• Нод малювання 2 молодша. Конспект заняття з малювання у другій молодшій групі "оформлення тарілочки різними способами малювання". Найбільш підходящі матеріали для занять

    27.10.2019

    Конспект НСД з малювання «Кульбаба»

    для дітей другої молодшої групи

    Основна освітня область: «Художня творчість».

    інтеграція:

    комунікація

    пізнання

    Читання художньої літератури

    цілі: Розширювати уявлення дітей про весну і про появу первоцвітів, навчити дітей малювати кульбаба змішаним способом, використовуючи традиційну і нетрадиційну техніки.

    завдання:

    Навчальні: вчити дітей малювати квітка кульбаби.

    Закріплювати знання основних кольорів (Зелений, жовтий).

    Тренувати дітей у техніці малювання гуашевими фарбами.

    Закріплювати вміння правильно тримати пензлик, набирати фарбу, малювати листя кульбаби способом примакивания, а квітка ватяними паличками (Нетрадиційним способом).

    Закріпити знання дітей про кульбабу, його частинах (Стебло, листя, квітка).

    Розвиваючі: розвивати слухове і колірне сприйняття.

    Розвивати мова дітей, збагачувати словниковий запас: (Первоцвіт).

    виховні: Виховувати інтерес і любов до природи, бережливе ставлення до неї: не можна зривати квіти.

    Виховувати доброзичливі взаємини, бажання працювати спільно.

    устаткування: ілюстрації кульбаб, дидактична гра «збери квітка», корзинка з кульбабами, моделі метеликів, фарби гуашевиежёлтого і зеленого кольорів, Кисті № 10, тонований папір, ватяні палички.

    Попередня робота:

    1. Спостереження за кульбабою на прогулянці.

    2. Розгляд ілюстрації «Кульбаби».

    3. Читання художньої літератури про первоцвітах.

    4. Відгадування загадок про первоцвітах.

    Хід НСД:

    - вихователь: Доброе утро усміхненим особам, доброго ранку звірам і птахам!

    Давайте посміхнемося і подаруємо усмішку один одному!

    Молодці! Ви подарували один одному посмішку, дивіться, і сонечко вам усміхається! Воно зігріває нас своїм теплом! У нас гарний весняний і радісний настрій!

    Хлопці! Дивіться, що це за кошик коштує, хто її приніс?

    Ой, здається я знаю! Це весна принесла кошик, а тепер відгадайте мою загадку:

    Крапля сонця спозаранку

    З'явилася на галявинці

    Це в жовтий сарафанчик

    вбрався (Кульбаба).

    Молодці! Ви відгадали! Кульбаба один з перших з'являється на галявинах, коли сонечко світить, зігріваючи своїм теплом все навколо, і природа починає прокидатися, все зацвітає.

    А зараз, я пропоную вам послухати вірш про кульбабу:

    Упустив сонце промінчик золотий,

    Виріс кульбаба - перший, молодий,

    У нього чудовий, золотистий колір,

    Він великого сонця маленький портрет!

    Давайте уважно подивимося на кульбаба, на що він схожий?

    - діти: На сонечко, на курчати, на гурток.

    Якого кольору кульбаба?

    - діти: Жовтого!

    Що є у кульбаби? На чому він росте?

    - діти: На стеблинці (На ніжці)

    Якого кольору стеблинка?

    - діти: зеленого!

    А що ще є у квітки?

    - діти: листочки!

    Подивіться, діти, листочки довге та хвилясте по краю і теж зеленого кольору. Ось який він гарний!

    А тепер, давайте пограємо і складемо цілий квіточку з частин (Дидактична гра «збери квітка»).

    Діти збирають квітка

    Втомилися? А тепер, давайте трохи відпочинемо!

    Физкультминутка:

    Раз два три чотири п'ять,

    Ми на луг підемо гуляти!

    Подивися, серед квітів

    Метелики пурхають,

    різнокольорові навколо крильця миготять,

    раз-два, раз-два, ось закінчилася гра!

    Хлопці, дивіться, прилетіли метелики, а у нас так мало квіточок! Полянка майже порожня! Чим же ми допоможемо метеликам? У нас є фарби, пензлики.

    - діти: Ми можемо намалювати квітку!

    Молодці! Але, перш ніж почати малювати, давайте підготуємо наші пальчики до роботи.

    пальчикова гімнастика:

    Наші руки, як квіточки,

    пальчики, як пелюсточки,

    сонце прокидається, квіточки розкриваються,

    в темряві вони знову будуть дуже міцно спати!

    А тепер, давайте згадаємо, як правильно потрібно малювати квітка: спочатку набираємо фарбу зеленого кольору і малюємо стеблинка, зверху вниз ведемо суцільну лінію, потім також малюємо листя, а щоб вони стали пухнастими, ми кисть прімаківаем по всій довжині аркуша, тепер добре промиваємо пензлик від зеленої фарби. Осушуємо її про серветку, беремо в руки ватяну паличку і набираємо фарбу жовтого кольору, Ставимо над стеблинкою по колу жовті точки, чим більше точок - тим пухнасті наш квіточку (Діти приступають до роботи, кому необхідна допомога - допомагаю).

    Хлопці, беріть свої кульбаби і давайте складемо з них веселу галявину (Діти викладають свої роботи).

    Вам подобається? Дивіться - і метеликам нашим сподобалося, вони весело махають крильцями!

    Як гарні жовті кульбабки на зеленій траві! Хоч їх і багато, не варто їх зривати. Кульбаби не стоятимуть у вазі, вони відразу загинуть. Давайте будемо берегти квіти, не будемо їх зривати і збережемо красу природи, а бджілки, метелики і мурахи скажуть нам спасибі за те, що зберегли для них квіти!

    Звучить мелодія пісні Юрія Антонова «Не рвіть квіти», Діти водять хоровод навколо веселою Кульбабова галявинки.

    План - конспект НСД

    у другий молодшій групі

    (Малювання)

    Колобок покотився по доріжці

    Інтеграція освітніх областей : 1. Художньо-естетичне

    розвиток;

    2. Пізнавальний розвиток;

    3. Мовний розвиток.

    завдання:

      Формувати у дітей досвід малювати за мотивами народної казки, Викликати інтерес до створення образу колобка, який котиться по доріжці і співає пісеньку. Продовжувати формувати вміння малювати фарбами: правильно тримати пензель, набирати фарбу, добре промивати її при зміні кольору фарби. Формувати композиційні вміння, розміщуючи колобка на доріжці спочатку, в кінці, в середині. (Художньо - естетичний розвиток)

      Формувати досвід орієнтуватися: спочатку, в кінці, в середині. (Пізнавальний розвиток)

      Формувати досвід переказувати фрагменти казки. Розвивати диалоговую мова з педагогом в процесі відповідей на питання. (Мовний розвиток)

    Методи і прийоми: словесний (читання, бесіда)

    практичний метод (спостереження)

    наочний

    Матеріали та обладнання:

    подовжені листи паперу різного кольору (білого, світло - зеленого, блакитного, синього кольору), Фарби гуаш, пензлі, серветки

    Дитяча діяльність

    Форми і методи організації спільної діяльності

    Пізнавально-дослідницька

    Спостереження, екскурсії,вирішення проблемних ситуацій , Експериментування, колекціонування, моделювання, пізнавально-дослідні проекти.

