• Тематичний проект до «Дня матері» в підготовчій групі. Конспект організованої освітньої діяльності в підготовчій групі на тему: «Мамине серце» Мамин свято лексична тема завдання батькам

    23.10.2019

    НОД заняття-розвагу до Дня Матері "Ні рідніше дружка, ніж рідна матінка" для дітей старшого дошкільного віку ДОУ

    Шановні колеги, пропоную Вашій увазі заняття-розвагу, проведене торік на свято-День матері в старшій логопедичній групі з дітьми із загальним недорозвиненням речі.Развлеченіе пройшло в теплій атмосфері, з мамами та бабусями, дуже по-сімейному. Буду рада Вашим відгукам.

    НСД в старшій логопедичній групі по темі:
    «Немає миліше дружка, ніж рідна матінка», присвячене святу Дню матері.

    мета: виховувати почуття любові, відданості, прихильності до найближчої людини - мами, а також до рідних і близьких людей в сім'ї.
    завдання:
    Розвивати у дітей психічні процеси: пам'ять, увага, мислення;
    Вчити відповідати на поставлені запитання;
    Закріплювати вміння дітей висловлювати любов і повагу до своїх мамам (підбирати прикметники);
    Розвивати зв'язну гучну мова, рухові навички;
    Закріплювати вміння вступати в діалог;
    Виховувати почуття поваги і любові до батьків;
    Розвиток навичок міжособистісного спілкування;
    розвиток творчих здібностей дітей;
    Попередня робота:
    Читання віршів про маму (Е. Благининой «Мама спить, вона втомилася», С. Михалкова);
    Перегляд мультфільмів про маму ( «Мама для мамонтеня», «Північна казка»);
    Бесіда «Яка твоя мама?»

    хід заняття

    Організаційний момент. Логопед запрошує дітей в групу під мелодію пісні про маму.

    Читає вірш: «Загадка про маму»
    Я вам загадаю загадку,
    А ви відгадайте її.
    Хто ставить на п'яту латочку,
    Хто гладить і лагодить білизну?
    Хто будинок вранці прибирає?
    Хто ставить великий самовар?
    Хто з молодшою \u200b\u200bсестричкою грає
    І водить її в дитячий садок?
    Кого я люблю і шкодую,
    Про кого склала вірші?
    Логопед підводить дітей до теми заняття, запрошує пройти на свої місця.
    Основна частина.
    Розминка «Питання про маму»
    Хто для вас мама?
    Ким була мама в дитинстві?
    Як називається квітка, в назві якого є і рідна і нерідна мати?
    Як звали ведмедика, який втратив свою маму?
    Яка мама носить свою дитину в сумці?
    У мами було 8 дітей, половина з них хлопчики, скільки інших?
    (Перед дітьми фото з мамами)
    Логопед: Хлопці, а хто хоче розповісти про свою маму.
    Розповіді дітей ( домашнє завдання)



    Завдання: «сочінялкі».
    Логопед промовляє рядки з вірша, а діти повинні додати слово в риму.
    Лю-лю-лю - мама я тебе ... (люблю)
    Рю-рю-рю - я квіти тобі ... (дарую)
    Аю-аю-аю - щастя я ... (таю)
    Вербою-вербою-вербою - будь завжди ... (щасливою)
    Да-да-да - не хворій ти ... (ніколи)
    Ой-ой-ой - мама, я пишаюся ... (тобою)
    Физминутку.
    Хто обід готує, шиє? (Діти крокують на місці)
    Хто нам пісеньку співає? (Нахили вліво і вправо)
    Хто цілує нас, пестить? (Повороти вліво і вправо?)
    А за витівки лає?
    (Діти загрожують вказівними пальчиками лівої і правої руки)
    Хто пече пиріг з варенням? (Діти крокують на місці)
    Рано вранці в неділю?
    (Діти піднімаються на носочках, руки вгорі)
    Хто подарунки нам вручає? (Діти ляскають долонями вліво)
    Це мама! Кожен знає! (Діти ляскають долонями вправо)
    Логопед:
    Ліси ростуть сім'єю в горах,
    Чайки зграйками летять,
    Риби зграйками в морях,
    Хмари зграєю в небесах.
    дитина:
    Одному жити дуже важко,
    Кожному потрібна сім'я,
    Погано мені без мами з татом,
    Мамі з татом без мене.
    Логопед: Діти, а з яким небесним світилом можна порівняти сонечко?
    Діти: Сонечко-це мама. (З'являється картинка сонечка на дошці)
    Сонечко світить днем, як мама, яка ніколи не знає відпочинку. Завжди вона в турботах.
    Логопед: А тата з чим можна порівняти?
    Діти: з місяцем. (Картинка місяці)
    Логопед: Місяць на сторожі вночі. Його можна порівняти з чоловіком в сім'ї, батьком, тому що він не боїться темряви.
    Логопед: А хто ж діти?
    Діти: Це зірки. (Розміщуємо зірки між сонцем і місяцем)
    Логопед: Зірки - це їх діти, які горять то яскраво, радуючи своїх батьків добрими вчинками, а то зблякнуть, немов ті діти, які своєю поведінкою засмучують батьків.


    - Діти, любити свою сім'ю - що це значить? Хто скаже?
    Діти: Поважати всіх, слухатися, допомагати, прибирати свої іграшки на місце ...
    Логопед: Молодці, хлопці! Ви правильно розумієте повагу і любов до своєї сім'ї.
    дитина:
    Тато і мама-два сонця гарячих,
    Вони дарують дітям затишок і тепло.
    Тато і мама, ви- долі дитячі,
    Якщо ви вдома - в будинку світло.
    Логопед: Які прислів'я про маму ми знаємо?
    1. При сонечку тепло, при матінці добро.
    2. Немає кращого дружка, ніж рідна матінка.
    3. Птах рада весни, а немовля матері.
    4. Мати годує дітей, як земля людей.
    5. Куди мама, туди і дитина.
    6. Материнська ласка не знає кінця.
    Всі діти:
    Мама - це небо!
    Мама - це світло!
    Мама - це щастя!
    Мами краще немає!
    Логопед: Діти підготували цікаву казку -прітчу, просимо уваги, дорогі мами.
    Сценка «Берізки»
    (Виконуються тільки дії дітей відповідно до слів автора.)
    Росла в чистому полі берізка. Качала гілками на вітрі, шелестіла листочками. Влітку ніжилася на сонечку. Восени скидала свої листочки. Взимку мерзли на морозі, а навесні розпускала липкі листочки. Через кілька років біля берези з'явилися три маленькі доньки-берізки.


