• Малювання на тему зимові розваги. Заняття з малювання в підготовчій групі "наші зимові забави" навчально-методичний матеріал з малювання (підготовча група) на тему. Тема: «Наші зимові забави»

    30.09.2019

    Малювання на тему «Зимові забави»

    мета: Створити умови для передачі руху в малюнку. Розвитку вміння планувати зміст свого малюнка і доводити задум до кінця. Продовжувати малювати з використанням всіх відомих прийомів малювання

    устаткування:Білий папір, акварель, кисті; музичний твір В.А. Моцарта «Катання на санях».

    Вихователь разом з дітьми згадує зимові забави (Катання на санках, ковзанах, лижах; гри в сніжки; ліплення снігової баби і ін.). Читає короткі вірші,

    пропонує відгадати загадки.

    Сніг, сніг кружляє,

    Біла вся вулиця!

    Зібралися ми в гурток,

    Закрутилися, як сніжок.

    Все обличчя і руки

    Заліпив мені сніг ...

    Мені в заметі - горе,

    А хлопцям - сміх!

    І. Суриков

    загадки

    На прогулянці бігуни

    однакової довжини

    Через луг до берізки

    Тягнуть дві смужки ...

    Бел, та не цукор, немає ніг, а йде.

    Що за безглузда людина

    Пробрався в двадцять

    перше століття?

    Морквина - ніс, в руці -

    Боїться сонця і тепла.

    (Сніговик.)

    Мене плескали лопатою,

    Мене зробили горбатої,

    Мене били, били.

    Крижаною водою облили,

    І збіглися всі потім

    З мого горба гуртом.

    (Сніжна гірка.)

    Вихователь.

    Сьогодні ви будете малювати на стислій папері. Для цього спочатку необхідно зім'яти і стиснути папір, потім лист розправити і на нього нанести малюнок.

    Діти виконують завдання.

    В середині заняття проводиться пальчикова гімнастика.

    пальчикова гімнастика

    «Ми у двір пішли гуляти»

    Раз, два, три, чотири, п'ять, Ми у двір пішли гуляти.

    Загинають пальчики по одному. «Йдуть» по столу вказівним і середнім пальчиками.

    Бабу снігову ліпили,

    «Ліплять» грудочку двома долонями.

    Пташок крихтами годували,

    «Кришаться хлібець» всіма пальчиками.

    З гірки ми потім каталися,

    Ведуть вказівним пальцем правої руки по долоні лівої.

    А ще в снігу валялися.

    Кладуть долоні на стіл то однієї, то іншою стороною.

    Все в снігу додому прийшли, З'їли суп і спати лягли.

    Обтрушують долоньки. Рухи уявної ложкою, потім руки під щоку.

    В кінці НСД діти роблять невеликий набризг для додання малюнку завершеності.

    Потім малюнки аналізуються. Обговорюється кожна картинка: що на ній зображено, що вийшло відобразити, що потребує доопрацювання. Після закінчення хлопці розповідають вірші про зиму і зимових забавах.

    Закріплення матеріалу:

    улюблений вид спорту».

    Коммуника-тивная

    Складання розповідей з особистого досвіду на тему «Мій улюблений вид спорту» з дітьми старшої і підготовчої підгруп. Мета: створити умови для

    складання розповіді, спираючись на план, включати в розповідь опис зовнішнього вигляду персонажів, їх характеристики.

    Спонукати придумувати різні розвиваючі епізоди.

    Дидактичний матеріал: «Зимові види спорту»,« Легка атлетика спорту».

    Виставка «Зимові забави» Лялька Рома

    I. організаційний момент (Мотивація):

    Хлопці, подивіться, що приніс нам Рома! Це справжня медаль і диплом, який вручили за участь в спортивних змаганнях

    II. Основна частина (Реалізація):

    Скажіть, а які види спорту ви знаєте?

    Відповіді дітей. (Хокей, футбол, фігурне катання, легка атлетика).

    Ви вже знаєте, що всі види спорту можна розділити на дві категорії. Це літні і зимові види спорту.

    Перерахуйте зимові.

    Відповіді дітей.