    комунікативна

    Бесіди, мовні ситуації , Складання оповідань і казок, творчі перекази, складання і відгадування загадок, словесні ігри, настільно-друковані ігри з правилами, сюжетні ігри, ситуативні розмови, мовні тренінги,питання.

    образотворча

    аплікація,малювання , Ліплення, творчі проекти, діяльність в ізостудії, майстерні з виготовлення предметів дитячої творчості

    сприйняття

    (Художньої літератури та фольклору )

    розповідання , читання , Обговорення, розучування, інсценування творів, ігри-драматизації, театралізовані ігри, різні види театру (тіньовий, бибабо, пальчиковий, ін.).

    логіка НСД

    діяльність педагога

    діяльність дітей

    Очікуваний результат

    Вихователь читає вірш:

    Колобочек - колобок

    У нього рум'яний бік.

    І хороший він, і пригожий,

    І на сонечко схожий.

    поклали колобок

    Остудити на віконце.

    Колобок з віконця - скок! -

    Покотився по доріжці.

    Котить - котить колобок

    З невідомих стежках -

    Повз ялинок і рябінок

    За Цветик і по травинкам! ..

    Звірам на диво,

    Назустріч пригодам!

    Діти слухають.

    Мотивувати.

    викликали інтерес до створення образу колобка, який котиться по доріжці і співає пісеньку

    Показує пед. зразок:

    Якої форми колобок?

    Де розташований? (Спочатку, в кінці, в середині)

    Показує послідовність малювання.

    Спостерігає, допомагає тим, хто не може.

    Діти розглядають.

    Дивляться показ малювання, прорисовуючи коло в повітрі

    Вибирають доріжку і малюють колобка відповідно композиції

    Домальовують травичку примакивание.

    Продовжили формувати вміння малювати фарбами: правильно тримати пензель, набирати фарбу, добре промивати її при зміні кольору фарби. Отримано досвід розміщувати колобка на доріжці спочатку, в кінці, в середині.

    рефлексія:

    Який колобок по формі?

    За кольором колобок, який?

    Де котиться колобок?

    У твоїй роботі, де на доріжці котиться колобок? Спочатку, в кінці, в середині?

    Діти відповідають.

    Продовжили розвивати диалоговую мова з педагогом в процесі відповідей на питання

    КОЛОБОК

    Колобок, колобок, теплий і рум'яний. (Нахили вправо, вліво)

    Стриб та скок, стриб та скок, припустилися наш дружок, (стрибки, біг на місці)

    Те направо повернув, то наліво він звернув, (повороти направо і наліво)

    Те з листочком закрутився, (поворот на 360 градусів)

    то з білченям подружився. (Присідання)

    Покотився по доріжці, (біг на місці)

    і потрапив до мене в долоні. (Діти зупиняються і сідають на свої місця)

    Програмне зміст.

    Продовжувати знайомити дітей з малюванням фарбами способом примакивания пальців до аркуша паперу.

    Розвивати інтерес до нетрадиційного зображенню предметів на папері.

    Закріплювати вміння впізнавати і називати кольори.

    Розвивати дрібну моторику рук.

    Збагачувати пасивний словник.

    Активізувати мова дітей, спонукаючи повторення слів за вихователем і висловлювання у вигляді повних пропозицій.

    Стимулювати використання дітьми в активній мові слів: м'який, пухнастий.

    Формувати пізнавальний інтерес.

    Виховувати чуйність, доброзичливість.

    Перегляд вмісту документа
    «Конспект НСД з малювання у другій молодшій групі»

    Муніципальне бюджетне дошкільний освітній заклад

    « Дитячий садок загальнорозвиваючого виду № 113 »

    Муніципального освіти міста Братська

    Конспект заняття з малювання

    в молодшій групі №6 «Райдуга»

    Тема: «Кошик ягід».

    Шаталова Олена Михайлівна

    м Братськ

    Програмне зміст.

    Продовжувати знайомити дітей з малюванням фарбами способом примакивания пальців до аркуша паперу.

    Розвивати інтерес до нетрадиційного зображенню предметів на папері.

    Закріплювати вміння впізнавати і називати кольори.

    Розвивати дрібну моторику рук.

    Збагачувати пасивний словник.

    Активізувати мова дітей, спонукаючи повторення слів за вихователем і висловлювання у вигляді повних пропозицій.

    Стимулювати використання дітьми в активній мові слів: м'який, пухнастий.

    Формувати пізнавальний інтерес.

    Виховувати чуйність, доброзичливість.

    матеріал:

    Для вихователя: іграшки білочки і ведмедя, дерево з дуплом, корзинка з ягодою, шишка для білочки.

    Аудіозапис «Звуки лісу»; аудіозапис пісні «Весела пісенька» у виконанні Театру дитячої пісні «Талісман» (муз. А.Ермолова, слова В. Борисова)

    Банку ягідного варення (для сюрпризних моменту) .

    Для дітей: кошики, вирізані з паперу, гуаш, серветки на кожну дитину.

    Хід заняття.

    Вихователь.

    Всі сідайте рядком,

    Пограємо ладком.

    Приготуйте вушка, очки,

    Починаємо нашу казку.

    Я сьогодні в ліс пішла,

    І кошик там знайшла.

    А в кошику мало ягід.

    Хто ж її втратив? Ходімо всі разом і пошукаємо, чия це кошик? Запитаємо, хто ж її втратив?

    Гра «За рівної доріжці».

    За рівної доріжці,

    За рівної доріжці,

    Крокують наші ніжки,

    Крокують наші ніжки.

    Через калюжу - стриб. Через ямку - скок.

    Бух - впали. Куди ж ми потрапили?

    Йшли ми, йшли. До дерева прийшли.

    Вихователь.

    Хлопці, давайте запитаємо ось у цього звірка в золотистої шубці.

    Хто це? (Вихователь дістає білку з дупла).

    Вихователь.

    Здрастуй, білочка. Поторкайте, хлопці, у неї шубку.

    Яка у білочки шубка? (У білочки шубка пухнаста.)

    Що є у білочки? (У неї є тулуб, голова, лапки, вушка, носик і хвіст.)

    Білочка, послухай, яку забавку ми знаємо про тебе.

    Сидить білочка в візку,

    Продає вона горішки:

    Лисичку-сестричку,

    Воробью, синичці,

    Мишкові товстоп'ятому,

    Зайченя вусатому.

    Кому в хустку, кому в роток,

    Кому в лапочку.

    Продала білочка горішки і пострибала в будиночок.

    А де у неї будинок? (В дуплі).

    Там у білочки Кладовочка.

    Що зберігає білочка в кладовочку? (В кладовочку у білочки зберігаються запаси: гриби, шишки, горіхи.).