    Вони любили свою мама-березу і вона відповідала їм тим же. Обіймали вони її своїми гілками, перешіптувалися з нею на вітрі. Одного разу налетів злий вітер, призвів за собою хмари і блискавку. Вкрила береза \u200b\u200bсвоїх дочок гілками від негоди. А блискавка вдарила прямо в білосніжний стовбур мами-берези. Зламався ствол ... З тих пір стоїть в поле пеньок з квіточками, а над ним схилилися три плакучі берізки ...
    Діти повинні відповісти на питання: чому вчить нас ця казка?
    В кінці заняття діти порадували своїх мам виступами, показавши свої успіхи в області малювання, танців, гімнастики, вокалу.


    Все закінчилося чаюванням з мамами, бабусями і гостями в групі.
    ГБОУ ЗОШ сел. Комсомольський СПДС «Колосок»

    Окружний конкурс практичних матеріалів для вчителів-логопедів ДОУ

    Лексична тема: «Мамине свято»

    Укладачі: учитель - логопед Атаманова Л.Г.

    педагог - психолог Канухин Н.А.

    2012 рік


    Атаманова Людмила Геннадіївна

    Канухин Наталія Олександрівна

    Місце роботи (найменування ОУ відповідно до Статуту)


    Структурний підрозділ - дитячий сад загальнорозвиваючого виду «Колосок» державного бюджетного загальноосвітнього закладу Самарської області середньої загальноосвітньої школи с. Комсомольський муніципального району Кінельському Самарської області.

    Учитель - логопед,

    педагог - психолог.

    Контактна інформація:

    Телефон


    89272969608 - Атаманова Л.Г.

    [Email protected]

    Вступ................................................. .................................................. .............................. 3

    Компелексно - тематичне планування освітньої роботи з дітьми різновікової групи ............................................ .................................................. .............. 4

    Взаємодія з вихователем ............................................... ............................................... 12

    Конспекти заняття в середній групі ............................................. .......................................... 15

    Конспект заняття в підготовчій логопедичній групі по пізнавальному розвитку «Моя мама краще за всіх» ............................................ ................................................ 20

    Конспект заняття в старшій групі..........................................................................................24

    Конспект заняття з гендерної вихованню у старшій групі ........................................ 26

    Короткостроковий проект для дітей старшого дошкільного віку ..................................... 36

    Конспект заняття в старшій групі тема: «Мама» ........................................ .......................... 48

    Конспект заняття для дітей середньої групи на тему «Я і моя сім'я» .............................. 52

    Прикладна програма................................................. .................................................. ........................ 52

    Сучасній мамі. Розвиваючі ігри на кухні .............................................. ...................... 58

    Логопедична зарядка по темі: «8 березня» ......................................... ...................................... 62

    Виготовлення листівки з квітами .............................................. .................................................. 63

    Картинний план на тему «Мамине свято» .......................................... .................................. 66

    Дидактичні ігри та вправи .............................................. ............................................... 67

    пальчикова гімнастика.................................................................................................................71

    Рухливі ігри …............................................... .................................................. ........................ 72

    Дозвілля ................................................. .................................................. ............................. 75

    Поради батькам для дітей 4-5 років .......................................... .................................................. ..76

    Поради батькам для дітей 5-7 років .......................................... .................................................. ..78

    Загадки, потішки, лічилки, вірші про маму ......................................... ..................... 80

    Сценарій групового заняття з батьками молодшої групи ........................................... .... 94

    ВСТУП

    Вашій увазі представлені матеріали по лексичної теми «Мамине свято». Дана тема є складовою частиною спільної освітньої діяльності тематичного тижня, Присвяченій міжнародному жіночому дню.

    Дошкільний вік, це вік коли діти пізнають навколишній світ, щодня роблять для себе нові відкриття. Я помітила, що інформація, яку ми даємо дітям в процесі навчання, засвоюється дітьми успішніше, якщо вона дається не тільки в словесній формі, але і підкріплюється можливістю самим практично діяти.

    Китайське прислів'я говорить: «Розкажи, і я забуду, покажи, і я запам'ятаю, дай спробувати, і я зрозумію». Тому в спільну діяльність з дітьми я намагаюся давати можливість дітям самим діяти.

    Моє завдання - підтримати інтерес дітей до близьких родичів - мамі, бабусі, викликати бажання радувати їх, дбати про них, радіти тому, що можна самим зробити для них подарунки до свята.

    Мета спільної діяльності: узагальнити знання дітей про маму, бабусю, їх значення в житті дітей.

    1. Освітня: формувати уявлення дітей про маму і бабусю як про значущі і улюблених людей в оточенні дитини, про свято 8 березня, збагачувати словниковий запас дітей (дорога, рідна, любляча, єдина, турботлива).

    2. Розвиваюча: розвивати дрібну моторику пальців рук, координацію дій в системі «око - рука» через виготовлення виробів.

    3. Виховна: виховувати дбайливе ставлення до мам і бабусь через бажання віддячити їм за любов, через прагнення виконати подарунки своїми руками.

    Передбачуваний результат: узагальнення знань про близьких, які значимі в житті дитини, про жіночому святі, Виготовлення подарунків.


    Взаємодія з вихователем

    цілі взаємодії

    вид заняття

    закріплюється словник

    Корекційна робота поза заняттями

    Розвиток психічних процесів

    1 половина дня

    2 половина дня

    • Активізувати словник по темі.

    • Розрізняти жіночий і чоловічий рід іменників ( "мій", "моя")

    • Узгодження прикметників з іменниками чоловічого і жіночого роду.