    Назвіть літні.

    Відповіді дітей.

    Хлопці, кожен з вас може отримати таку ж медаль і стати справжнім спортсменом, Якщо буде займатися спортом, І в першу чергу кожен день буде робити зарядку.

    2. Физминутку.

    кожен спортсмен перед початком тренувань робить розминку. Розминає і розігріває м'язи. Я пропоную нам теж розім'ятися.

    Розминка.

    "Кроком руш"

    Ходьба стройовим кроком.

    Спину правильно тримаю.

    З фізкультурою я дружу.

    Ми ногами топ, топ

    Ми руками хлоп, хлоп

    Ми очима мить, мить

    Ми плечима чик, чик

    Раз сюди, два сюди

    (Повороти тулуба вправо, вліво)

    Повернись навколо себе

    Раз присіли, два - ми встали

    Сіли, встали, сіли, встали.

    А потім пустилися навскач

    (Стрибки на місці)

    Ніби мій пружний м'яч.

    Раз, два, раз, два

    (Вправа на відновлення дихання)

    Ось і скінчилася гра.

    Молодці хлопці! Ви добре позаймались.

    3. Бесіда. (Складання розповіді, спираючись на план, включаючи в розповідь опис зовнішнього вигляду персонажів, їх характеристики)

    Скажіть, про які види спорту ми говорили?

    Відповіді дітей.

    Що нового ви сьогодні дізналися?

    Відповіді дітей ..

    Хлопці, давайте розглянемо ваші малюнки. Розкажіть, чому саме цей вид спорту ви вибрали. Чим він вам подобатися?

    Відповіді дітей.

    4. Гра малої рухливості.

    А зараз я пропоную вам трохи відпочити і пограти в вашу улюблену гру«Море хвилюється раз, ...»

    потрібно придумати спортсмена, Що займається певним видом спорту і відгадати потрібний вид спорту.

    Море хвилюється раз,

    Море хвилюється два,

    Море хвилюється три,

    Спортивна фігура замри!

    Хлопці, скажіть, навіщо нам треба займатися спортом? Відповіді дітей (що б бути здоровими, зміцнювати здоров'я і т. Д.) На які категорії можна розділити види спорту? (Зимові, літні)

    Що ще ми робили на занятті?

    Закріплення матеріалу:

    Оформити виставку картин. «Мій улюблений вид споту».

    На прогулянці пограти в рухливу гру «Море хвилюється раз ...».

    Тренувати дітей в умінні підтягуватися на лавці.

    Гра «Влуч у ціль».

    Зробити дидактичну гру лото «Види спорту».

    Разом з дітьми зробити альбом «Різні види спорту».


    Конспект заняття з малювання для підготовчої групи
    Тема: «Весняні мотиви»
    Мета: Використання на заняттях з образотворчого мистецтва емоційного досвіду дітей. Прийоми нетрадиційних методик в малюванні.
    Завдання: Формувати у дітей тепле, трепетне ставлення до неживим образам природи, вміння відчувати її красу і досконалість. Передавати в малюнку радісний настрій, пов'язане з приходом весни. Вчити зливання фарб.
    Матеріал: альбомні листи, ватні тампони, акварель, кисті №3, №1.
    Попередня робота: спостереження дітей за явищами весняної природи на прогулянках. Читання віршів про весну, розгляд ілюстрацій, картин, листівок.
    хід заняття
    1. - Діти ви звернули увагу, що змінилося в нашому кабінеті?
    - Зранку світить яскраве сонце. Воно тепле ласкаве. А настрій у вас яка? (Радісне, веселе)
    - А чому? (Прийшла весна) .Діти підходять до вікна і спостерігають, якого кольору небо, який став горизонт, сніг далеко темніє.
    - Тому що з'явилися проталини.
    - А що таке проталини?
    - Сніг тане в деяких місцях і з'являються чорні плями.
    - Давайте згадаємо, як ви йшли вранці в дитячий садок, Що особливого бачили, а може чули.
    - Світить сонце, воно гріє, з'являються калюжі на сонячній стороні.
    - На деревах з'являються бруньки.
    - Щебечуть птиці (які) .- А помітили, який став повітря? Він особливий, весняний, свіжий.
    - Природа оживає після зимової холоднечі.
    Читання вірша «Весна» І. Токмаковой.
    До нас весна крокує швидкими кроками,
    І замети тануть під її ногами.
    Чорні проталини на полях видно.
    Вірно, дуже теплі ноги у весни.
    2. Запропонувати дітям намалювати картинку про весну.
    - Як же можна цікаво зобразити весну?
    Показ виконання:
    Ватним тампоном змочити лист, потім у верхню частину вносимо синю фарбу (колір повинен розпливатися плямами). Нижню частину малюємо червоною фарбою (встає сонце). Відразу ж по сирому фону малюємо гілки чагарника. Виходить розпливчасте зображення в малюнку.
    -Вранці раннє, туманне, повітря як би колишеться зігрітий сонячними променями.
    Нирки малюємо (біла фарба) прімаківаем вказівним пальцем (мазок) .3. Діти виконують роботу на своїх листах. Стежити, щоб діти малювали плавний перехід фарб.
    4. Аналіз: діти дивляться свої малюнки, розповідають про свої враження. Вибирають найвдаліші роботи, ніж вони сподобалися.