    Давайте почастуємо нашу білочку шишкою. Білочка взяла шишку і втекла.

    Ой, хто це плаче?

    (Вихователь дістає з - під кущика ведмедика)

    Хто це? (Відповіді дітей).

    Мишка, про що ти плачеш?

    Мишко каже, що втратив кошик. А ми знайшли з хлопцями кошик в лісі. Ось цей кошик ти втратив? (Прикріпити кошик на мольберт)

    Мишка: Так.

    вихователь: А для кого ти ягідки збирав?

    Мишка: Для ведмежат.

    вихователь: Хлопці, а ягідки якого кольору? (Відповіді дітей).

    вихователь: А скільки ягідок в кошику: багато чи мало? (Відповіді дітей).

    Так, правильно, ягід в кошику мало і вони червоного кольору.

    Вихователь. Мишка, не плач. Ми з хлопцями допоможемо тобі зібрати ягоди для ведмежат. Нам допоможуть чарівні фарби. Сідайте на стільчики, а я покажу, як ми будемо малювати ягідки пальчиком.

    Якого кольору фарбою ми будемо малювати? Чому? (Відповіді дітей).

    Для чого потрібна серветка? (Відповіді дітей).

    А тепер подивіться, як я буду малювати: наложу пальчики в кулачок, а один пальчик відігніть і наберу на нього фарбу. Ось так МакНДІ в фарбу і докладу пальчик до паперу - вийшла ягідка. І так ми з вами наповнимо кошик ягідками. А потім витру пальчик серветкою. (Ще раз показує дитина)

    Пальчикова гра.

    Ягідку по ягідці

    Я кладу в кошик.

    Ягідку по ягідці

    Стиглу малину.

    (Лівою рукою зображуємо гілку з ягідками. Пальцями правої руки «знімаємо» з гілочок ягоди).

    1, 2, 3, 4, 5. Любить пальчик малювати.

    Проходьте за столи, сядьте прямо, ніжки поставте разом і починайте малювати.

    Діти малюють. Вихователь ходить, оцінює роботи: Які молодці! У всіх повні кошики. Які соковиті червоні ягоди. Спасибі хлопці! Ведмежата будуть дуже задоволені.

    Вихователь. Хлопці, подаруємо ведмежата кошики з ягодою.

    Мишка дякує дітей і пропонує всім повеселитися під веселу музику). Діти з ведмедиком танцюють.

    ( «Весела пісенька» музика Олександра Єрмолова, слова Вадима Борисова.)

    Вихователь. Спасибі вам, хлопці, за допомогу Мишко! Все добре потрудилися і повеселилися! Мишка надіслав нам баночку ягідного варення, воно лікувальне - будемо пити чай і ніколи не будемо хворіти!

    Основною метою освіти є формування глибокої, самодостатньою, багатогранної, творчої особистості. Образотворча діяльність стимулює творчу і пізнавальну активність дитини другої молодшої групи, збагачує новими знаннями про властивості предметного світу, а також знайомить зі світом природи, розвиває абстрактне і просторове мислення. Захопити малюків образотворчої діяльністю і перетворити малювання в цікаву гру, попутно розвиваючи технічні навички, фантазію і уяву допоможе комбінування класичних технік і альтернативних, що дозволяє вільно експериментувати з нестандартними матеріалами і прийомами.

    Значення і завдання образотворчої діяльності молодших дошкільнят

    Метою образотворчої діяльності малюка є відображення життєвих вражень в художньому виразному образі. Заняття малюванням вчать зображенню предметів і явищ, для чого у дитини повинні сформуватися чіткі уявлення про навколишній предметний світ, а також навички їх графічного втілення на площині аркуша. У процесі малювання дитина порівнює і оцінює графічні образи предметів зі своїм уявленням про них.

    Аналіз значення малювання для гармонійного та різнобічного розвитку особистості дитини

    • вдосконалення творчих здібностей і вміння доступними способами передавати красу навколишнього світу в самостійно виконаних роботах;
    • розвиток емоційної сфери дитини, естетичного сприйняття, художнього смаку;
    • знайомство зі світом мистецтва, розвиток базового розуміння творів декоративно-прикладного мистецтва, архітектури, живопису, скульптури;
    • формування навичок обстеження предмета, вміння помічати і аналізувати форму, колір, будова предмета;
    • знайомство з властивостями різних матеріалів;
    • розвиток тактильних відчуттів, спостережливості, окоміру, контролю за рухом руки.

    Завдання занять з малювання у другій молодшій групі

    Методи і техніки малювання в другій молодшій групі

    Дітей необхідно навчати розумінню відмінних властивостей і можливостей олівця і пензля, щоб в майбутньому вони могли самостійно вибрати оптимальний варіант створення зображення. На практиці, на жаль, віддається явну перевагу одному інструменту або матеріалу, тому діти втрачають інтерес до малювання, а роботи стають менш виразними. Для того щоб діти успішно оволоділи різноманітними техніками та прийомами малювання, важливо приділяти достатню увагу опрацюванню навичок володіння пензлем і олівцем в рівній мірі, підкреслюючи при цьому відмінність між ними, інакше у малюків не з'явиться правильного розуміння особливостей роботи з цими інструментами.

    Проблема: зафарбовуючи зображення фарбами, діти часто водять кистю як олівцем, не відриваючи її від паперу, чому часто виходять за контур, а зафарбована поверхня покривається плямами.

    класичні техніки

    • Малювання кольоровими олівцями - твердий інструмент дозволяє здійснювати різноспрямовані рухи протилежного характеру (туди й назад), крім того, чудово справляється з підкресленням контурів об'єкта. Зміни в силі натиску створює різну інтенсивність кольору, для зафарбовування всій поверхні необхідно здійснювати численні одноманітні рухи. Інструмент має високу опірність, тому ефективний в цілях зміцнення мускулатури руки і підготовки її до листа. Протягом усього навчального року діти працюють з коробочками, заповненими олівцями шести кольорів. Простий олівець з'являється в арсеналі матеріалів для малювання тільки в старшій групі, Коли дітей навчають створювати малюнок. Правила роботи з олівцем, яким слід навчати дітей:
      • Використаний олівець класти назад в коробку, а не перекладати в іншу руку, інакше дитині складно буде притримувати малюнок. Часто малюки кладуть використані олівці на стіл, вони скочуються, падають на підлогу, що відволікає самого дитини і оточуючих дітей.
      • Не дозволяти змочувати олівець для отримання більш яскравого відтінку (діти часто беруть олівець в рот), слід привчати зафарбовувати малюнок в режимі рівномірного натиску, а для підвищення інтенсивності кольору двічі проходити по потрібного місця.
      • Використовувати різні види штрихування, здійснюючи руху в одному напрямку, не відриваючи олівець від паперу. Дуже важливо зберігати правильне розташування руки для того, не закривати рукою малюнок і контролювати промальовування лінії.
      • Формат паперу для олівцем малюнка повинен бути невеликим, оскільки малята швидко втомлюються від багаторазового повторення одноманітних рухів.
    • Малювання пензлем - м'який інструмент, який не вимагає сильного натиску, в процесі роботи дитяча рука розслаблена, тому малюки не відчувають сильного стомлення. На відміну від малювання олівцем, лінія в акварельном варіанті виконання втрачає чіткість, стає більш розмитою, характер руху слабовиражений. Знайомство зі світом фарб варто почати з гуаші. Гуаш володіє перекривають здібностями, її можна накладати колір на колір. У другій молодшій групі малюкам пропонують два кольори на початку навчального року, поступово поповнюючи діапазон кольорової палітри до чотирьох-шести. Інструменти: круглі кисті середнього розміру (10-14 номера). Для тонування великого простору (небо, земля, сніговий покрив і т. Д.) Підійде кисть з плоским ворсом.
    • Малювання фломастерами - прекрасний матеріал для молодшого шкільного віку, Має яскравість кольору, при цьому малювати ними легше, ніж олівцями. Коли рука досить зміцніє, можна переходити до більш активного використання олівців.