    • Розвиток мови і ознайомлення з навколишнім і природою: Диференціація прийменників "під", "за" (куди?); орудний відмінок (-ом) іменників чоловічого роду однини без наголоси; диференціація орудного відмінка чоловічого і жіночого роду іменників (ом, -ів) під наголосом у фразі, потешках, коротких оповіданнях.

    • Математика: Закріпити квадратну форму; уявлення про незалежність числа предметів від інтервалів між ними; закріпити орієнтування в просторі: називати праву і ліву руку (ногу) - гра "Угадай, яка рука, щока, вухо".

    • малювання"Прикрасимо хустинку для мами": вчити будувати малюнок на квадраті, починаючи з центру проводити вертикальні і горизонтальні рівні смуги, не повертаючи аркуш паперу; закріпити вивчені (основні) кольори; виховувати естетичний смак.

    • ліплення(За задумом) "Святкове частування для мами": закріпити навички розкочування пластиліну прямими і круговими рухами (пряники, бублики, цукерки).

    • аплікація"Подарунок мамі": вчити вирізати круглі форми, зрізуючи і закругляя кути у квадрата, складати з вирізаних частин квіточку.
    музичне:

    гра "Ну-ка, вгадай" (дізнаватися пісні по мелодії); розучування пісні "Ми заспівали пісеньку"; "Танець парами" (вчимося танцювати парами, ставити ногу на носок і кружляти).


    • Фізкультура: Ходьба по колу, взявшись за руки, зі зміною напрямків; біг врозтіч; вчити ходити і бігати по похилій доріжці та дошці, зберігати рівновагу; виховувати сміливість і рішучість, вправляти в перестрибуванні через шнури з використанням помаху руками; рухлива гра "Знайди, де заховано" (орієнтування в просторі).

    • ритміка: Виконувати ритмічні рухи відповідно до музики з використанням предметів (брязкалець) і словами: "Маму я свою люблю".

    Мама, тато, син, дочка, бабуся, дідусь;

    Старий, молодий, маленький, молодший, великий, добрий, лагідний;

    Відпочиває, готує


    • Пальчикова гімнастика "Моя сім'я".

    • Гра "Маму я свою люблю".

    • Читання віршів і оповідань про маму.

    • Виготовлення вітальної листівки мамі.

    • Гра "Запам'ятай, повтори" (3-4 предмета).

    • Гра "Дізнайся, хто це" (по набору слів - дій відгадувати об'єкт).

    • Гра "Допоможи Оле" (диференціація предметів за формою: коло, квадрат, прямокутник).

    Конспект заняття в підготовчій логопедичній групі по пізнавальному розвитку: "Моя мама краще за всіх"
    програмне зміст:

    виховувати у дітей добре, уважне, шанобливе ставлення до мами, прагнення їй допомагати, радувати її;

    вчити відповідати на питання, правильно будувати речення в оповіданні про маму;

    познайомити дітей з новим суспільним святом «День матері»;

    розвивати у дітей естетичне сприйняття, вчити бачити красу квітів, передавати її в аплікації.
    Попередня робота:

    малювання портретів мами;

    читання художньої літератури;

    заучування віршів і прислів'їв про маму;

    попередня розмова в колі сім'ї (дитини з мамою) про її праці.
    Матеріали та обладнання: іграшковий мікрофон, м'яч, малюнки дітей з портретами мам (фотографії мам), творчі роботи мам; обладнання для аплікації.
    ХІД ЗАНЯТТЯ
    Логопед: Хлопці, давайте уявимо, що нас запросили в телевізійну студію на дитячу передачу «Моя мама - найкраща». Хочете бути учасниками цієї передачі? А ким буду я?
    Діти: Телеведучій.
    Логопед: А ті, хто в залі?
    Діти: телеглядачі.
    Логопед: Учасники передачі, займайте, будь ласка, свої місця. Приготувалися? Почали!


    • Добрий день, дорогі телеглядачі! Сьогодні в нашій студії діти підготовчої логопедичної групи. Вони прийшли на передачу, щоб розповісти про своїх мам, найкращих мам на світі. У нашій країні в кінці листопада відзначається громадський свято «День Матері». Тому тема телепередачі дуже важлива. Діти, як
    ви думаєте, що це за слово найкраще на світі? (Вислуховуються відповіді дітей, позитивно оцінюються такі слова, як «світ», «Батьківщина»)
    саме краще слово на світлі «МАМА». Слова «мама», «мати» - одні з найдавніших на Землі і звучать майже однаково на мовах різних народів. Це говорить про те, що всі люди шанують і люблять матерів. Мати вчить нас бути мудрими, дає поради, піклується і оберігає нас.
    Як ласкаво можна назвати маму?
    Діти: Мамочка, мамуля, матінка, матуся ....
    Логопед: Я пропоную пограти вам в гру: «Ма-моч-ка». Я буду задавати питання, а ви хором відповідайте: «ма-моч-ка», тільки дружно і голосно!
    Хто прийшов до мене з ранку? - Ма-моч-ка!

    Хто сказав: «Вставати пора!»? - Ма-моч-ка!

    Кашу хто встиг зварити? - Ма-моч-ка!

    Чаю в чашку хто налив? - Ма-моч-ка!

    Хто косички мені заплів? - Ма-моч-ка!

    Цілий будинок один підмів? - Ма-моч-ка!

    Хто мене поцілував? - Ма-моч-ка!

    Хто дитячих любить сміх? - Ма-моч-ка!

    Хто на світі краще за всіх? - Ма-моч-ка!
    Логопед: Діти, скажіть, хто для вас самий рідна людина на світлі?
    Діти: Нікого рідніше мами в цілому світі немає!
    Логопед: Я пропоную сказати в мікрофон красиві слова про маму. Яка вона?
    Діти: Мила, кохана, добра, красива, ніжна, розумна, люба, чарівна, уважна, працьовита, привітна, чудова, симпатична, ...
    Логопед: Молодці діти, ви сказали багато чудових слів про своїх мам. Давайте детальніше розповімо про своїх мам: як її звуть? Де вона працює? Чи любить свою роботу? Втомлюється чи? Чи важливий її працю? (Заслуховуються три - чотири розповіді)
    Послухайте вірш Е. Благининой «Посидимо в тиші».