    вкладені файли

    мета: зображати зимову прогулянку - діти в різних позах, зимова природа, сніг; складати самостійно сюжет і композицію малюнка.

    завдання:

    • закріпити навички роботи з восковими крейдою і фарбами поверх малюнка;
    • продумати сюжет і самостійно скласти композицію малюнка;
    • зобразити фігури дітей, що катаються на санках, ковзанах, лижах, виліплює та грають в сніжки, в зимовому одязі;
    • передати передній і задній план композиції (далі-ближче) шляхом зміни величини об'єкта і предмета;
    • показати образотворчими засобами зимову природу - сніг, замети, голі гілки дерев, кущів;
    • оживити малюнок, внісши індивідуальні деталі, наприклад, лавку, будиночок, тварин (собака, кішка, пташка) та інші;
    • передати в малюнку настрій, відбите в музиці, радість і задоволення від зимових забав.

    Засоби і матеріали: папір великого формату, товсті кисті, воскові крейди, акварель, запис музики П.І. Чайковського «Трепак» з балету «Лускунчик» і «Масляна» з фортепіанного циклу «Пори року»; іграшки на санках, ковзанах, лижах, в шапках і шарфах.

    Хід заняття з малювання в старшій групі:

    Хлопці, подивіться у вікно, зима в самому розпалі - багато снігу, морозно, сонячно. Як вам здається, зима - веселий час року або сумне? Давайте послухаємо музику П.І. Чайковського, відомого російського композитора, і дізнаємося, якою він бачить зиму? (Звучить «Масляна» з циклу «Пори року»);

    Що ви чуєте? Музика весела, бадьора, радісна, жартівлива, завзята і святкова. Чути, як сміються, грають, всі радіють зими. Про що ще розповідає музика? Як здорово валятися і перекидатися в снігу, не боячись забруднитися, стрибати в замети, ліпити сніговика, кидати сніжки, з'їжджати з крижаної гірки, будувати снігові фортеці. Що ще взимку можна робити під таку музику? Відгадайте загадки і дізнаєтеся:

    «На машині без мотора, без керма і без коліс

    Мчу по гірці сніжної сміливо, прямо зверху під укіс »(санки).

    (Іграшку в зимовому одязі садять на санки).

    «Мчу, як куля, я вперед, лише поскрипує лід,

    Так миготять вогники. Хто несе мене? (Ковзани).

    (Одягаємо наступної іграшці ковзани).

    «Ніг від радості не чуючи, з гірки сніжної вниз лечу я.

    Став мені спорт ріднею і ближче, допомогли мені в цьому ... (лижі) ».

    (Ставимо іграшку на лижі).

    Сьогодні ми з вами повинні все розповісти, як ми вміємо веселитися взимку, тільки розповідати ми будемо не словами, а малюнками.