    нетрадиційні техніки

    • Ладошковая - основою зображення або колажу є відбитки дитячих долоньок, малюки просто умочують долоньку в широкі блюдця з фарбою або фарбу на долоньку завдає дорослий.
    • Вертикальний стусан жорсткої напівсухий пензлем. Техніка створює виразний ефект об'ємності, пухнастості поверхні зображення.
    • Штампірованіе - зображення предметів або явищ природи за допомогою нанесення відтиску на папері, використовуючи штамп (ватяні диски, розрізаний навпіл картопля, деталі конструктора, листя, готові дерев'яні фігурки, шматочок поролону і т. Д.).
    • Малювання свічкою - на аркуші білого паперу вимальовуються контури простого малюнка або візерунка, наприклад, сніжинки. Потім лист повністю закрашивается акварельними фарбами.
    • Монотипія - з маленькими дітьми практикується спосіб перенесення зображення з однієї половини аркуша на іншу або з основи (целофан, пластикова поверхня) на аркуш паперу.
    • Набризк - ефект розлетілися крапель, який виходить за допомогою струшування фарби на папір з широкою жорсткої кисті або щітки.
    • Малюнок м'ятою папером - зображення створюється шляхом пропечативания паперовим кулькою.
    • Кляксографія - створення випадкових форм способом видування крапельок фарби через трубочку. Результат видування стає основою художнього образу.
    • Пуантилізм (точкове зображення) - малювання точковими мазками за допомогою пальців, штампиков, ватних паличок.
    • Малювання мильними бульбашками - мильні бульбашки видуваються через трубочку, потім піна прикладається до альбомного листу, залишаючи кольоровий слід.
    • Граттаж (в перекладі з французької мови означає шкребти, дряпати) - контури зображення процарапивают на поверхні, загрунтованной восковими крейдою або гуашшю. Дітям можна запропонувати нову гру «цап-царапки».

    прийоми малювання

    • Лінія - основа контурного малюнка, окреслює форму предмета.
    • Штрихування - найбільш простий і ефективний спосіб передачі кольору і промальовування фактури предмета. Штрих - це не тільки найпопулярніший і доступний спосіб зображення предмета, а й прекрасний тренажер для розвитку дрібної моторики і координації рухів. Види штрихування:
      • горизонтальна - найскладніший вид руху зліва направо, рука розташовується внизу лінії, необхідно розвивати навик закріплення руки і зоровий контроль;
      • вертикальна - вгору-вниз, рука рухається збоку лінії;
      • діагональна - по косій.
    • Точка, ритмічний мазок, примакивание в техніці малювання фарбами. Прийоми роботи з пензлем: кінцем кисті і всієї поверхнею кисті, важливо навчати поступового переходу від малювання кінцем до руху всім ворсом для промальовування потовщених ліній. Положення кисті по відношенню до поверхні аркуша паперу залежить від товщини лінії:
      • тонкі лінії малюються кінцем кисті в вертикальному положенні;
      • широкі лінії виходять при похилому положенні кисті.

    Колективні композиції з багатьох елементів створюються за допомогою спільних зусиль. У процесі колективної творчості діти розвивають здібності просторового мислення, навички узгоджених дій, а також особистісні якості взаєморозуміння і співпраці.

    Колективні композиції (фотогалерея)

    Композиція в ладошковой техніці Малювання в ладошковой техніці Малюнок в ладошковой техніці Малювання ватяними паличками Композиція в ладошковой техніці Малювання в ладошковой техніці і техніці стусана Малювання мильними бульбашками Малювання точок пензлем Композиція в ладошковой техніці Колірна композиція в техніці набризг

    Теми для занять - різнокольорові колеса, іграшки, гілочки, ягідки і т.д.

    Світ предметів (вивчаємо геометричні форми)

    «Кольорові клубочки»Вчити малювати предмети округлої форми, правильно тримати пензель всім ворсом в фарбу; розвивати вміння малювати пензлем, вибирати самостійно колір фарби, правильно його називати.
    «Різнобарвні обручі»Тренувати в малюванні предметів круглих форм; продовжувати вчити правильно, тримати олівець при малюванні, розрізняти предмети округлої форми; розвивати сприйняття кольору.
    «Блюдце для молока»Вчити правильно прийомам зафарбовування фарбою. Не виходячи за контур, дізнаватися колір і називати його.
    «Мій веселий дзвінкий м'яч»Формувати уявлення дітей про круглу форму предметів і їх величині; закріплювати уявлення про колір; вчити зафарбовувати малюнки пензлем, проводячи лінії в одному напрямку; розвивати інтерес до результатів своєї роботи.
    «Паркан для півника»Спонукати дітей до створення сюжетно-ігрового задуму; удосконалювати вміння проводити прямі лінії зверху вниз і зліва направо, вести пензлем тільки по ворсу, правильно розміщувати малюнок на аркуші паперу, тримати пензлик правою рукою, а лівою притримувати лист, охайно промивати пензлик у воді і промокати серветкою, набирати фарбу на весь ворс, зайву знімати про край склянки; закріпити знання про квіти; розвивати увагу, мислення, окомір.
    «Різнокольорові колеса»Розвивати сприйняття кольорів, вчити розрізняти кольори, малювати пензлем об'єкти круглої форми.
    «Роздувати міхур»Закріпити знання квітів, навчати передачі образу рухомий гри, закріплювати навички малювання пензлем і зафарбовування зображення.
    «Кільця для кошенят»Закріплювати вміння правильно тримати пензель трьома пальцями, продовжувати вчити малювати предмети округлої форми.
    «Кольорові клубочки для бабусі»Вчити зображувати лінію круговим рухом, не відриваючи олівця від паперу, малювати олівцями різного кольору.
    «Бублики-бублика»Вчити зображувати кільця різні по товщині і формі (круглі і овальні), самостійно вибирати кисть по товщині (широку - для бубликів, тонку - для бубликів).
    «Будиночок для собачки»Вчити малювати предмети, що складаються з прямокутної форми, кола, трикутника.
    Вчити малювати геометричні фігури; продовжувати вчити орієнтуватися на аркуші паперу; вчити техніці малювання восковими крейдою.
    «Драбинка»Розвивати уміння малювати пензлем і гуашшю прямі довгі вертикальні і короткі горизонтальні пересічні лінії; виховувати у дітей почуття співчуття, чуйності.