    Діти читають вірш Є. Благининой.
    Логопед: А зараз в нашій передачі рекламна пауза. Прошу вас пройти на килим і пограти зі мною в гру «Чиї дітки?» (Гра з м'ячем)
    У кошеняти - кішка.

    У козеня - коза.

    У курчати - курка.

    У теляти - корова.

    У лоша - кінь.

    У ягняти - вівця.

    У тигреня - тигриця.

    У левеняти - левиця.
    Так, діти, кожному потрібна його мама: і дитині, і кошеняті, і пташеняті.
    А зараз попрошу учасників передачі повернутися на свої місця в «телестудію». Ми продовжуємо наші розповіді про мам.
    Логопед: У мам добрі, золоті руки! Що роблять ваші мами вдома? Що особливо любить твоя мама робити? Допомагаєш ти їй? (Заслуховуються три - чотири розповіді дітей)
    Логопед: Давайте згадаємо прислів'я про маму.
    Діти розповідають прислів'я.

    При сонечку тепло, при матінці добро.

    Немає кращого дружка, ніж рідна матінка.

    Птах рада весни, а немовля матері.

    Материнська ласка не знає кінця.

    Хороша дочка Ганнуся, коли хвалить матір та бабуся.
    Логопед: Молодці, діти, багато прислів'їв про маму знаєте.
    Вам потрібно частіше радувати своїх мам увагою, турботою, подарунками, які ви можете зробити своїми руками. Давайте подумаємо, що ми можемо подарувати мамі в цей похмурий осінній день? (Діти висловлюють свої припущення)
    Логопед: Пропоную вам зробити листівки з квітами для наших мам. І тоді мама буде впевнена, що в родині росте уважний, добрий, чуйний чоловік. І мамині очі засвітяться радістю. Ці листівки ви подаруєте своїм мамам в «День Матері». (Діти виготовляють листівки)
    В кінці заняття всі роботи виставляються і розглядаються. Діти милуються листівками, які вони подарують своїм мамам.
    Логопед: Час нашої передачі закінчилося. Я дякую вам, діти, за участь в телепередачі «Моя мама - найкраща!». До нових зустрічей!

    Тема «Мамине свято» (1 рік навчання, ОНР 2-3 рівень)
    мета:
    - розширення словника прикметників;

    Складання простого пропозиції;

    Заучування вірша: розвиток пам'яті, уваги;

    Розвиток зв'язного мовлення: переказ розповіді.
    Обладнання: предметні картинки, м'ячі, розповідь А.В. Мітяєва «За що люблю я маму» (Хрестоматія з дитячої літератури, стор. 311).
    ХІД ЗАНЯТТЯ
    1. Оргмомент. «Скажи саме гарне слово про свою маму. - Моя мама сама ... добра, красива, розумна, ласкава, дбайлива, ніжна, працьовита, улюблена ... ».
    2. Розвиток дрібної моторики.
    Мама мама? Долоньки разом, постукують один одного два мізинця.

    Що що що? Постукують один одного два великих пальця.

    Гості їдуть. Так само мізинці.

    Ну і що? Так само великі пальці.

    Вітаємо! Мізинці притиснуті один до одного, великі пальці теж,

    інші, переплітаючись, ворушаться.
    3. Складання простого пропозиції. «Гості приїхали на свято. На якій? - 8 Березня, мамин ... - Гості приїхали з подарунками. Ви, напевно, теж готували мамі подарунок ». Далі дітям пропонується вибрати на дошці картинки, сказати, що б ти хотів подарувати. Картинки на дошці не всі підходять для подарунка. Є й такі, як «завод», «ящик», «паркан», «цеглина». «Я подарую мамі красиву вазу (Яскраві тюльпани, смачні цукерки, торт, троянди, шпильку для волосся ...) ».
    4. Розвиток пам'яті. «Коли дарують подарунок, кажуть хороші, добрі слова». Пропонується дітям вивчити невеличкий вірш. Мила, добра матуся моя. На тебе схожою ... (ім'я) Так хочу бути я.
    5. Физкультминутка,
    Я вдома мамі допомагаю, стоять по колу

    Пол мету, шкарпетки стираю, імітують рухи

    Час даремно я не втрачаю, беруть м'яч, вдаряють їм об підлогу однією рукою

    Я з собакою погуляю, (це собака)

    Перемити весь посуд, імітують рух

    Відпочивати потім я буду. присіли
    6. Розвиток зв'язного мовлення. Читання оповідання А.В. Мітяєва «За що люблю маму».
    Вихователька в дитячому садку запитала: «За що ви любите свою маму?». У Петі мама будівельник. Він хотів сказати: «За те, що мама вдома будує». Але промовчав. Хіба не любив би він її, якби вона була лікарем. Зіна хотіла сказати: «За те, що мама смачні страви готує». І теж промовчала. Мама одного разу їхала, смачну їжу готував тато, але дівчинка і тоді не розлюбила маму. Тут зі стільчика встала Галя: «Коли мені було боляче, мама мене жаліла, і мені відразу стало легше. Я люблю маму за це. - І я за це! - І я". Виявилося, всі діти люблять своїх мам за це.
    «Про що запитала вихователька дітей? Про що хотів розповісти Петя? Про що подумала Зіна? Що сказала Галя? Що вирішили діти? А ви за що любите своїх мам? » Читаємо ще раз розповідь. Слухаємо переказ 2-3 дітей.


    • Підсумок заняття.