    Починаємо малювати крейдою, так буде зручніше зобразити себе і своїх друзів на тлі снігу. Але для початку, послухайте ще один уривок з музики П.І.Чайковського (Звучить «Трепак» з балету «Лускунчик»). Чим вони схожі? Енергійністю і завзяттям, тим, що в обох уривках музика відображає однакові почуття і емоції. Просто в музиці, як і в малюнку, це можна висловити різними засобами - нотами або фарбами.

    Щоб легше було уявити і зобразити людей на санках, ковзанах, лижах, дивіться на наші іграшки. Подумайте, в чому ви будете одягнені, як будете рухатися, де знаходиться. Якщо далеко, на задньому плані, то фігуру і предмет треба малювати менше, а то, що знаходиться ближче - на передньому плані, малюємо крупніше, більше, виразніше прорисовуємо деталі.

    Яка взимку природа навколо нас? Можна намалювати сніжинки, замети, чорні голі дерева, кущі або щось інше.

    Після основного малюнка додаємо деталі. Бути може собачка біжить за санками і гавкає або ворона сидить на дереві, а може кішка підбирається до пташці, стоїть самотня лавка в парку або засніжений будиночок далеко. Придумайте самі, що можна побачити навколо себе на зимовій прогулянці і намалюйте це.

    Тепер фарбами зобразимо сніг навколо, блакитне небо, жовте яскраве сонечко - якщо ви граєте днем, а ввечері небо стає фіолетовим, сонце червоніє на заході. Пам'ятайте, що фарби не зафарбовують крейда, тому можна малювати по всьому листу.

    Підведення підсумків заняття з малювання:

    Подивіться на свій малюнок - що вам найбільше в ньому подобається, що на ваш погляд вийшло найкраще. Придумайте до нього невелику розповідь. А бажаючі нехай вийдуть і представлять свою картину з розповіддю перед групою.

    Конспект НСД з малювання

    в старшій групі "Наші зимові забави"

    Програмне зміст:

    вчити малювати фігуру людини (дитини) в зимовому одязі (комбінезоні, передаючи форму частин тіла, їх розташування, пропорцію, вчити передавати прості рухи рук і ніг, підводити дітей до передачі образу нетрадиційним способом (за допомогою руки);

    продовжувати вчити використовувати в малюнку різні матеріали: Графітний олівець, кольорові воскові крейди, акварель.

    закріплювати технічні навички малювання матеріалами.

    розвивати вміння передавати в малюнку своє ставлення до зимових ігор;

    прищеплювати любов до здорового способу життя і занять спортом.

    матеріал: репродукція картини В. Сурикова «Взяття сніжного містечка», ілюстрації із зображенням зимових видів спорту; папір формату A4; простий олівець, масляна пастель, акварельні фарби.

    Попередня робота:

    • розглядання репродукцій В. Сурикова «Взяття сніжного містечка», ілюстрацій зимових пейзажів;
    • дидактична гра лото «Одяг в будь-яку погоду»;
    • спостереження на ділянці за іграми дітей;
    • малювання різними художніми матеріалами.

    хід заняття:

    На початку заняття дітям пропонується розглянути репродукцію картини, ілюстрації із зображенням зимових ігор, послухати уривок з вірша А. С. Пушкіна «Зимовий ранок».

    «Що відбувається з природою взимку? Які фарби переважають? А ви любите зиму? За що? В які ігри можна грати взимку на свіжому морозному повітрі? А ви любите здійснювати піші прогулянки взимку? Як краще одягатися взимку на вулицю, щоб не замерзнути? Який настрій у вас виникає під час ігор взимку?

    Після відповідей дітей на запитання, запропонувати порівняти два малюнки. Хто на них зображений? У що одягнені діти? Чим вони відрізняються один від одного? Дізнатися, чи змогли б вони самі намалювати таких же веселих дітей на зимовій прогулянці?

    Физкультминутка "Ми побудуємо сніговий будинок"

    Вийшли ми на вулицю,

    (Марширують)

    Снігу намело!

    (Руки вгору, в сторони)

    Ось лопати ми візьмемо,

    (Працюють лопатами)

    Та й сніг весь розгребемо.

    протопавши доріжку

    До самого поріжка.