    Прикраса предметів, посуду (чашок, тарілок), одягу, взуття

    «Гарний смугастий килимок»Ознайомити з фарбами і пензлем; вчити малювати пензлем прямі лінії, правильно тримати кисть при малюванні; дати можливість дітям вибрати фарбу улюбленого кольору; виховувати інтерес до малювання.
    «Прикрасимо рукавичку будиночок»Закріплювати знання жовтого і червоного кольорів; вчити проводити пензлем прямі лінії, створюючи найпростіший орнамент чергуванням смуг різного кольору; розвивати вміння працювати з фарбами, милуватися своєю роботою.
    «Фартух для панянки» (димковской візерунки)Вчити виділяти і називати окремі елементи візерунка, їх колір. Навчити навичкам розпису, розташовувати візерунок по всьому листу. Розвивати окомір, почуття кольору, форми. Вчити впевнено (без відриву) проводити прямі і хвилясті лінії. Використовувати в візерунку елементи димковской розпису: кружечки, лінії, кільця. Виховувати любов до російського народної творчості.
    «Знайомство з гребінцем»Закріпити знання про предметах догляду за волоссям. Виховувати бажання бути красивими, чистими, акуратними.
    «Горошинки на парасольці»Дати дітям елементарні уявлення про призначення парасольки; закріплення знань дітей про характерні особливості осінньої погоди; вчити дітей передавати в малюнку враження від навколишнього життя; вчити дітей наносити пальцем ритмічні мазки тільки на поверхні парасольки, не виходити за контур; продовжувати знайомити з кольором (червоний, жовтий, зелений, синій); розвивати дрібну моторику, самостійність.
    «Чобітки для матрьошки»Продовжувати знайомити дітей з нетрадиційними техніками малювання пальчиками чобіток для матрьошки; вчити розрізняти предмети за величиною «велика», «маленька», закріпити назву зимового взуття (Валянки, чоботи).
    «Сукня для ляльки»Вчити дітей малювати для ляльки Каті плаття (техніка примакивания, розташовуючи плями на заданому силуеті, малюємо лінії спочатку зверху вниз, а потім зліва направо); продовжувати вчити дітей правильно тримати пензлик, вмочати всім ворсом в фарбу, знімати зайву краплю про край баночки.
    «Прикрасимо ляльці Маші платочек»Вчити дітей малювати прямі лінії зверху вниз і зліва направо, не відриваючи руки від аркуша; закріплювати вміння дітей правильно тримати пензлик, вмочати всім ворсом в фарбу, знімати зайву краплю про край баночки; розвивати знання в розрізненні основних кольорів (зеленого, червоного, синього).
    «Красиві тарілочки»Вчити працювати кінчиком кисті; прикрашати предмет всередині, чи не виступаючи за краї; вмочати кисть всім ворсом в баночку з фарбою, потім легким дотиком ворсу знімати зайву фарбу про край баночки; тримати кисть трьома пальцями, не напружуючи м'язи, які не стискаючи сильно її; промивати кисть після закінчення роботи; осушувати промиту кисть про м'яку ганчірочку.
    «Прикрась чашечку»Продовжувати знайомити дітей з предметами найближчого оточення-чайним посудом, її назвою та призначенням, активізувати словник по даній темі. Закріплювати знання дітей про колір, продовжувати розвивати вміння малювати пальчиками і ватяними паличками.

    Малюнки в рамках циклів «Світ предметів» і «Прикраса предметів, одягу і взуття» (фотогалерея)

    Кільця - малювання фарбами Паркан для півника - малювання фарбами Бублики - малювання пальчиками Обручі - малювання фарбами роздувається бульбашка - малювання фарбами Шпаківня - малюнок фарбами Оформлення силуету рукавиці смужками Прикраса силуету гребінця Розпис силуету сукні лініями Розпис силуету чашки в пальчикової техніці Розпис силуету чобітка Розпис фартуха Розпис силуету валянка пензлем Прикраса силуету валянка точками Розпис килима Розпис килимка візерунком з ліній і точок малювання предметів меблів пальчиком Прикраса рушників кружечками Оформлення парасольки Зафарбовування силуету сукні Зображення методом штампірованія малювання різнокольорових м'ячиків пензлем Малюнок гуашшю в техніках малювання фарбами і штампірованія

    Світ природи (тварини, комахи, рослини, явища природи)

    Тема заняттямета заняття
    «Різнобарвний килим з листя»Розширити уявлення дітей про природне явище листопаді; вчити ідентифікувати жовтий, зелений, червоний кольори, малювати листя способом примакивания, рівномірно розташовуючи малюнок по всій поверхні аркуша паперу; розвивати вміння працювати пензлем. Пропонувати дітям передавати в малюнках красу навколишньої природи рідного краю.
    «Дерева на нашій ділянці»Вчити розрізняти стовбур, гілки, малювати гілочки дерев; удосконалювати вміння правильно тримати олівець.
    «Ялинка»Продовжити вчити правильно розташовувати малюнок на аркуші паперу, малювати дерево (ялинку); закріплювати вміння малювати фарбами.
    «Світить сонечко»Вчити передавати образ яскравого сонця колірною плямою, розташовуючи малюнок в середині листа, зафарбовувати круглу форму
    злитими лініями зверху вниз або зліва направо всім ворсом пензлика; закріплювати вміння правильно тримати пензлик.
    «Дерева в снігу»Розширити уявлення дітей про природне явище снігопаді; вчити ідентифікувати білий сніг, малювати «снігові шапки» на намальованих заздалегідь гілках дерев, орієнтуватися в малюнку.
    «Все бурульки плакали»Вчити ритмічно, наносити мазки, розташовуючи їх на аркуші паперу відповідно до напряму бурульок; розвивати навички роботи пензлем, розрізнення предметів за величиною, вміння образно сприймати колірні плями; виховувати емоційне сприйняття природних явищ, інтерес до малювання.
    Закріплювати вміння правильно тримати пензель, добре промивати ворс пензля при зміні фарби; вчити розрізняти фарби за кольором; познайомити з рослиною кульбаба, його будовою; виховувати бажання милуватися квітами.
    Ціп-ціп-ціп, мої курчаткаВчити розмазувати фарбу рукою, домальовувати олівцем або фломастером деталі; формувати уявлення про круглої або овальної форми предметів, загальну моторику; розвивати фантазію і уяву за допомогою кляксографія.
    «Квіти для матусі»Ознайомити дітей з нетрадиційним прийомом малювання - відбиток фарбою (друк фарбою); закріпити вміння дітей користуватися пензликом, фарбою, серветкою; виховувати впевненість у собі.
    «Фрукти. Груші для Ведмедики »Закріпити знання про різні види фруктів, як вони називаються, як виглядають, де ростуть; спонукати вибирати і називати предмет; вправляти в навичках роботи пальчиковими фарбами методом стусана; закріпити знання про колір.
    Вчити дітей зображати, доступними засобами, гілку горобини; закріпити прийом зображення ягід за допомогою ватної палички; закріпити правила користуватися образотворчим матеріалом; пробуджувати у дітей бажання включатися в творчу діяльність; закріплювати елементарні уявлення про життя птахів взимку.
    Виховання у дітей інтересу до природи; створювати умови для розвитку творчих здібностей; навчати наносити точки, цятки в заданому контурі; відпрацьовувати впевнені рухи і вільне переміщення руки.
    «Зерна для качечки»Продовжувати вчити дітей малювати пензлем, тримати кисть трьома пальцями; привчати діяти спільно, дотримуючись певного напряму пересування з опорою на зорові орієнтири; формувати первинне уявлення про кількість: багато, один; закріплення жовтого кольору.
    «Світлячок»Ознайомити з явищем контрасту; вчити малювати світлячка білою фарбою на папері темного (фіолетового, чорного, темно-синього) кольору; розвивати уяву; виховувати інтерес до освоєння образотворчої техніці.
    Вчити дітей малювати виразний образ комахи; продовжувати вчити створювати композицію на основі зеленого листочка; удосконалити техніку малювання гуашшю, вміння об'єднувати два інструменти малювання - пензлик і ватяна паличка; розвивати почуття форми і кольору, інтерес до комах.
    "Акваріумні рибки"Розвивати уяву дітей за допомогою використання прийомів ізотерапії; вчити створювати образ акваріумний рибки, передавати в малюнку її форму, частини тіла; продовжувати знайомити з нетрадиційними образотворчими техніками; закріплювати техніку малювання мильними бульбашками; виховувати акуратність, вміння знаходити нестандартні рішення творчих завдань.
    «Ягідка за ягідкою»Вчити дітей створювати ритмічні композиції «Ягідки на кістках»; показати можливість поєднання образотворчих технік: малювання гілочок кольоровими олівцями і ягідок - ватяними паличками.
    «Веселий дощик»Вчити дітей за допомогою ватної палички наносити ритмічні мазки; вчити передавати в малюнку враження від навколишнього життя; закріпити знання дітей про характерні особливості осінньої погоди; показати прийоми отримання точок, використовуючи точку як засіб виразності.