    Конспект заняття з гендерної вихованню в старшій групі

    цілі:

    розвиток пізнавальної сфери :


    • слухового, Зорового і тактильного сприйняття;

    • цілеспрямованого уваги (концентрації) і спостережливості;

    • слуховий і зорової пам'яті, короткочасної і довготривалої;

    • наочно - образного, схематичного, логічного мислення і розумових операцій - аналізу, синтезу, порівняння, класифікації, узагальнення;

    • просторового орієнтування.
    Розвиток емоційно - вольової сфери:

    • активізація довільної експресії, механізмів сприйняття та ідентифікації емоційних станів;

    • розвиток елементарних навичок невербального спілкування.
    Розвиток мовлення - активізація та збагачення словникового запасу, вдосконалення граматичного ладу і навичок зв'язного мовлення.

    Розвиток загальної та дрібної моторики.

    моральне виховання - вдосконалення комунікативних навичок. Виховання доброзичливого ставлення до протилежної статі.

    устаткування:

    Демонстраційний матеріал:м'яч, ноутбук; дві ляльки - хлопчика і дівчинки; три долоньки - червоного, жовтого і синього кольорів; плакат до завдання "Лабіринт"; мішечок, предмети для нього - помада, гребінець, дзеркало, краватка, шпилька, пістолет; демонстраційний набір з 6 піктограм; 6 сюжетних картинок до гри "Дізнайся особа".

    Роздатковий матеріал:індивідуальні картки з чоловічками з геометричних фігур до завдання "Лабіринт"; бланки до завдання "Лабіринт" для самостійної роботи; картки до вправи "Роздай іграшки", маркери; набір з 6 піктограм для кожної дитини.

    хід заняття

    Вступ.

    Гра "Снігова куля"

    Привіт, хлопці! (Здрастуйте, Олена Анатоліївна та гості)

    Зліва друг, праворуч один
    Вийшов рівний круг.

    Давайте пограємо в гру "Снігова куля". Зараз будемо називати ваші імена. Як? (Кожен повторює попередні імена і називає своє ім'я)

    А тепер, згадайте і назвіть, як вас ласкаво називає ваша мама. А ми запам'ятовуємо.

    Лагідно мама вас називає, коли у неї який настрій?

    "Азбука настрою"

    (З використанням ноутбука і слайд презентації - див.Додаток 1)

    А у вірші "Азбука настрою" ми дізнаємося яким взагалі буває настрій.

    Підійдіть, будь ласка, до мене. (Діти підходять до ноутбука)

    Слухайте вірш "Азбука настрою"

    Бувають почуття у звірів,
    У рибок, пташок і людей.
    Впливає без сумніву, на всіх
    Нас настрій.
    Хто веселиться!
    Хто сумує?
    Хто злякався!
    Хто сердитий?
    Розсіє всі сумніви
    Азбука настрою.

    Подивіться на фотографію. Як ви думаєте, який настрій у дівчинки?

    А тепер згадаємо, яка піктограма підходить до такого настрою.

    Правильно?

    Зобразіть таке ж вираз обличчя.

    Таким чином проглядаються всі слайди.

    Останні слайди - радість і здивування.

    Основна частина.

    З'являються дві ляльки - хлопчик і дівчинка.

    Ось, з таким же настроєм до нас прийшли в гості дві ляльки - хлопчик і дівчинка.

    Дівчинку звати Василина, хлопчика - Руслан. Привітайтеся з ними.

    Ляльки Василиса та Руслан вітаються з хлопцями.

    А куди це ми потрапили? - говорить лялька Руслан (в дитячий садок)

    Як у вас тут добре, красиво. Ви, напевно, любите це місце? - говорить лялька Василина. (Та)

    А давайте розповімо Василини і Руслану вірш про наш дитячий сад.

    Динамічна пауза "Дівчатка і хлопчики"

    (З використанням опорних символів: "кричалки" - червона долоню, "шепталкі" - жовта, "молчалкі" - синя)

    Читання вірша супроводжується відповідними рухами. Перед проголошенням кожної відповіді дітей і останніх двох рядків, психолог демонструє червону, жовту або синю долоньку (Рис.1), дитячі відповіді звучать відповідно до показаної долонькою - голосно, тихо або показується жестом, мовчки. Потім гра триває. В кінці гри психолог показує синю долоню.

    Вправа "Знайди схожість і відмінності"

    Значить, тут живуть хлопчики і дівчатка? - запитують ляльки.

    А хто з нас хлопчик, а хто дівчинка, ми не знаємо, а ви нам допоможете розібратися? Чому?

    (Діти по черзі пояснюють, чим відрізняються хлопчики від дівчаток)

    Гра "Лабіринт"

    - Ой, хлопці, здається, хто - то плаче. У нас загубилися чоловічки. Вони не можуть знайти дорогу додому. Давайте допоможемо їм. Ми будемо їх друзями. Гра називається "Лабіринт".

    А як ви думаєте, це хлопчики чи дівчинка? (Є і хлопчики, і дівчатка)

    Я зараз роздам кожному картку із зображенням чоловічка. Ви, по черзі, спочатку знаходите таку ж геометричну фігуру, як голова у вашого чоловічка, потім проведете чоловічка по доріжці, знаходячи геометричну фігуру, таку ж, як тулуб у нього. Потім поселите вашого чоловічка в той будиночок, куди привела вас доріжка.

    Перші двоє дітей, які вже "поселили" своїх чоловічків в будиночок, отримують індивідуальне завдання - бланк, на якому зображений подібний лабіринт.

    Дитині потрібно розселити всіх чоловічків, намалювавши їх маркером в будиночку.

    Гра "Чарівний мішечок"

    У мішечку заховані різні предмети - помада, шпилька, гребінець, краватка, пістолет, дзеркало. Діти, по черзі, нащюпивают будь - якої предмет, відгадують його, витягують і дарують або хлопчикові, або дівчинці. Є два предмета - гребінець і дзеркало, які підійдуть обом.

    Ой, подивіться, що цю тут висить? У вас чоловічки, а у мене - мішечок! І в ньому що - то є. Зараз ми дізнаємося, що там.

    Кожен, по черзі, опускає руку в мішечок, знаходить там що - то, дізнається, називає що це. І тільки потім витягує з мішечка.

    Перша дитина витягує будь - якої предмет.

    А як ви думаєте, кому цю річ можна подарувати: хлопчикові чи дівчинці?