    (Тупають ногами)

    Зліпимо круглі сніжки

    (Ліплять сніжки)

    І величезні грудки.

    (Показують велику грудку)

    Ми побудуємо сніговий будинок,

    (Марширують)

    Дружно жити ми будемо в ньому.

    (Плескають)

    Запропонувати уважно подивитися і послухати розповідь, про двох долоньках, які допомагають дітям малювати!

    1. Покладіть ліву долоню по центру аркуша паперу. Великий пальчик відвести в сторону. Притиснути безіменний і мізинець пальці один до одного, вказівний і середній зімкнути щільніше і відвести трохи в сторону.
    2. Між безіменним і середнім пальцями повинна утворитися галочка. Сильно притиснути долоню до аркуша паперу, щоб він не рухався.
    3. Правою рукою обвести простим олівцем долоньку, сильно не притискати олівець до пальців.
    4. 4. Прибрати ліву долоньку з листа, замкнути дві лінії.
    5. Перевернути лист на 1800. Запитати у дітей «На що це схоже? ».
    6. Зверху домальовували дві дуги (капюшон).
    7. З правого боку потрібно намалювати другу руку. Діти самі вирішують куди буде вона спрямована: вгору, вниз, убік або в ліво на комбінезон.
    8. Прорисовуємо робили: овали - черевики; овальчік плюс пальчик - рукавички; шарф; очі; ніс; рот.
    9. Обвести готовий малюнок потрібно восковими крейдою, вони не боятися акварельних фарб. Використовувати потрібно різні кольори, щоб комбінезон вийшов яскравий, помітний, з безліччю дрібних деталей (блискавка, кишені, комір, манжети, відбивачі і т. Д.
    10. Потім доповнити сюжет: сніжинками, лопатою, снеговиком і т. Д. За бажанням дітей.
    11. Заключна частина роботи - розфарбовування акварельними фарбами.

    Вихователь пропонує дітям намалювати улюблене заняття взимку. Малюнок повинен передавати настрій.

    Потім малюнки об'єднуються в мозаїчне панно то змістом: катання на лижах, на ковзанах, на санках, гра в сніжки і т. Д.

    Поради вихователю

    На попередньому занятті запропонувати дітям намалювати зимовий пейзаж.

    Виставити репродукції картин про зиму.

    Конспект заняття в старшій групі

    Тема:«Ой зима, ой зима, ігри та забави»

    освітня область : «Дитина і природа»

    Програмне зміст: уточнити уявлення дітей про зимові забави (катання на санках, на лижах, вміння зліпити і прикрасити сніговика); закріпити знання дітей про зиму.

    Розвивати уміння складати описовий розповідь про зиму, розвивати зорове, слухове сприйняття, увагу, пам'ять, дрібну моторику, координацію рухів з промовою, активність; формувати навички діалогічного зв'язного мовлення.

    Виховувати потребу в здоровий спосіб життя; виховувати посидючість, вміння вислуховувати відповіді товаришів.

    устаткування: Ілюстрації "Зимові забави", лялька Сніговик, призи, картинки - сніжинки, мнемокартінкі.

    Попередня робота:

    Розгляд серії ілюстрацій про зимових явищах в природі, предметних картинок, сюжетні і зимові пейзажі.

    Спостереження на прогулянках за явищами природи, за катанням на лижах школярів.

    Проведення пізнавально - дослідницької роботи зі снігом. Знайомство дітей з якостями і властивостями снігу.

    Читання художньої літератури за темою.

    Хід заняття:

    1.Пріветствіе

    Психогимнастика: «Дружно за руки візьмемося ...» (М. Ю. Картушина)

    Дружно за руки візьмемося

    І відчуємо тепло.

    Повернемося, сміявся -

    Немов наше сонечко.

    Ми хлопці дружні - так - так - так.

    Ми зовсім нудні - так - так - так.

    Настрій - відмінне - так - так - так.

    Все до занять готові - так - так - так.

    Ну, тоді вже приступимо - так - так - так.

    Восп-ль: На занятті прошу вас говорити виразно і зрозуміло, намагаємося правильно вимовляти всі слова.