    Малюнки в рамках циклу «Світ природи» (фотогалерея)

    Малювання пензлем і фарбами Малювання ватяними паличками Зафарбовування контурного зображення фруктів за допомогою ватних паличок Малювання пензлем і фарбами Малювання ягідок ватяними паличками Зафарбовування грудки синички і снігурі Промальовування крапочок ватяними паличками Малювання в пальчикової і ладошковой техніках Зображення веселки кистями і фарбами Малювання квітів фарбами Малювання точок на силуеті сонечка в техніці стусана Зображення методом відбитка листя Зображення яблука ватяними паличками Зображення акваріумних рибок фарбами Малювання квітів методом стусана Малювання квітів м'ятою папером Зображення курчати методом стусана Малювання кульбаби в пальчикової техніці Малювання по мокрому Малювання методом стусана Малювання ватяними паличками і в техніці штампування

    Свята, іграшки, транспорт

    «Новорічна ялинка з вогниками і кульками»Закріпити знання про колір, вміння зображувати предмети круглої форми; розвивати вміння малювати олівцем; виховувати бажання використовувати в малюванні різноманітні кольори.
    «Димковская качечка»Продовжити знайомство з димковской іграшкою, особливостями візерунка; вчити розрізняти елементи димковской розпису, малювати кружечки за допомогою пристосувань (стусанів).
    «Матрьошок російський хоровод»Вчити малювати пензлем точки і лінії різної товщини; розвивати вміння працювати гуашшю, розрізняти предмети за величиною; виховувати естетичний смак, давши дітям можливість самостійно вибрати колір для малюнка.
    «Неваляшка»Розвивати уміння створювати зображення з фігур однакової форми, але різної величини; закріплювати поняття «великий - трохи менше - маленький»; розвивати вміння самостійно правильно розташовувати частини тіла ми особи неваляшки; розвивати дрібну моторику і активізувати словниковий запас; викликати позитивні емоції при створенні малюнка неваляшки нетрадиційним способом - пальчиками.
    «День Добра і Дружби»формування моральних якостей дітей молодшого дошкільного віку (Добро, любов, дружба) за допомогою інтеграції освітніх областей.
    Викликати у дітей інтерес до образу Сніговика; продовжувати знайомити дітей з технікою малювання стусаном жорсткої пензлем; вчити передавати в малюнку будову предмета, що складається з декількох частин; розвивати дрібну моторику пальців рук, увагу, пам'ять, уяву; виховувати співпереживання, акуратність в роботі з гуашшю.
    «Автомобіль»Вчити дітей акуратно зафарбовувати простір всередині замкнутої лінії (прямі лінії зверху вниз і зліва направо, не відриваючи руки від аркуша); самостійно вибирати колір фарби для роботи; закріплювати вміння правильно тримати пензлик, вмочати всім ворсом в фарбу, знімати зайву краплю про край баночки.
    Вчити підбирати художню техніку відповідно до теми малюнка; розвивати почуття композиції і кольору, ритму, творче мислення, уяву; виховувати естетичний смак, любов і повагу до Батьківщини.
    Вчити називати повітряний транспорт, закріплювати вміння малювати предмети, що складаються з декількох частин. Розвивати сприйняття, естетичне ставлення, до навколишнього світу. Виховувати інтерес до малювання літака.

    Моя країна, місто, будинок, сім'я, друзі, я (безпека і здоров'я)

    Розвивати уяву. Вчити правильно тримати пензель, промивати її. Удосконалювати навички малювання за шаблоном.
    «Веселий чоловічок»Продовжувати вчити дітей використовувати в малюванні нетрадиційний спосіб - малювання пальчиками; складати образ людини з частин; закріплювати прийоми наклеювання готових форм.
    «Котячий будинок» (пожежна безпека)Малювання долоньками: «Тили-бом, тілі-бом! Загорівся Котячий будинок! » ( нетрадиційна техніка малювання).
    «Я - світлофор»Продовжувати знайомити дітей з гуашевими фарбами; розвивати навички прикрашення предмета гуашовими фарбами; згадати і закріпити правила поведінки на дорозі, з якими діти вже знайомі.
    Розвивати у дітей здатності емоційно-естетичного сприйняття навколишнього світу, виховання потреби дізнаватися про культурні цінності рідного міста, берегти і охороняти їх; продовжувати знайомити дітей з малою батьківщиною; вміння виразно передати образи об'єктів навколишнього світу, зображати типові і деякі індивідуальні, характерні ознаки предметів і явищ.
    "Місто в якому я мешкаю"Розширювати знання дітей про місто; вчити малювати кінчиком пензля, розвивати уяву, бажання малювати; виховувати повагу до малої Батьківщини.
    "Пішохідний перехід"Вчити дітей користуватися фарбами і пензлем: правильно тримати пензель, не напружуючи м'язів, що не стискаючи сильно пальці; домагатися вільного руху руки з пензлем під час малювання; закріпити вміння малювати прямі горизонтальні лінії безперервним рухом; формувати уявлення про пішохідний перехід.