    Дитина кладе свій предмет будь - якої з ляльок. Гра продовжується.

    Останнім психолог дістає апельсин.

    Пальчикова гімнастика "Апельсин"

    Що це? (Апельсин)

    Чи всі знають вірш про апельсин?

    Очищаємо апельсин, (Зобразити)
    На тарілці він один, ( "Тарілка")
    Апельсин я разломлен, (Зобразити)
    Всіх знайомих наділю: (Рухи кистями від грудей вперед)
    Цю часточку Вані, цю часточку Тані, (Загинаємо пальчики, починаючи з великого пальця, На обох руках одночасно)
    Цю часточку Толі, цю часточку Колі,
    Ну, а що залишиться, тільки мені дістанеться (Рухи кистями вперед, до грудей)

    Вправа "Роздай іграшки"

    Вправа виконується сидячи за столами, індивідуально.

    Хлопці, а ви ділитеся цукерками, іграшками?

    Подивіться, на цих картках хлопці ніяк не можуть поділити між собою іграшки. Потрібно їм допомогти. Здогадайтеся, як потрібно правильно роздати іграшки. Хлопчики будуть допомагати хлопчиками, а дівчатка - дівчаткам. Вам потрібно маркером провести лінію від господаря до його іграшці. Подивіться уважно.

    Вадим, кому ти віддаси перший кораблик?

    Всім зрозуміло?

    На картках зображені хлопчики і кораблики, дівчатка і ляльки.

    Кожна іграшка поєднується за кольором і малюнком на одязі зі своїм господарем (Рис. 3, 4).

    Мал. 3

    Мал. 4

    Динамічна пауза "Як живеш?"

    І хлопчики, і дівчатка отримали свої подарунки. Вони вам вдячні за допомогу.

    Всі люблять подарунки, не тільки отримувати, але й дарувати, правда?

    Весело ми живемо! А настрій у вас яка? (Веселе)

    Як і в грі "Як живеш?"

    Як живеш? - Ось так!

    А пливеш?

    А біжиш?

    Вдалину дивись:

    Чекаєш обід:

    Махаєш слідом:

    Вранці спиш:

    А дзуськи:

    (Діти відповідають будь-якими жестами на питання психолога)

    А мама увійшла в кімнату і подивилася як? (Діти зображують мімікою)

    Ось так. Що вона зробила? (Здивувалася або розсердилася. Демонструються піктограми подиву і злості)

    Підійдіть до столу, там ще є піктограми.

    Гра "Дізнайся особа"

    Перед кожною дитиною набір з 6 піктограм:

    радість, страх, гнів, подив, образа, смуток (Рис. 6).

    Психолог пропонує кожній дитині, по черзі, витягнути сюжетну картинку, на якій зображено яке - то емоційний стан (Рис. 5), не показуючи її, зобразити цей стан мімікою. Діти повинні мовчки, показати ту піктограму, якій відповідає це вираз обличчя. Потім дитина демонструє сюжетну картку. Гра продовжується.

    Мал. 5

    Мал. 6

    Зараз кожен, по ланцюжку, буде витягувати сюжетну картинку, і зображати нам своїм обличчям, мімікою, настрій дитини, який на ній намальований. А все решта хлопців, мовчки, будуть відгадувати і показувати піктограму, яка підходить до цього виразу обличчя.

    Підсумок.

    Як ми цікаво, весело пограли. Давайте допоможемо нашим лялькам згадати в які ігри ми грали.

    Діти пригадують хід заняття, розповідають про виконану роботу, діляться враженнями, розповідають один одному компліменти. Розповідають, які ігри їм сподобалися.

    Все це відбувається сидячи на килимі, передаючи м'яч по колу.

    Пам'ятаєте, на початку заняття, кожен сказав, як його ласкаво кличе мама. Давайте, прощаючись, назвемо один одного ласкаво.

    Кожна дитина прощається з іншими хлопцями, називаючи їх ласкаво по імені.

    А потім діти прощаються з психологом, ляльками та гостями.

    Список літератури:


    • Дитяча практична психологія: Підручник / За ред. проф. Т.Д. Марцинковський. - М .: Гардарики, 2004. - 255 с.

    • Гра "Наші почуття і емоції" (Демонстраційний матеріал для занять в групах дитячих садів і індивідуально). - "Весна Дизайн", 2005 р

    • Соколова Ю.А.

    • Ігри та завдання на готовність до школи дитини 6 - 7 років. - М .: Ексмо. 2009. - 64с.

    • Куражева Н.Ю., Вараєва Н.В.

    • Психологічні заняття з дошкільнятами "Цветик - семицветик". - СПб .: Мова, 2004. - 96с.

    • Катаєва. Л.І.

    • Робота психолога з сором'язливими дітьми. - М .: Книголюб, 2005. - 56 с.

    • Ткаченко Т.А.

    • Розвиваємо дрібну моторику. - М .: Ексмо, 2010. - 64 с.

    • Салміна Н.Г.

    • Вчимося думати. Що це таке ?: Посібник для дітей старшого дошкільного віку. - М .: Вента - Граф, 2005. - 80 с.

    Короткостроковий проект для дітей старшого дошкільного віку з ЗПР.

    Конспект тематичної бесіди "Мама, мамочка моя" в старшій групі

    Віцкова Марина Вікторівна, вихователь ГАОУ АТ СПО "Черноярскій губернський коледж" Дитячий садок "Золота рибка" Астраханської області Черноярского району

    Даний матеріал буде корисний вихователям, батькам при проведенні тематичної бесіди з дітьми старшого дошкільного віку.

    мета: Виховувати у дітей повагу і турботу, надавати бережливе ставлення, Бажання допомогти і зробити приємне мамі, Найдорожчому і близькій людині на землі, у дітей старшого дошкільного віку.

    Завдання.Узагальнити знання дітей про міжнародному святі "День матері"; закріпити знання дітей про професії дорослих.

