsele, värvid (sinised, punased), õlirätikud vastavalt laste arvule, mänguasi - kaisukaru.
    Demomaterjal: vaibaproov.
    Eelmine töö: lastega vestlusest rääkimine, üllatusmoment.
    Laste korraldus: tund toimub lauas.
    1. Organisatsiooniline hetk.
    Koputus uksele.
    Koolitaja: keegi koputab meile.
    Vaadake poisid, kes meile külla tulid?
    Täpselt nii, see on karu. Ja karu tuli meie juurde põhjusega. Karu ütles mulle kõrva, et tahab, et tõmbaksid talle vaiba. Talle meeldib vaibal lamada, kuid tal pole seda. Ta on väga õnnelik, kui annate talle maalitud vaiba. Karule meeldivad erinevad vaibad, aga ta tahab väga triibulisi. Täna joonistame karule triibulise vaiba. Poisid, kas me saame karule vaiba anda?
    Laste vastused
    2. Praktiline osa.
    Koolitaja: sina, Mišenka, istu maha ja istu toolile ja ma näitan lastele, millise vaiba me joonistame. Vaata, mida ma oma kätes hoian, joonistasin vaipa. Vaadake, kui pikad on horisontaalsed jooned. Võtke harja paremasse kätte ja näidake, kuidas seda õigesti hoida. Tõstke parem käsi üles nagu mina, ja tõmmake õhus horisontaalne pikk joon vasakult paremale. Korda minu järel. Hästi tehtud, poisid, teevad õiget asja.
    Mõlemal on laual paberitükk, sinise ja punase värviga purgid, õliriie.
    3. Laste iseseisev töö.
    Koolitaja: kutid, alustame joonistamist ja ma aitan teid. Karu jälgib, kes õigesti joonistab. Kastke pintsel punasesse värvi ja tõmmake sirgjoon vasakult paremale, lehe ühest servast teise lehe servani. Korda minu järel. Astu tagasi nagu mina ja tõmmake allpool veel üks horisontaaljoon. Nüüd loputage pintsel ja võtke sinine värv. Punaste triipude vahele tõmmake horisontaalne sinine joon. Joonista hoolikalt, kaunilt, nii et karule meeldib vaip. Lehe lõpuni vaheldumisi punased ja sinised triibud. Töö lõpus loputage pintsel põhjalikult, ärge jätke seda purki.
    Töö käigus lähenen lastele, kellel on raske "passiivse joonistamise" tehnikat joonistada ja rakendada, annan juhiseid, julgustan.
    4. Viimane osa.
    Koolitaja: Noh, see on valmis. Pange harjad maha, tõuske laudadest üles, tõstke käed üles, painutage ja vabastage sõrmed:
    Joonistas, joonistas,
    Meie sõrmed on väsinud
    Me puhkame veidi
    Ja lähme karuga mängima.
    Koolitaja: Hästi tehtud, poisid!
    Meie töö on veidi kokku kuivanud, võtame need ja läheme karule esitlema.
    Mishka ütleb, et vaibad on väga ilusad, talle väga meeldivad, ta võtab kõik ja kingib metsas sõpradele mõned vaibad.
    Täna olid tunnis kõik toredad, kõik proovisid kõvasti ja joonistasid ilusaid triibulisi vaipu.
    Tund on läbi.

    Video: õppetund teemal "Kana"

    Didaktiliste mängude kaardifail joonistamistundide jaoks

    • arendada käeliigutuste koordineerimist ja sünkroniseerimist;
    • treenida peenmotoorikat ja käelisi oskusi;
    • uurida põhivärve ja geomeetrilisi kujundeid, kvantitatiivset loendamist;
    • õppida, kuidas lisada jooniseid lihtsatest geomeetrilistest kujunditest;
    • õppida kujundeid korreleerima vastavalt nende omadustele (suurus, kuju, värv);
    • parandada sensoorset taju;
    • arendada ruumilist, loogilist ja abstraktset mõtlemist;
    • arendada tähelepanu ja vaatlust.
    1. "Tee lill, liblikas" - voldi geomeetrilistest kujunditest objekti kuju, vali värvid.
    2. "Koguge helmed" - värvilised pistikud nöörile, koguge helmed.
    3. "Päikseline heinamaa", "Kloun" - sobitage korgid pallide ja lilledega värvi järgi.
    4. "Peida hiir majas" - valige soovitud värvi, suuruse ja kujuga kujundid.
    5. "Päike" - punastest kiirtest (kirjaklambritest) valmistatud kuum päike, kollasest soe, mitte kuum, vaheldumisi punastest ja kollastest kirjaklambritest. Natalia Fominykh Jagage oma sõpradega!

      Rogonova Julia Vladimirovna

      MBDOU "Lasteaed nr 134"

      dzeržinsk, Nižni Novgorodi oblast

      Koolitaja

      GCD kokkuvõte joonistamiseks teises juunioride rühmas: "Kollane võilill"

      Eesmärk: õpetada võilille sõrmedega joonistamist.