    Дитячі роботи (фотогалерея)

    Малюнок в техніці тичкованія з елементами аплікації Зафарбовування контурного малюнка пензлем Декоративна прикраса силуету матрьошки в техніці малювання пензлем Малювання в техніці тичкованія Малювання в техніці тичкованія Малювання в техніці тичкованія Зафарбовування силуету сердечка в техніці малювання пензлем Прикраса силуету матрьошки в техніці малювання ватяними паличками Зафарбовування в техніці штампування малювання пензлем і фарбами малювання в техніці проявляється малюнка (воскованих крейда і акварель) малювання способом тичкованія малювання методом штампування Промальовування деталей (волосся, риси обличчя) ватяними паличками Зафарбовування силуету літака в пальчикової техніці

    Організація і проведення заняття

    Заняття образотворчої діяльністю в другій молодшій групі проводяться щотижня, тривалість не повинна перевищувати 15 хвилин.

    схема уроку

    1. Організаційний етап (3-5 хвилини). Як мотивуючого прийому найчастіше використовується художнє опис способу в словесній формі з метою активізації уваги, пробудження інтересу, народження сприятливого емоційного настрою, стимулюючого активність дітей. Вступну частину заняття педагог починає з рухомою або дидактичної гри, загадки, читання четверостишья. Завдання повинні бути під силу малюкам трьох-чотирьох років, інакше розумовий і психологічне напруження призведе до втрати у них живого інтересу і позитивного емоційного настрою.
    2. Практичний етап (2-3 хвилини). Демонстрація способів малювання прямих ліній і елементарних форм (як правильно тримати олівець чи пензель трьома пальчиками, набирати фарбу, проводити пензлем по поверхні листа) супроводжується спільним з дітьми ігровим промовляння кожного руху і повторюється на кожному занятті до повного закріплення правильного виконання руху. Наслідування відіграє ключову навчальну роль, але поступово завдання ускладнюються (наприклад, потрібно домалювати деталі предмета, скласти форму з окремих елементів) і вимагають від дітей більшої самостійності дій. До самостійної роботи можна переходити тоді, коли діти оволоділи технічними навичками в достатній мірі. Додатковими питаннями вихователь підводить вихованців до розуміння алгоритму дій. Окремі технічні педагог демонструє всій групі відразу, потім підказує індивідуально кожній дитині в залежності від складності ручних операцій. Демонстрація предмета супроводжується промовлянням особливостей форми і кольору. Прийоми роботи з дітьми:
    3. Самостійна робота дітей (10 хвилин). Вихователь допомагає малюкам, які зазнають труднощів в процесі образотворчої діяльності.
    4. Підведення підсумків, аналіз (2-3 хвилини). Виставка дитячих робіт і елементарний аналіз виховує вміння описувати та давати естетичну оцінку творчим творів. Педагог разом з дітьми розглядає обраний малюнок, відзначає його сильні сторони, вдалі творчі нестандартні знахідки, а також шляхом навідних запитань звертає увагу на розбіжність з зразком або предметом, обговорює можливі шляхи виправлення помилки. Важливо не зруйнувати у дітей віру у власні сили, стимулювати інтерес до творчої активності, тому слабкі невдалі малюнки обговорювати не варто. Дітям, які відчувають труднощі в процесі малювання, слід приділяти більше уваги під час заняття, допомагати і заохочувати ініціативу і прагнення до малювання. Індивідуальний підхід також допоможе виявити і розвинути здібності обдарованих дітей.

    Проблема: на основі самостійних дій у дитини закріплюється невірний спосіб технічного виконання. На жаль, без цілеспрямованого навчання навіть старші дошкільнята малюють як би всім корпусом. При цьому страждає не тільки якість зображення, але і постава малюка.

    Відео: Рухлива гра «роздувати міхур»

    Конспект заняття на тему «Гарний смугастий килимок» (автор Гаджиєва Р. К.)

    Мета: вчити малювати горизонтальні лінії, закріплювати вміння правильно тримати пензель, закріплювати кольори: синій і червоний, виховувати естетичні почуття.
    Словникова робота: горизонтальні лінії, довга, зліва направо.
    Обладнання: аркуші паперу, пензлика на кожну дитину, фарби (сині, червоні), клейонки за кількістю дітей, іграшка - плюшевий ведмедик.
    Демонстраційний матеріал: зразок килимка.
    Попередня робота: бесіда з дітьми про килимку, Сюрпризний момент.
    Організація дітей: заняття проводиться за столом.
    1. Організаційний момент.
    Стукіт у двері.
    Вихователь: хтось стукає до нас.
    Подивіться хлопці, хто до нас прийшов у гості?
    Правильно, це ведмедик. А ведмедик до нас прийшов не просто так. Мишка мені сказав на вушко, що він хоче, щоб ви намалювали йому килимок. Він любить лежати на килимку, а у нього його немає. Він буде дуже радий, якщо ви подаруєте йому намальований килимок. Мишкові подобаються різні килимки, але він дуже хоче смугастий. Сьогодні ми будемо малювати для ведмедика смугастий килимок. Хлопці, подаруємо ведмедику килимок?
    відповіді дітей
    2. Практична частина.
    Вихователь: ти, Михайлику, сідай посидь на стільчику, а я хлопцям покажу, який килимок ми будемо малювати. Подивіться, що я тримаю в руках, це я намалювала килимок. Подивіться, які довгі, горизонтальні лінії. Візьміть пензлик в праву руку і покажіть, як правильно її тримати. Підніміть праву руку вгору, як я, і проведи в повітрі горизонтальну, довгу лінію, зліва направо. Повторюйте за мною. Молодці, хлопці, правильно робите.
    У кожного на столі лежить листок паперу, баночки з синьою і червоною фарбою, клейонка.
    3. Самостійна робота дітей.
    Вихователь: хлопці, починаємо малювати, а я буду вам допомагати. Мишка буде дивитися хто правильно малює. Занурте пензлик в червону красу і проведіть пряму лінію зліва направо, від одного краю листа до іншого краю листа. Повторюйте за мною. Відступите, як я, і проведіть нижче ще одну горизонтальну лінію. А тепер промийте пензлик і візьміть синю фарбу. Проведіть горизонтальну синю лінію між червоними смугами. Малюйте акуратно, красиво, щоб килимок сподобався ведмедику. Чергуйте червоні і сині смуги, до кінця листа. Промивайте ретельніше пензлик після закінчення роботи, не залишайте її в баночці.
    В процесі роботи підходжу до дітей, які не можуть у малюванні та застосовую прийом «пасивного малювання», даю вказівки, роблю заохочення.
    4. Підсумкова частина.
    Вихователь: Ну ось і закінчили. Покладіть пензлики, встаньте з-за столів, підніміть руки вгору, згинаємо і розгинає пальчики:
    Малювали, малювали,
    Наші пальчики втомилися,
    Ми трошки відпочинемо
    І з ведмедиком все грати підемо.
    Вихователь: Молодці, хлопці!
    Наші роботи трохи підсохли, візьмемо їх і підемо дарувати ведмедику.
    Мишко каже, що килимки дуже красиві вони йому дуже подобаються, він їх все забирає і деякі килимки подарує своїм друзям в лісі.
    Сьогодні на занятті ви всі були молодці, все намагалися і намалювали красиві, смугасті килимки.
    Заняття закінчено.