    Конспект тематичної бесіди в старшій групі

    хід бесіди

    Вихователь. Здрастуйте дорогі діти! Сьогодні у нас з вами буде цікава розмова ...
    А на яку тему ми з вами будемо розмовляти, здогадайтеся самі.
    Допоможе вам в цьому моя загадка. Слухайте уважно.
    Хто любов'ю зігріває
    Все на світі встигає,
    Навіть пограти трохи?
    Хто тебе завжди утешет,
    І вмиє і причеше,
    У щічку поцілує-чмок?
    Ось вона завжди якась
    Моя рідна.
    Діти вставляють пропущене слово (матуся)
    Вихователь.Правильно, хлопці, ви здогадалися.
    Сьогодні ми з вами поговоримо про наших улюблених мам.
    Діти, що значить для вас ваша мама? (Відповіді дітей) Добре, молодці.

    Вихователь.(Узагальнює відповіді дітей)
    Мама-найдорожчий і близька людина. Вона завжди захистить, допоможе в скрутну хвилину. Мама завжди зрозуміє тебе і утешет.
    Вихователь. Хлопці, може хтось хоче вірш про маму розповісти?
    Діти.Так! (Читають вірші)

    1.Маму люблять все на світі,
    Мама перший друг
    Люблять мам не тільки діти,
    Люблять все навколо.

    2.Якщо що-небудь трапиться,
    Якщо раптом біда,
    Мамочка прийде на допомогу,
    Виручить завжди.

    3.Мама багато сил, здоров'я
    Віддає всім нам
    Значить, правда, немає на світі
    Краще наших мам.

    вихователь. Мама для всіх нас діти головна людина в житті.
    Сьогодні ви, хлопці приготували фотографії з мамами. Давайте, кожен з вас розповість про свою дорогою матусі.
    Діти по черзі показують фото мами і розповідають про неї, як звуть маму, ким мама працює? Чим захоплюється? Як діти допомагають мамам?

    Вихователь. Молодці, хлопці добре розповіли про своїх мам, спасибі вам.

    Физкультминутка "Помічники"

    Дружно допомагаємо маме-
    Ми білизна полощіть самі (нахили)
    Раз, два, три, чотири, (руху в сторони)
    Потяглися, (повісили білизна)
    зупинилися
    Добре ми попрацювали! (Рукою гладимо себе по голові)
    Вихователь. Молодці, хороші помічники!

    Вихователь.Діти а вам відомі свята мам?
    Діти.Так! (Називають свята) Скоро буде ще свято. Хто знає як він називається? (День матері) Правильно!
    Вихователь. Скоро ми будемо відзначати чудове свято.
    День матері відзначається в останню неділю листопада.
    У цьому році він буде 30-листопада.
    Серед численних свят, що відзначаються в нашій країні, День матері займає особливе місце. У цей день хочеться сказати всім мамам слова подяки, які дарують дітям любов, добро, ніжність і ласку.

    Проводиться гра: "Сердечко для мами"

    діти кажуть ніжні слова про маму.
    Вихователь. Молодці, любіть своїх мам!
    Хлопці давайте завтра намалюємо своїм мамам гарні букети і подаруємо їх їм. Так, не забудьте запросити матусь до нас на свято "День матері". Ось матусі зрадіють!
    вихователь(В ув'язненні бесіди)
    Діти а щоб ви своїм мамам побажали?
    Діти. Щоб наші мами були завжди здоровими, красивими і молодими.
    вихователь.Молодци, хлопці. Я впевнена що ви своїх мам дуже сильно любите.

    1) Ранок - зустріч дітей і батьків. Гра «Батьки» (Яке буває вираз обличчя у мами і тата, коли вони сердяться? Що ви робите, коли вас лають? Як посміхаються тато і мама, коли вас обіймають?).

    2) Підготовка до сніданку. Комплекс ранкової гімнастики. Артикуляційна гімнастика «» (картотека артикул. Гімнастика).

    3) Сніданок. Бесіда «Дає сили нам завжди вітамінна їжа» (Закріпити знання дітей про раціональне харчування. Закріпити дотримання дітьми правил харчування).

    4) Підготовка до прогулянки. Бесіда з дітьми: про те, що робили вчора; які плани на сьогодні, побажання дітей. Картинки, ілюстрації «Допомога мамі». Ілюстрації із зображенням різних професій. Д / і «Куряче сімейство» (тренувати дітей у впізнавання і називання геометричних фігур, розвивати логічне мислення дітей) Робота в книжковому куточку «Закладка для книги».

    5) Прогулянка. Спостереження за снігопадом (формувати уявлення про властивості снігу; закріплювати знання про сезонне явище - снігопаді) Привернути увагу до падаючого снігу. Протягнути руку в рукавичці, зловити кілька сніжинок. Розглянути їх (розмір, знайти однакові) Праця - прибирання ділянки від снігу (вчити збирати сніг, зсипати в певне місце) П / і «Гуси-лебеді», «Хто краще стрибне?» (Продовжувати вчити співвідносити власні дії з діями учасників гри; закріплювати вміння стрибати.

    6) Підготовка до обіду. Читання Е. Успенський «Якщо був би я дівчиськом».

    7) Обід. Бесіда «Для чого ми їмо?» (Людина харчується, щоб жити) Їжа - не тільки джерело енергії, необхідний для діяльності людини, але і матеріал для росту і розвитку.

    8) Підготовка до сну. Полоскання рота після прийому їжі.

    9) Денний сон.

    10) Підйом дітей. Босохожденіе по коврикам. Коригуюча гімнастика «Готуємося до малювання (з використанням самомасажу рук) Закріплювати вміння самостійно одягатися, допомагати один одному. Дихальна вправа «Сніжинки» (картотека артикул. Гімнастика) Розставляти стільці в певному порядку.

    11) Полудень. Гра «Так, немає» (А щоб їжа добре засвоювалася потрібно дотримуватися правил харчування. Я вам буду зараз читати правила, і якщо ви згодні зі мною, то показуєте мені зелений сигнал картки. Якщо немає - червоний.)