    2. Організаційний момент.

    По-ль: Хлопці, до нас сьогодні прийшов гість, але Матінка-зима зачарувала його. А щоб його зняти чари, треба відгадати загадку.

    Послухайте загадку:

    Що за безглузда людина, пробрався в 21 століття

    Морквиною ніс, в руці мітла

    Боїться сонця і тепла, хто це?

    Д: Сніговик.

    Привіт, хлопці! Я дізнався, що ви сьогодні будете говорити про зимових іграх і забавах ось і підготувався.

    Хлопці, Сніговик прав, ми сьогодні будемо говорити про зимових іграх і забавах.

    А з чого зроблений сніговик? Відповіді дітей.

    Словесна гра «Який сніг?»

    (Мета: підібрати слова-визначення)

    Що можна сказати про сніг, який він? (Діти передають сніжок з рук в руки, називаючи визначення).

    Знаєте, сніговик приніс нам картинки про зиму, але зла Зима вирішила вас запитати, додавши зайві. Допоможіть снеговику, виберіть тільки ті картинки, які відносяться до зими.

    дидактична гра «Коли це буває»

    Діти вибирають потрібні картинки і складають розповідь про зиму.

    А чому ви вибрали ці картинки, Розкажіть. (Відповіді дітей.)

    Взимку сонце світить рідко і мало. На небі темні хмари. Дме холодний вітер. Земля вкрилася снігом. Дерева стоять голі. Річки та озера вкрилися льодом. Мороз. Люди наділи теплий одяг. Діти катаються на санках, лижах і ковзанах.

    - А ще зима-це час дитячих ігор і забав. Наш гість Сніговик хоче дізнатися, що ви знаєте про зимові розваги. Приніс вам забавні картинки, але подивіться, вони ж теж зачаровані. Це все витівки зими. Але ми її не боїмося, тому що ми вміємо правильно дихати, коли холодно. Давайте покажемо, як це робиться.

    Дихальна гімнастика

    На вулиці холодно і тому треба дихати правильно (через ніс), потім покажемо, як можна дихати на вулиці в морозну погоду (дихають через рот) і на закінчення поду як сильний зимовий вітер і здуємо чаклунство зими.

    А зараз, хлопці, давайте подивимося, що ж хотів показати нам Сніговик і поговоримо про те як, які зимові забави чекають нас взимку.

    Але для цього треба розгадати загадки:

    Мене не ростили - зі снігу зліпили.

    Замість носа спритно вставили морквину.

    Очі - вуглинки, руки - сучки.

    Холодний, великий, хто я такий?

    Хто намальований на картині?

    Що роблять діти? - Який вийшов сніговик?

    -З гірки самі вниз летять,

    А на гірку не хочуть,

    Треба в гору за мотузку

    Кожен раз тягнути назад.

    Подивіться на картинку, що роблять хлопці?

    Як ви думаєте, чи потрібно дотримуватися обережності при катанні з гори?

    (З гори на санках треба обережно кататися, щоб не впасти і нічого собі не пошкодити., Що не штовхатися)

    -Важко нам в них ходити

    По асфальту влітку,

    Але легко по льоду ковзати

    Нам взимку при цьому.

    - Подивіться картину, кого ви бачите на картині?

    - Як одягнені хлопці?

    - Що роблять діти? Де можна кататися на ковзанах?

    (Щоб кататися на ковзанах, потрібна спеціальна площадка.) Чим повинна бути покрита ця площадка? А ще скажіть, які види спорту ви знаєте, де можна кататися на ковзанах?

    -Дерев'яні два коня

    Вниз з гори несуть мене.

    Я в руках тримаю дві палиці,

    Але не б'ю коней, їх шкода.

    - Правильно, це лижі.

    - Подивіться на цю картину, хто намальований на картині?

    - Як одягнені хлопці? Що роблять хлопці?

    (Хлопці наділи спортивний одяг, щоб зручно було кататися на лижах.)

    А які види спорту є, пов'язані з лижами?

    Ми взимку в війну граємо,

    Зі снігу фортецю споруджуємо.

    А чому ж будемо воювати? Кожен воїн повинен знати!