      Ülesanded:
      1. Haridusvaldkond "Sotsiaalne ja kommunikatiivne areng":
      Arendada ekspressiivset kõnet, mälu, tähelepanu; tekitada sellele teemale emotsionaalse ja esteetilise vastuse;
      2. Haridusvaldkond "Kognitiivne areng": kinnistada teadmisi kevade, esimeste lillede, nende struktuuri kohta; kinnistada teadmisi putukate (mesilaste) kohta; kasvatada austust looduse vastu.
      3. Haridusvaldkond "Kõne arendamine": arendada oskust kuulata luuletust, vastata küsimustele, õpetada valima nimisõna kirjeldavaid omadussõnu; arendada õiget hääldust.
      4. Haridusvaldkond "Kunstiline ja esteetiline areng":õppige sõrmedega edasi andma lille kujutist, selle struktuuri ja kuju; kinnistada teadmisi põhivärvidest; suurendada huvi loovuse vastu.
      5. Hariduspiirkond " Füüsiline areng»: arendada käe peenmotoorikat, liigutuste koordineerimist; õhutavad soovi osaleda välimängudes.
      Eeltöö:rohu ja lillede, putukate vaatlemine jalutuskäigul, albumite "Lilled", "Putukad" vaatamine; mõistatuste arvamine kevade, lillede kohta.

      Meetodid: töö kuulamine, rääkimine, laste individuaalsed vastused, kasutades üllatusmomenti, probleemne olukord, näidates tegutsemisviisi, selgitust, õues mängimist, julgustamist.

      Teenused:albumilehed, kollane ja roheline guašš, võilille ja mesilaste mudel laste arvu järgi, salvrätikud.


      Haridustegevuse sisu:

      1. Aja korraldamine.
      Koolitaja: Poisid, see on suurepärane aeg aastas - kevad. Kogu loodus ärkab pikast unest. Millised lilled on ühed esimesed, mis õitsevad?
      Lapsed: Võililled.
      Koolitaja:Loen teile ilusat luulet võilillest!
      "Päike langes
      Kuldne kiir.
      Kasvanud on võilill -
      Esimene noor!
      Tal on imeline
      Kuldne värv,
      Ta on suur päike
      Väike portree! "
      - Vaata, kui ilus võilill. Kuidas näeb see lill välja nagu päike?
      Lapsed: sama ümmargune ja kollane.
      Koolitaja: Mis on võilillel? (vars, lehed, lill) Kuule, keegi sumiseb. Kes see on?
      Tiibadega fashionista, triibuline kleit!
      Kasv, ehkki puru, hammustab, see on halb!
      Lapsed: Mesilane.
      (Rühma lisatakse mesilane)
      Koolitaja: Tere mesilane! Mis su nimi on? (Maya) Mesilane sai teada, et meie rühma ilmus võilill. Ta ärkas vara ja lilled pole veel kusagil õitsenud. Mesilane soovib nii nektarit maitsta. Nii et ta lendas meie juurde, kuid ta lendas meie juurde mitte üksi, koos oma sõprade - mesilastega.
      Koolitaja: (toob mesilasi)
      Õues mäng "Võilill"
      Võilill, võilill!
      (Kükitamine tõuseb siis aeglaselt)
      Tüvi on õhuke nagu sõrm.
      Kui tuul on kiire, siis kiire
      (Hajuta erinevates suundades)
      See lendab lagendikule
      Kõik ümberringi kohiseb.
      (Nad ütlevad "sh-sh-sh-sh-sh")
      Võilille tolmukad
      Lendab ümmarguse tantsuga minema
      (Hoidke käest kinni ja kõndige ringides)
      Ja sulanduda taevalaotusega.

      2. Probleemne olukord.
      - Poisid, mesilasi on palju, üks lill. Putukatel ei jätku lillenektarit. Kust me seda saaksime?
      Lapsed: joonista.
      2. Koolitaja: Millega me värvime? Pintsleid meil pole.
      Lastel on raske vastata.
      Koolitaja: Pole vahet, meil on alati valmis 10 harja, mis on alati kaasas. Mis need harjad on? Kas olete arvanud? Muidugi on need meie sõrmed! Igal sõrmel on oma värvipintsel. Ja nüüd õpetan sulle, kuidas pintsliga sõrme värvida. Valige leht, mis teile kõige paremini meeldib. Panime sõrmele kollase värvi, panime lehele heleda punkti ja siis on selle ümber ringis palju punkte.
      Koolitaja: (kaasneb seletusega jämeda demonstratsiooniga) Nii et lill on kollane, kohev. Mida me veel unustasime joonistada?
      Lapsed: vars ja leht.
      Koolitaja: Neid saab joonistada sirgjoonega. Kes tahab näidata? (laps joonistab valimi järgi) Vaadake, meie rühmas on kasvanud veel üks võilill. Nüüd joonistate ise iga mesilase jaoks võililli.
      Lapsed joonistavad.
      3. Kokkuvõtvalt.
      Koolitaja: Millised imelised lilled osutusid. Pange nüüd võililled kokku - saate kuldse heinamaa. Meie mesilased istuvad sellel ja joovad magusat nektarit! Poisid, kas saate lilli korjata? (laste vastused). Miks? (laste vastused).
      Kõik tüübid andsid endast parima, mesilased on väga õnnelikud. Hästi tehtud!

    Sarnased artiklid