    12) Підготовка до вечері. Д / і «Яка музика?» (Розвивати вміння слухати музику, збагачувати висловлювання дітей про емоційно-образному змісті музики) Мити і протирати іграшки, будівельний матеріал. Мити гребінця, розкладати мило. Конструювання «Споруда башточки і забору для пташки, будиночка для собачки» (навчити використовувати отримані навички та вміння при будівництві башточки і забору для пташки, будиночка для собачки) Театралізація «На прийомі у лікаря».

    3) Вечеря. Сюжетно - рольова гра «Салон краси» - мама збирається на свято в дитячий сад. (Розширити і закріпити знання дітей про роботу в «Салоні краси», викликати бажання виглядати красиво, виховувати культуру поведінки в громадських місцях, повагу, ввічливе ставлення до старших і один до одного.)

    Лексична тема «Мамин день»

    1. Поговорити з дитиною про свято, запитати, що це за свято, кого вітають в цей день.
    2. Навчити дитину словами привітання, які він повинен буде сказати в цей день мамі, бабусі, сестри і т.д.

    Дидактичні ігри та вправи.

    Гра «Кому що потрібно для роботи»

    Освіта давального відмінка іменників:


    • Каструля потрібна (кому?) - кухареві.

    • Кому потрібні: шприц, фарби і пензель, ножиці і дзеркало.
    Освіта знахідного відмінка іменників

    • кухарю - ополоники,

    • продавцю - ...;
    Гра «Буває - не буває»

    • Кухар варить суп.

    • Суп варить кухар.

    • Суп варить пÓвара.

    • Суп зварений кухарем.

    • Кухарем зварений суп.

    • Кухар зварений супом.

    • Супом зварений кухар.
    Гра «Помічник»

    • Я мию підлогу. Я буду мити підлогу. Я вимив підлогу.

    • Я стираю білизна. .......
    Гра «Опиши маму».

    Мама (яка?) - добра, лагідна, турботлива ...

    Запитати про мамині руки, очі, волосся.

    Підбір споріднених слів


    • Мама - матуся, мамуля.

    • бабуся -

    • сестра -
    Гра «Навпаки»

    • Баба Яга стара, а мама ... (яка?) - молода.

    • дурна - розумна

    • страшна - красива

    • зла - добра

    • низька - висока

    • сумна - весела

    • груба - ніжна

    дидактична гра « Назви жіночу професію»


    • кухар - кухарка,

    • кравець - кравчиня,

    • учитель - ...,

    • вихователь - ...,

    • художник - ...,

    • співак - ...,

    • скрипаль - ...,

    • піаніст - ...,

    • продавець - ....
    Дидактична гра «Хто що робить?»

    • Кухар - варить, смажить, готує, пече ...

    • кравчиня - ....

    • лікар - ...,

    • вчителька - ...,

    • продавець - ...,

    • перукар ...
    Гра: «Яка мама?»

    • У мами світле волосся, Мама (яка?) ... - світловолоса

    • темне волосся - темноволоса

    • блакитні очі - блакитноока

    • довге волосся - довговолоса

    • карі очі - кароока

    • коротке волосся - коротковолосого

    • чорні очі - чорноока

    • зелені очі - зеленоока

    Склади описовий розповідь про маму за планом

    (Приклейте в зошит мамину фотографію):


    • Хто це?

    • Як маму звати?

    • Якого кольору у мами очі?

    • Які у мами волосся?
    Навчіть дитину називати мамину професію.

    • Ким мама працює?

    • Попросіть дитину намалювати і розповісти про те, що потрібно мамі для роботи.

    • Мамі потрібні ...

    Вправа "Назви слова-родичі"
    Мама - матуся, матінка, матуся і т.д.
    Бабуся - ...
    Тітка - ...
    Сестра - ...

    Вправа "Підбери ознака"
    Мама (яка?) - добра, турботлива, любляча, лагідна ніжна, красива і т.д.

    Бабуся (яка?) - ...
    Сестра (яка?) - ...
    Тітка (яка?) - ...

    Вправа "Порахуй"

    Одна бабуся, дві бабусі, три бабусі, чотири бабусі, п'ять бабусь, ...
    Одна сестра, дві сестри, три сестри, чотири сестри, п'ять сестер, ...
    Одна тітка, дві тітки, три тітки, ...

    Вправа "Скажи навпаки"
    Бабуся старенька, а мама - ...
    Мама висока, а ти - ...

    Вправа "Помічник"
    Я мою сьогодні підлогу - завтра я пол ... (помию) - вчора я пол ... (вимив).
    Я стираю зараз білизна - завтра я білизна ... - вчора я білизна ...

    Розвиток дрібної моторики.
    Намалювати портрет мами, бабусі.
    зробити вітальну листівку для бабусі (тітки, сестри) у вигляді аплікації.

    Розвиток слухової пам'яті, виразності мовлення.
    Вивчити вірш (не менше 2-3, на вибір дитини).

    В. Нестеренко

    А) Мама, бабуся, сестра - всі ошатні з ранку.
    Приймають вітання, хоч у них і не день народження.
    Кожній святковий подарунок і букет - він дуже яскравий.
    А ще сюрприз їх чекає - спекли ми з татом торт.
    Перемили весь посуд, навели порядок всюди.
    Ми забули слово "лінь", ось, що значить "Жіночий день"!
    А сестра запитала нас: "Це буде кожен раз?"

    Б) Бабуся наша дуже добра,
    Бабуся наша дуже стара.
    Багато зморшок у бабусі нашої,
    З ними вона ще краще і красивіше.
    Бабуся теплі рукавиці зв'яже,
    Бабуся ввечері казку розповість.
    Слухати її ми готові годинами,
    Що забуде, підкажемо їй самі.

    В) Маму я свою люблю,
    Я завжди їй допоможу:
    Я стираю, полоскати,
    Воду з ручок отряхает,
    Пол я чисто підмету
    І дрова їй Наколіть.
    Мамі треба відпочивати,
    Мамі хочеться поспати.
    Я навшпиньки ходжу.
    І жодного разу,
    І жодного разу,

    Ні словечка не скажу.

    Схожі статті
     
    категорії