    Вгадай і ти, друже. Шарик кругленький ... (сніжок).

    Так, зима - час веселих дитячих ігор і забав. І ми зараз з вами пограємо, разомнём наші ніжки і ручки.

    Физминутку "Ми бабу снігову ліпили ..."

    Ми бабу снігову ліпили (Діти показують у повітрі три

    кола)

    Щоб краше не було її (пальчиком проводять по обличчю)

    Лопатами весь сніг зібрали (показують руху лопатою)

    Чи не забули нічого.

    Спочатку кому великий скачали (показують велике коло)

    І щільно цей ком притиснули.

    Другий поменше був розміром ( «малюють» коло поменше)

    На перший він сів сміливо (присідають)

    А третім голова була (показують голову)

    І долі своєї чекала (підпирають голову руками)

    Особа прикрасили морквою (зображують морквину)

    Промальовані ротик спритно (чіпають рот)

    Дивились в профіль і анфас (повороти голови)

    На голову відро наділи (руху двома руками зверху

    вниз)

    Прикрасили його пером (одну руку вгору)

    Мітлу встромили для порядку

    Працювали дружно всім двором (взятися за руки).

    Сніговик, нам так весело, а чому ти такий сумний?

    Та тому що зла Зима зачарувала моїх друзів, сніговиків.

    Не переживай, Сніговик, ми тобі допоможемо, расколдуем.

    Гра «Збери сніговика»

    Мета: розвиток мислення, дрібної моторики.

    Хлопці, треба використовуючи геометричні фігури зобразити сніговика.

    Подивися, Сніговик, наші хлопці впоралися з чаклунством Зими, а на прогулянці ми ще зі снігу зліпимо тобі друзів.

    Ось і впали прокази Матінки-Зими.

    Хлопці, подивіться якась сніжинка раптом у нас з'явилася, так вона з листом. Зима, просить вибачення за свої вчинки, але їй сумно тому, що ми говорили про неї образливі слова, вважаємо її холодною, похмурою і колючим. Але взимку ж весело? Чому?

    Діти: Взимку весело, тому що можна кататися на гірці, на ковзанах, на лижах, на санках. Взимку можна грати в різні ігри, сніжки, ліпити снігові споруди, сніговиків.

    Так, ми багато говорили про це сьогодні на занятті. Чим ми ще сьогодні порадували нашого гостя (грали, збирали снеговичков, згадали як правильно дихати на морозі, розгадували загадки)

    Так, веселий час року - Зима. Бадьорить і веселить нас вона. Щоб Зима нам повірила, що ми їй раді, давайте прочитаємо вірші.

    Зимові забави

    Саньке - санки, Лізі - лижі,

    Кольку - ключки і ковзани.

    Настали для діточок

    Благодатні дні.

    Сніг в лісі і на алеях,

    І річка вкрилася льодом.

    Одягайтеся тепліше -

    І на вулицю бігом!

    Блищать ковзани, блищить каток,

    Пухнастий сніг іскриться,

    Одягни ковзани свої, дружок,

    Спробуй прокотитися.

    Нехай тебе щіпнет мороз -

    Стережися, щоб не злякайся.

    Нехай заморозить він до сліз -

    Йому не піддавайся!

    Чи не відступай, ковзаючи вперед,

    Лети швидше птиці.

    Мороз сердитий відстає

    Від тих, хто не боїться!

    Пропоную дітям під музику невелику розминку.

    рефлексія

    Ось і добігає кінця наше заняття. Пропоную вам подарувати Зимі свої сніжинки-настрою. Подивіться уважно, вони різні - веселі і сумні. Подумайте, яке у вас настрій, яку сніжинку ви хотіли б їй подарувати.

    (Діти вибирають снежінкі.Крепят їх до дошки в формі гірки)

    Подивіться, у нас вийшла справжня весела снігова гірка!

    Хлопці, за те, що ви сьогодні добре відповідали, були активними і уважними на занятті, чарівниця-зима підносить вам сюрприз - солодке частування. Вона дякує вам за те, що ви так багато знаєте про зиму і зимових забавах.

    Схожі статті