    Відео: заняття на тему «Курча»

    Картотека дидактичних ігор для занять малюванням

    • розвивати координацію і синхронізацію рухів рук;
    • тренувати дрібну моторику і ручні вміння;
    • вивчати основні кольори і геометричні форми, кількісний рахунок;
    • вчити складати фігури з простих геометричних фігур;
    • вчити співвідносити фігури за ознаками (розмір, форма, колір);
    • удосконалювати сенсорне сприйняття;
    • розвивати просторове, логічне і абстрактне мислення;
    • розвивати увагу і спостережливість.
    1. «Склади квітку, метелика» - скласти форму предмета з геометричних фігур, підібрати кольори.
    2. «Збери намисто» - нанизуючи різнокольорові пробки на шнурок, зібрати намиста.
    3. «Сонячна галявина», «Клоун» - підібрати пробки до кульок і квіточок за кольором.
    4. «Сховай мишку в будиночок» - підібрати фігури потрібного кольору, розміру і форми.
    5. «Сонечко» - спекотне сонечко скласти з червоних променів (скріпки), тепле з жовтих, не спекотне скласти з чергування червоних і жовтих скріпок. Наталія Фоміних Поділіться з друзями!

      Рогонова Юлія Володимирівна

      МБДОУ "Дитячий садок №134"

      м.Дзержинськ Нижегородської обл.

      вихователь

      Конспект НСД з малювання у другій молодшій групі: «Жовта кульбаба»

      Мета: вчити малювати кульбаба пальчиками.

      завдання:
      1. Освітня галузь «Соціально-комунікативний розвиток»:
      Розвивати виразну мову, пам'ять, увагу; викликати емоційно-естетичний відгук на дану тему;
      2. Освітня галузь «Пізнавальний розвиток»: закріплювати знання про весну, про перші квіти, їх будову; закріплювати знання про комах (бджола); виховувати дбайливе ставлення до природи.
      3. Освітня галузь «Мовний розвиток»: виховувати вміння слухати вірш, відповідати на питання, вчити підбирати описові прикметники до іменника; розвивати правильне звуковимову.
      4. Освітня галузь «Художньо-естетичний розвиток»:вчити передавати образ квітки, його будова і форму використовуючи пальчики; закріпити знання основних кольорів; виховувати інтерес до творчості.
      5. Освітня галузь « Фізичний розвиток»: розвивати дрібну моторику руки, координацію рухів; виховувати бажання брати участь у рухливих іграх.
      Попередня робота:спостереження за травою і квітами, комахами на прогулянці, розглядання альбомів «Квіти», «Комахи»; відгадування загадок про весну, кольорах.

      способи: слухання твори, бесіда, індивідуальні відповіді дітей, використання сюрпризних моменту, проблемна ситуація, Показ способу дії, пояснення, рухлива гра, заохочення.

      Засоби:альбомні листи, жовта і зелена гуаш, модель кульбаби і бджілок за кількістю дітей, серветки.


      Зміст освітньої діяльності:

      1. Організаційний момент.
      вихователь: Хлопці, настав прекрасний час року - Весна. Вся природа прокидається від довгого сну. Які квіти розпускаються одні з перших?
      Діти: Кульбаби.
      вихователь:Я прочитаю вам гарний вірш про кульбабу!
      «Впустити сонце
      Лучик золотий.
      Виріс кульбаба -
      Перший молодий!
      У нього чудовий
      Золотистий колір,
      Він великого сонця,
      Маленький портрет! »
      - Подивіться, який гарний кульбаба. Чим же ця квітка схожий на сонце?
      Діти: Такий же круглий і жовтий.
      вихователь: Що є у кульбаби? (Стебло, листя, квітка) Чуєте, хтось дзижчить. Хто це?
      Модниця крилата, плаття смугасте!
      Зростанням хоч і маленька, вкусить, буде погано!
      Діти: Бджілка.
      (До групи вноситься бджілка)
      вихователь: Здрастуй, бджілка! Як тебе звати? (Майя) Бджілка дізналася, що у нас в групі з'явився кульбаба. Вона рано прокинулася, а квіти ще ніде не розцвіли. Бджілці так хочеться нектару спробувати. Ось вона до нас і прилетіла, але прилетіла вона до нас не одна, зі своїми друзями - бджілками.
      вихователь: (Вносить бджілок)
      Рухлива гра «Кульбаба»
      Кульбаба, кульбаба!
      (Присідають, потім повільно піднімаються)
      Стебло тоненький, як пальчик.
      Якщо вітер швидкий-швидкий
      (Розбігаються в різні боки)
      На галявину налетить,
      Все навколо зашелестить.
      (Кажуть «ш-ш-ш-ш-ш»)
      кульбаби тичинки
      розлетяться хороводом
      (Беруться за руки і йдуть по колу)
      І зіллються з небокраєм.

      2. Проблемна ситуація.
      - Хлопці, бджілок багато, квітка один. Комахою так не вистачить квіткового нектару. Де нам його взяти?
      Діти: Намалювати.
      2. вихователь: Чим ми будемо малювати? У нас немає кистей.
      Діти не можуть відповісти.
      вихователь: Не біда, у нас завжди готові 10 пензликів, які постійно з нами. Що ж це за пензлика? Здогадалися? Звичайно це наші пальчики! На кожен пальчік- пензлик своя фарба. А тепер я вас навчу малювати пальчиками-пензликами. Вибирайте собі будь-який лист, який вам більше подобається за кольором. Наберемо на пальчик жовту фарбу, поставимо на аркуші яскраву крапку, а потім навколо неї багато точок по колу.
      вихователь: (Супроводжує пояснення зразковим показом) Ось і вийшов квіточку жовтий, пухнастий. А що ми ще забули намалювати?
      Діти: Стеблюк і листочок.
      вихователь: Їх можна намалювати прямими лініями. Хто хоче показати? (Дитина малює на зразку) Подивіться, в нашій групі виріс ще один кульбаба. А тепер ви самі намалюйте кульбаби для кожної бджілки.
      Діти малюють.
      3. Підведення підсумків.
      вихователь: Які чудові вийшли квіти. Тепер складемо кульбаби разом - вийшов золотий лужок. Наші бджілки сядуть на нього, і будуть пити солодкий нектар! Хлопці, а квіти можна зривати? (Відповіді дітей). Чому? (Відповіді дітей).
      Всі хлопці постаралися, бджілки дуже задоволені. Молодці!

    Схожі статті